Thanyss Thanyss komentáře u knih

Splašený čas Splašený čas Nick Arnold

Vtipný náhled na téma čas :) Ať už se jedná o děsivé dějiny nebo děsivou vědu, je to příjemné oddechové čtení, které vás pobaví a něčemu přiučí. A je jedno, jestli chodíte teprve do školy či jste už dospělí.

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Tuhle knížku zbožňuju. Musím se smát, jen si vzpomenu na noční rozhovor rodičů, kteří se dohadují, kdo půjde dát pohlavek pozdě se navrátivšímu synovi (Otec triumfálně: Aha, takže když si ještě několikrát neuklidím ponožky, ze syna bude kriminálník) nebo když se mi vybaví Jan Kraus zaklíněný ve dveřích, aby ho otec nemohl seřezat nebo když otec v zimě honil syna po sídlišti, oba jen ve spodkách a sousedi z balkonů je povzbuzovali nebo... Ježiši, celá ta knížka je prostě vtipná!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nemůžu se vyhnout srovnání s filmovou adaptací, protože se jedná o jednu z mála knih, která má důstojné filmové zpracování. Příběh z prostředí cel smrti, do které se dostane černošský obr podezřelý ze znásilnění a vraždy malých děvčátek. Hlavní dozorce však postupně zjišťuje, že tento vězeň je jiný. Nestydím se přiznat, že konec jsem probrečela.

Talisman Talisman Stephen King

Příběh putujícího Jacka mi v mnohém připomínal osekanou Temnou věž, místy možná poněkud pohádkovější. Kingův vliv je tak znatelnější než Straubův, i tak se ale jedná o knihu, která v detailech vybočuje ze zajeté Stevovy tvorby a to díky vlivu pana Strauba. Rozhodně stojí za přečtení, já jsem si nejvíc oblíbila dobrosrdečného vlkodlaka.

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Už dlouho ve mně žádné dílo nezanechalo tak silný dojem jako V. Nejsilněji na mě zapůsobil Evin duševní přerod po jejím uvěznění. Komix mi dal mrazení v zádech, napětí, pěkný vizuální dojem a nepopírám, že i několik slz.

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Stárnoucí superhrdinové s běžnými starostmi, kteří se po letech znovu obléknou do svých kostýmů, aby čelili zlu. Jenže, co když to zlo může odvrátit jadernou válku a zajistit lidstvu mír? Jak byste se zachovali vy? Strážci ve svém závěru nutí k zamyšlení a celý příběh je dokreslen do nejmenších detailů. Filmová podoba se mi mimochodem také líbila.

Drsný sbohem Drsný sbohem Frank Miller

Tak tomuhle já říkám slušnej nářez! Marv se s nikým nemazlí a tvrdě si jde za svým - pomstít Goldie. Kresba, příběh i styl vyprávění je prostě skvělé. Nemám k tomu více co dodat.

Velká tučná zabijačka Velká tučná zabijačka Frank Miller

Sin City mě baví a to hlavně svou černobílou kresbou a příběhy, kde se hlavní hrdinové s ničím nemazlí. Jestli máte rádi poklidný děj a boj dobra se zlem, tak tohle není pro vás, v Sin City totiž žádné dobro nečeká, je tam jen zlo, hnus a přežije jen silný jedinec. Ty slabší a hloupější si podají holky ze Starýho města.

Ten žlutej parchant Ten žlutej parchant Frank Miller

Tenhle díl Sin City mě nadchl nejvíce. A čím dál tím víc se mi líbí Millerova kresba.

18.06.2013

Žhářka Žhářka Stephen King

Možná už to bude tím, že znám Kingův styl a proto mě konec Žhářky nikterak nepřekvapil, proto dávám hvězdu dolů. Jinak se jedná o dobře napsaný příběh 2 lidí s vyjímečnými schopnostmi, kterým je v patách vládní organizace, jež chce jejich nadání podrobit testům... Samozřejmě proti vůli testovaných subjektů. Jsem vážně ráda, že neoplývám žádným mimořádným nadáním.

18.06.2013

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Tak se konečně můžu klidně nadechnout a napsat svůj názor... Myslela jsem si, že mně po Rudé svatbě klepne - tohle jsem vážně nečekala! Člověk už má tak nějak zažito, že hlavní hrdinové vydrží až do konce, ať má být jakýkoli, ale Martin na to zvysoka kašle a tak si nemůžete být jistí, kdo koho v příští chvíli podřeže. A to se mi líbí - ta nejistota. A nakonec jste ještě víc zmatení, když se v závěru ukáže, že ten, kdo má být mrtvý, je vlastně zase naživu. Z toho se mi vážně sevřel žaludek a přeběhl mráz po zádech. Boje o moc začínají ustupovat do pozadí a objevuje se něco mnohem temnějšího.

