Thanyss Thanyss komentáře u knih

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Nemůžu si pomoct, ale jsem z první části Střetu králů poněkud rozčarovaná. Hra o trůny je napsána dobře, pořád se něco děje. Zde se spíše rozebírají mocenské intriky, králové se tu začali množit jako houby po dešti a postrádám tu ten "drive" předchozích dvou dílů. Uvidím, co přinese část druhá...

Král Krysa Král Krysa James Clavell

I když nejsem fanouškem příběhů z vojenského prostředí, Král krysa se mi líbil. Je to tím, že se děj odehrává v zajateckém táboře a ne přímo na frontě. Vychytralost hlavního hrdiny mě nepřestane udivovat.

Puls Puls Stephen King

Prostě King... Jediné, co mi brání dát plný počet hvězdiček, je absence vysvětlení samotného pulsu. Za celou dobu jsem nějak kloudně nepochopila o co se jedná, nebo kdo to všechno spustil a proč. Zoombie horor trochu jinak - po kingovsku.

18.06.2013 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vzpomínám si, jak mamka tuhle knížku přinesla domů, ještě předtím než se strhla potterovská mánie :) Nikdo nevěděl o čem to je a my jsme ji doma četly společně se sestrou a mamkou, aby ani jedna z nás nebyla v ději napřed :) Příběh malého čaroděje nás všechny nadchnul a strašně mě mrzelo, že jsem nikdy nedostala dopis z Bradavic.

... a postavil jí chrám ... a postavil jí chrám Siegfried Obermeier

Knížka ve mně zanechala silný dojem, hlavně svým tragickým koncem. Příběh velké a nenaplněné lásky na pozadí stavby Ramsesova chrámu od vynikajícího spisovatele historických románů.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

(SPOILER) Je pravda, že jsem Anděly a démony četla až po Šifře, i když se příběhově jedná o Langdonův první výstup. Šifra mě bavila o něco více, tady příběh sráží několik bláznivých momentů, které jsou korunovány Robertovým "fascinujícím" seskokem z vrtulníku (bez padáku), který zázračně přežije dopad do řeky (a to jsem slyšela, že voda je při pádu z výšky tvrdá jako beton). Toto si mohl autor odpustit a nebo trochu zkrotit svou fantazii.

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Po rozčarování z první části jsem o to více nadšená z části druhé! Nyní už chápu rozvláčněnost předchozí části, kde se zdlouhavě vysvětlují politické vztahy a intriky, aby se důsledky projevily nyní. Dobře popsaná bitva o Královo přístaviště mi vzala takřka dech. Ani jsem si netroufala odhadovat, jak to nakonec dopadne, protože když už jsem si myslela, že to vím, tak přišel nečekaný zvrat.

Doteky záhrobí Doteky záhrobí * antologie

Čekala jsem víc strašidelných povídek. Jsou tu asi 2, které mi trošku zježily chloupky na zátylku, ale jinak nic moc. Mírné zklamání.

18.06.2013 3 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Sbírka hororových povídek od pana Kinga. Pokud nemáte trpělivost na rozsáhlé mistrovi romány, pak jsou jeho povídkové knihy pro vás tou správnou volbou. Jsem ráda, že povídky jsou voleny tak, aby se děj neopakoval a každý příběh nás tak vezme na jiná místa, s jinými lidmi a za jiným zlem a temnotou...

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Marťani po Kingovsku. I když příběh není špatný, knížka ve mně nezanechala zase tak silný dojem, na který jsem zvyklá u jiných kingovek a pokud bych měla srovnat Pavučinu s Tommyknockery, tak jsem pro tu druhou variantu. I přes to se jedná o kvalitní knihu, která stojí za přečtení a na ufouny se dívá netradičním pohledem.

Můj císař, můj pán Můj císař, můj pán Siegfried Obermeier

Historický román z doby vlády Karla Velikého, který sleduje panovníkovu vládu prostřednictvím jeho písaře, který se jako starý muž rozhodl sepsat svoje paměti. Je pravda, že se raději začtu do románu z prostředí Egypta nebo starověkého Řecka či Říma, ale Můj císař, můj pán dokázal uspokojit moje knižní potřeby navzdory tomu, že se odehrává úplně jinde.

