Zlodějka duší

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život… Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94948/zlodejka-dusi-94948.jpg 3.8429

Paranormálové 1.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Paranormalcy, 2009

Kniha Zlodějka duší

Pulp_catastroph

Ále, tohle bylo moc pěkné počteníčko. Fantasy, science - fic, originální potvůrky, upíři, lidský chameleon. Nehci peníze zpátky (vlastně jsem knížku mělá půjčenou).

Agrim

Nebylo to špatné.

elfinkaa97
03.12.2019

Četla jsem to už asi potřetí a přestože to nepatří vyloženě k mým nejoblíbenějším fantasy sériím, má to své kouzlo. Miluju svět Evie, líbí se mi, že pro jednou jsou víly ty záporné, líbí se mi pohled na světoznámé příšery, jako jsou upíři, nebo vlkodlaci. Je to jednoduchá oddechová četba ke které se velmi ráda vracím. :)

Nikiny
05.10.2019

Jak bylo řečeno v komentáři níže, tato kniha byla velmi jednoduše napsaná, až mě to nebavilo. Dvě hvězdičky dávám jen za ten nápad (spoiler: vidět přes mimikry paranormálních bytostí a být jediná, která to dokáže... aspoň ze začátku... je celkem zajímavý nápad), ale jinak to byla dost nudná kniha s očekávanými zápletkami... Doma mám ještě zbylé dva díly... No jo, taky to dočtu, prostě mi to nedá a nemám ráda nedočtené série (když nepočítám Padesát odstínů... to nedočtu ani kdyby mě někdo nutil :D)

denniys
23.12.2018

I přes svůj věk třicátnice jsem přečetla řadu young adult knih, jestli jsem ty předchozí kritizovala, tuto bych měla vyloženě hanobit..taková slátanina se vám dostane do rukou opravdu zřídka..blbost blbost kravina..kdo mě zná, ví, že dočítám každou sérii - je to má úchylka, takže budiž mi země lehká, páč nevím, zda pokračování přežiju..hlavní hrdinka klasicky naivní, objevující své schopnosti, celkem zajímavý svět paranormálů..forma a styl psaní??? ano, uznala bych to, kdyby autorce bylo 15..bohužel....otravná, nudná, nezáživná a nevyjímečná kniha..andělé smilujte se nade mnou, ať přežiji další díl..pokud možno této knize se vyhněte, v rámci stejného žánru existuje mnoho zajímavějšího počtení..brrrrr

Laf
22.11.2018

Trochu jiný pohled na svět víl, upírů, vlkodlaků a jiných stvoření. Líbilo se mi to, za přečtení to rozhodně stojí :)

cukrovka
18.06.2018

Takové jednoduché fantasy. Nenadchne, neurazí.

deedulka
04.06.2018

Pěkně napsané a dějově zvládnuté. Věkově to sedí spíše pro děti a mládež, i když o kousek starší ročník také nebude zklamaný. Jen už nejsem tolik nadšená z příběhů ze školních lavic (naštěstí to byla jen malá část knihy), z toho už jsem trochu vyrostla. Nebráním se však dalšímu dílu.

Učedník
Učedník