TheB TheB komentáře u knih

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Pro mě taková odpočinková kniha. Přišla mi docela dětská a moc pohádková, ale docela dobře se četla. Dávám tři hvězdičky, ale nejradsi bych dala 3,5 kdyby to šlo .)

28.08.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Co k tomu říct? Snad jen "dobrý".

25.08.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Uff, ta mi teda dala zabrat :)
Na knihu jsem četla samou chválu, tak jsem si jí hned utíkala koupit. Určitě nelituju, že jsem si jí koupila, z části taky proto, že si jí budu muset určitě přečíst ještě jednou. Doufám, že když jí budu číst podruhé, už budu víc věcí chápat a to hned od začátku. Začátek je totiž fakt něco, vůbec jsem nevěděla co se děje. Začetla jsem se až tak u třetí kapitoly, kdy už nebylo tolik novejch výrazů a vysvětlování.

Dávám 5*, protože si to podle mě kniha zaslouží. Je fakt dobře propracovaná, ale je to náročnější čtení. Každou chvíli jsem přemejšlela kdo je vlastně kdo, každou chvíli jsem otáčela na konec knihy, abych se podívala kdo co umí (sedm řádů jasnovidnosti).

No, každopádně se těšim na další díl :)

21.08.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Super, strašně dobře se to čte. Líbilo se mi, když se tam objevil Xemerius, ten to skvěle oživil :)

30.07.2014 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka se skvěle čte, hned se vrhnu na další díl :) Taky jsem se často musela smát - hlavně nad myšlenkami hlavní hrdinky. Například, když nechce na nic myslet a najednou jí v hlavě běží milion myšlenek - přesně jako já :D

28.07.2014 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Kniha má dobrý nápad, ale zpracování se mi tolik nelíbilo. Čekala jsem asi něco jinýho. Kniha mi přijde hrozně dětská. Ale za přečtení určitě stojí :)

24.07.2014 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Úžasná kniha. Film se jí nevyrovná ani v nejmenším. Na film jsem se po přečtení knihy hodně těšila, ale nakonec jsem se u něj snad i nudila. Kniha má sice přes 500 stránek, ale stejně jsem si celou dobu přála, ať ještě není konec. Strašně bych si přála pokračování. A tuhle knihu si určitě přečtu znovu (a to dělám vážně málokdy ).

24.07.2014 5 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Váhala jsem jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček. Kniha byla super, dobrý nápad, konečně něco nového. Kniha se dobře četla, Callie mi byla sympatická. Ale pořád mi tam něco chybělo. U jiných knih se strašně těšim až se zase vrátím ke čtění a zjistím, jak to dopadne. Tady jsem nebyla tak napnutá, bylo to všechno tak nějak jak jsem si myslela že bude. Překvapila mě jen asi jedna věc na konci. Každopádně, kniha rozhodně stojí za přečtení! :)

24.07.2014 4 z 5

Krevní msta Krevní msta Alyxandra Harvey

Na začátku mě zaskočilo, že kniha je z pohledu Isabeau a Logana. Myslela jsem, že to bude normálně pokračování prvního dílu z pohledu Lucy a Solange. To mě trochu zklamalo, ale když jsem se do knihy začetla, tak se mi líbila.

24.07.2014 4 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Série, kterou mam hrozně ráda. Podle mě nejlepší knižní série ze světa upírů :)

21.07.2014 5 z 5

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Jednoduše super :) Kniha se mi skvěle četla, nemam jí vůbec co vytknout. Hrozně jsem si oblíbila Lucy, ale i Solange. Nejdřív mi trošku vadilo střídání pohledů Solange s Lucy, ze začátku jsem v tom měla trochu zmatek. Když jsem si na to ale zvykla a do knihy se více začetla, střídání pohledů se mi spíš líbilo (stejně jsem se ale vždycky těšila víc, až bude Lucy :))

Nemůžu se ale zbavit pocitu, že mi až nápadně připomíná Vampýrskou akademii - Lucy stejně zbrklá a ochranářská jako Rose a Solange upírská princezna, skromná a krásná jako Lissa (ještě k tomu Solange DRAKEOVÁ a Lissa DRAGOMIROVÁ, haha). No, nevím jestli je to náhoda, ale vzhledem k tomu, že Vampýrskou akademii jsem si dost oblíbila, podobnost mi ani tak moc nevadí :)
Hned se jdu vrhnout na další díl .)

21.07.2014 4 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Druhý díl docela dobrý, ale část, kdy Rein byla v tom lunaparku mě straašně nebavila. Ale pak už to bylo dobrý. Občas mi přijde, že tam jsou zbytečně zdlouhavý části, který by šlo zkrátit. No, ale vlastně se mi kniha líbila i tak :)

20.07.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první knížka od Kinga. A nezklamala. Nejdřív mi trochu vadil styl psaní, ale za chvíli jsem si zvykla. Carrie mi bylo tak líto! Hlavně se mi líbilo, jak to celý dopadlo. Prostě žádnej Happy end. Super :)

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nemám co vytknout :)

18.07.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Na knihu jsem náhodou narazila před několika lety. Byla jsem (a doteď jsem) jí uplně unešená. Pro mě naprosto nejlepší kniha ze všech :) Jak já si pamatuju jak jsem četla, že chtěj točit film a pořád jsem zjišťovala nějaký novinky. Jaký obsaděj herce, atd. A teď už je jednička i dvojka, za chvíli půjdeme do kina na třetí díl :))

Pro mě nejlepší a neoblíbenější série, kterou si přečtu ještě několikrát :)

18.07.2014

Past Past Lauren DeStefano

Kniha se mi četla dobře, ale zas to není nic, co by mě nějak extra ohromilo. Jak tu píše hodně lidí, nápad dobrý, ale mohlo to být ještě lepší. Rein (mimochodem, krásný jméno :) mi byla sympatická, oblíbila jsem si ji. Jennu jsem měla taky ráda, no a na konec i Cecily, která je spíš moc mladá než hloupá. Linden mi byl taky docela sympatický, ale na druhou stranu jsem ho trochu nesnášela :D

18.07.2014 4 z 5

Kniha se mi hrozně líbila. Bree jsem si hned oblíbila. Nejhorší bylo vědět už na začátku, jak to dopadne. Stejně jsem si celou dobu říkala, že třeba nee, třeba se něco změní (no to asi těžko :D). Je super přečíst si příběh také z druhé strany.

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Kniha se četla celkem dobře.. pro mě je celá série jen taková oddechovka. Do třetího dílu se mi už ani nechtělo, ale nakonec jsem si ho přečetla. Kniha mě sice nezklamala, ale taky ničím neohromila (asi jako celá série). No, největší radost jsem měla z toho, pro koho se Kaytlin nakonec rozhodla. Za to má u mně autorka plus :)

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Tahle knížka se mi líbila asi trochu víc než první díl. Ale Kaitlyn mi někdy přijde taaak naivní! Přijde mi, že je moc dětská. Nebo já jsem už možná moc stará.. :D No, ale díl se mi líbil asi nejvíc z celé série :) Možná jsem jí mohla dát víc než 3 hvězdičky, ale když to porovnám s jinýma knihama ve stejném žánru.. nechám tři * :)

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Nemůžu říct, že kniha je špatná.. spíš mě ničim neohromila. Ale jinak se knížka docela dobře četla, pro mě spíš takové oddechové čtení :)