Zlodějka duší

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život… Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94948/zlodejka-dusi-94948.jpg 3.9409

Paranormálové 1.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Paranormalcy, 2009

Kniha Zlodějka duší

Nikiny

Jak bylo řečeno v komentáři níže, tato kniha byla velmi jednoduše napsaná, až mě to nebavilo. Dvě hvězdičky dávám jen za ten nápad (spoiler: vidět přes mimikry paranormálních bytostí a být jediná, která to dokáže... aspoň ze začátku... je celkem zajímavý nápad), ale jinak to byla dost nudná kniha s očekávanými zápletkami... Doma mám ještě zbylé dva díly... No jo, taky to dočtu, prostě mi to nedá a nemám ráda nedočtené série (když nepočítám Padesát odstínů... to nedočtu ani kdyby mě někdo nutil :D)

denniys
23.12.2018

I přes svůj věk třicátnice jsem přečetla řadu young adult knih, jestli jsem ty předchozí kritizovala, tuto bych měla vyloženě hanobit..taková slátanina se vám dostane do rukou opravdu zřídka..blbost blbost kravina..kdo mě zná, ví, že dočítám každou sérii - je to má úchylka, takže budiž mi země lehká, páč nevím, zda pokračování přežiju..hlavní hrdinka klasicky naivní, objevující své schopnosti, celkem zajímavý svět paranormálů..forma a styl psaní??? ano, uznala bych to, kdyby autorce bylo 15..bohužel....otravná, nudná, nezáživná a nevyjímečná kniha..andělé smilujte se nade mnou, ať přežiji další díl..pokud možno této knize se vyhněte, v rámci stejného žánru existuje mnoho zajímavějšího počtení..brrrrr

Laf
22.11.2018

Trochu jiný pohled na svět víl, upírů, vlkodlaků a jiných stvoření. Líbilo se mi to, za přečtení to rozhodně stojí :)

cukrovka
18.06.2018

Takové jednoduché fantasy. Nenadchne, neurazí.

deedulka
04.06.2018

Pěkně napsané a dějově zvládnuté. Věkově to sedí spíše pro děti a mládež, i když o kousek starší ročník také nebude zklamaný. Jen už nejsem tolik nadšená z příběhů ze školních lavic (naštěstí to byla jen malá část knihy), z toho už jsem trochu vyrostla. Nebráním se však dalšímu dílu.

Darami87
03.04.2018

Trochu jiný styl, než obvykle čtu, ale moc se mi kniha líbila. Moc mě zaujal popis paranormálních stvoření a hlavně víl a jejich obyčejů. Opravdu jsem si knihu užila.

chmelda212
28.03.2018

Takovýhle druh fantasy miluji. Super nápad, příjemní hlavní hrdinové, humor, romantika, paranormálové ("podsvěťané")... prostě vše, co od takové knihy čekám, abych mohla utéct od každodenní reality a trochu se zasnít.
Přišlo mi, že má kniha pomalý rozjezd, děj se trošičku táhl všemožnými popisy a vpravováním čtenáře do děje, ale pak se to rozjelo a netrvalo dlouho a já měla dočteno.. Moc jsem si oblíbila netradičního hlavního hrdinu Lease a od prvního momentu, kdy se objevil na scéně jsem si říkala, že měnit podobu musí být do jisté míry fajn (hned bych to chtěla taky umět .. takových možností, které by z toho plynuly .. )

kacaaba
15.01.2018

Pro mě taková odpočinková literatura. Útěk do jiné reality. Líbilo se mi to, zase trochu jiný příběh.

nadpřirozené bytosti ich-forma víly

Kiersten White