18.06.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Završení celé ságy o Harrym Potterovi. Když se ohlédnu zpátky, tak je neuvěřitelné, jakým vývojem Harry od prvního dílu prošel. Poslední díl už v ničem nepřipomíná tu roztomilou pohádku o malém čarodějovi. A ruku na srdce - kdo z vás netušil, že si Ron nakonec vezme Hermionu?

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Jestli mě opravdu něco šíleně vyděsilo, pak je to povídka Silniční virus míří na sever. Já jsem se tak bála, že jsem odmítala vylízt z koupelny. Co kdyby mi nad postelí visel ten obraz?! V knížce je i řada dalších dobrých povídek, ale pro mě je zcela zastínil virus. Na tenhle příběh jen tak nezapomenu.

Messalina: Hříšná císařovna Messalina: Hříšná císařovna Siegfried Obermeier

Příběh ženy, která si šla za svým a nebála se pro to udělat vše, co bylo v jejích silách, včetně intrik a úskoků. I tak ale nakonec nedopadla dobře. Každopádně poutavý příběh o ženě, která je součástí dějin, na které se nezapomnělo.

18.06.2013 4 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Navzdory tomu, že se jedná o román, je to také hluboká studnice vědomostí, jež jsou nám podány mnohem stravitelněji (a také mnohem obšírněji) než v učebnicích dějepisu. Kniha popisuje Řím ještě před vládou Sully a následně Caesara a člověk si tak dovede utvořit obrázek o historickém dění ještě před příchodem známého velikána.

Caligula - hrozivý bůh Caligula - hrozivý bůh Siegfried Obermeier

Pravděpodobně se nenajde člověk, který by ani jednou za život neslyšel jméno Caligula. Vládce, jež proslul svou krutostí a šílenstvím. Obermeiera mám ráda, je to člověk, který rozumí tomu, co píše a příběhy tak nemají jen hlavu a patu, ale i dobře prostudovaný historický základ.

Vraždící Anubis Vraždící Anubis Paul Doherty

Detektivka po staroegyptsku - už to samo o sobě je zajímavý nápad. V knížkách se to jen hemží zapeklitými detektivními příběhy, tak proč takový děj nezasadit do starověké říše. Paul Doherty navíc dokáže psát velmi pěkně a smysluplně.

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Jak už to bývá zvykem, první část je poněkud volnější a v Hostině pro vrány poznáme o něco více Lannistery. I v tomto díle nechybí překvapivý zvrat a to v podobě otcovraždy - Tyrion se stává čím dál tím více komplikovanou osobou. Každopádně mě v současné chvíli nejvíce zajímají osudy Aryi, která je nyní v Braavosu a Jona, Lorda Sněha, 998. velitele na Zdi.

18.06.2013 4 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Nevím jak ostatní čtenáře, ale mě docela vadí počešťování jmen, které se v tomto díle rozeběhlo naplno. Člověk se základy angličtiny si jména přeloží velmi snadno a nemusí si vylámat jazyk nad překlady typu Dubosrdcký. Tak to jen na okraj a nelze to považovat jako snížení kvality příběhu, i když mě to rozčilovalo. Jak už jsem se zmiňovala několikrát předtím, Píseň mě baví hlavně proto, že absolutně netuším, jak to všechno bude dál. Nejdříve sledujete, jak Lannisterská moc prudce stoupá, aby pak Cersei začala prudce padat, zamotaná do svých vlastních sítí. Jaime se také změnil, já bych možná řekla, že "dospěl". Lady Catelyn se tvrdě mstí za Freyovskou a Lannisterskou zradu na Krvavé svatbě a moje oblíbená Arya setrvává v Braavosu, kde se snaží stát Nikým. Ale co mě opravdu potěšilo, je přerod Sansy. Dědička Zimohradu mi byla zezačátku nesympatická, okolnosti ji však donutily změnit se a dospět. A Malíček? Vskutku nebezpečný a inteligentní hráč. Netroufnu si odhadovat, co má v úmyslu, kam míří nebo co v příští chvíli udělá.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Další z řady kingových skvělých hororů. I když je děj omezen na cellem malé území, autor z toho dokázal vykřesat maximum. Řbitov zviřátek rozhodně není optimistickým místem pro děti nebo dospělé, ale to, co se skrývá za ním je mnohem, mnohem horší, protože to, co pohřbíte na mikmackém pohřebišti, to se k vám zase vrátí. Jen v trošku jiné podobě... A možná vás to nebude mít moc rádo...