To To Stephen King

Oooo, ano... TO... Více než tisíc stránek, které mnohé zastraší a to ani nemusí číst obsah :) Já mám obsáhlé knihy ráda, déle mi totiž při mém tempu čtení vydrží. TO je právem řazeno mezi Kingova nejlepší díla, příběh se sice odehrává ve dvou časových liniích, ale čtenář se neztratí. Sledujeme příběh skupinky malých dětí, které jsou nuceny čelit nebezpečnému zlu, jež se zjevuje nejraději jako klaun (navzdory tomu, že většina dětí má klauny ráda, já je nesnášela už před touhle knihou). Po spoustě let se kamarádi z dětství musí znovu postavit temnotě a tentokrát bohužel všichni nevyváznou. Jedinou jejich útěchou může být fakt, že po opuštění městečka hrůzy všichni na děsivé události postupně zapomínají a pokračují ve svých životech.

Rose Madder Rose Madder Stephen King

I když Rose Madder nepatří mezi nejopěvovanější kingovky, já ji řadím mezi své nejoblíběnější a to hlavně díky perfektně popsanému psychopatickému manželovi Rose - policejnímu detektivovi, který ji týrá. Rose jednoho dne překoná svůj strach a odejde, prakticky bez ničeho. Jednoho dne narazí na podivný obraz a rozhodne se ho koupit. To ještě netuší, že je to možná jediná věc, která ji pomůže proti jejímu manželovi, který se s jejím odchodem nevyrovnal.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Mrtvá zóna patřila k prvním kingovkám, které jsem přečetla a příběh člověka, který při doteku s člověkem, může nahlédnout do budoucnosti mi naháněla husí kůži. Do smrti si asi budu pamatovat myšlenku: pokud byste se mohli vrátit v čase ještě před 2. světovou válku, zabili byste Hitlera?

18.06.2013

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Volné pokračování Pilířů země. Knížka má téměř 1000 stran, ale jedině díky tomu jsem si dokázala důsledně představit tehdejší dobu a hlavně pohromu, kterou v té době způsobil mor, z toho mě opravdu mrazilo.

Osvícení Osvícení Stephen King

Při jménu Overlook mi ještě teď přeběhne mráz po zádech :) Krásně tajemný duchařský horor o hotelu, který má svou temnou duši. V souvislosti s knížkou mi to nedá, abych se nevyjádřila i k filmové adaptaci, která je dle mého skromného názoru prostě katastrofální a ztrácí veškerou knižní mystičnost. Jackův knižní konec - SPOILER - , kdy umírá v plamenech hořícího hotelu je na hony vzdálený umrznuvšímu filmovému Jackovi jak si jen dovedu představit... A pochodující keřová zvířátka mi vážně naháněla hrůzu, jen jsem si je představila.

Temná půle Temná půle Stephen King

Kniha, která je inspirována samotným Kingem a jeho pseudonymem Richardem Bachmanem. Jenže v knížce se pseudonym hlavního hrdiny stává mnohem nebezpečnější, protože ožívá. A rozhodně se nechce svého nově nabitého života vzdát. Poutavý příběh, který nám ukazuje, jak se některé naše představy mohou stát skutečností.

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Mám ráda Kingovy horory a mám ráda auta. A tahle kniha je spojením obou. U benzínky neznámý muž zanechá automobil, který je nakonec odtažen na policejní stanici, kde se ale začnou s autem dít podivné věci - občas se něco objeví až jednou jeden policista zmizí. Zdá se, že auto je branou do jiného světa. Líbí se mi, jak King dokáže vzít věc z našeho běžného života - kolik denně potkáte aut - a udělá ho středem svého neobyčejného příběhu.

18.06.2013

Svědectví Svědectví Stephen King

Rozsáhlý postapokalyptický román, který vyniká skvělým zpracováním a prokreslením postav. Nástup smrtící chřipky a následné světové pandemie s úmrtností 99,4% je sepsána tak, že máte pocit, jako by se pan King přímo účastnil neštěstí a podává nám svědectví o tom, co viděl. Poté, co Kapitán Tripps odezní, děj se mění v boj mezi dobrem a zlem - na jedné straně Bůh reprezentovaný starou ženou a na druhé ďábelský Randall Flagg (s ním se věrní čtenáři mohli setkat např. v Temné věži nebo Dračích očích). Svědectví má vše, co má dobrá kniha mít a pan King nám vše servíruje tak, jak je od něj očekáváno.

18.06.2013 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Podle mě rozhodně asi nejslabší kniha, kterou jsem od Kinga četla a nezachraňuje to ani fakt, že byla psána pod pseudonymem Richarda Bachmana. Není to o tom, že by příběh byl špatně napsaný nebo, že by hlavní postava nebyla dobře vykreslená... Ale příběh chlapíka, kterému se život hroutí pod rukama jen díky tomu, že se odmítne vystěhovat kvůli chystané demolici jeho domu, mi zase tolik k srdci nepřirostl.

18.06.2013 3 z 5