Drsný sbohem

Jmenuje se Marv a právě potkal tu nejkrásnější ženskou ve svým životě. Voní andělskou vůní a říká, že je Goldie. Darovala mu tu nejkrásnější noc v jeho životě a ráno vedle něj ležela mrtvá. Zavražděná! Žádnej správnej chlap, hodnej toho jména, to nemůže nechat jen tak. A Marv je správnej chlap. Proto se po hlavě vrhá do nebezpečného pátrání, které ho bude stát klid a možná i život. Protože Město hříchu je i Městem bez slitování. Sin City je právem kult. Patří k tomu nejlepšímu, co kdy v komiksu vzniklo. Geniální atmosféra, geniální scénář, geniální kresba. Geniální kombinace atmosféry, scénáře a kresby. Geniální Frank Miller....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1196/big_sin-city-drsny-sbohem-7JM-1196.jpg 4.7284

Sin City 1.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum

The Hard Goodbye, 1991

Kniha Drsný sbohem

perko

Tak tohle jsem si neskutečně užíval. Bez jediného zavření knihy jsem to slupnul jako malinu. Fakt pecka!

Johny_H.

Já jsem v šoku. První jsem viděl film a po dlouhé době jsem se dostal ke komiksu a to jak se povedlo přenést jim to na plátno prakticky jedna ku jedné je neuvěřitelné. Celé jsem si to naprosto užil a nemohu jinak toto je zkrátka skvost.

Norri
30.12.2021

Intenzivní! Kdybych měl první díl Sin City zhodnotit jedním slovem, bylo by to slovo “intenzivní”.
Je zvláštní to číst poprvé poté, co jsem už několikrát viděl velmi povedenou filmovou adaptaci. Adaptaci tak věrnou, že vypadá jako rozpohybovaná předloha. Při čtení komiksu mi v hlavě zároveň běžely filmové scény. Je to zvláštní pocit, ale jinak mi to nijak nesnižovalo zážitek ze čtení. A to díky dvěma aspektům - Frankovu scénáři a Frankovu výtvarnému stylu.

Nejsem schopen říct, jestli na mě všechny texty v knize působí tak intenzivně proto, že jsou zkrátka skvěle napsané, anebo protože je znám z filmu. Nejspíš to bude kombinace obého. V každém případě, když jsem ty věty četl, tak jsem měl pocit, že olizuju samu definici noiru. A děsně se mi to líbilo.
Co se týče Millerova výtvarného stylu, tak ten je silně osobitý a díky věrnosti filmové adaptace také hodně “profláklý”. Takže není třeba ho nějak více popisovat. Je pravda, že občas jsou některé panely trošku hůř čitelné a je potřeba zapojit fantazii, což na druhou stranu není vůbec na škodu. No a zbývající panely jsou prostě geniální. Ta kombinace sytě černých ploch a sněhově bílého papíru je uhrančivá. Velkou zásluhu na tom určitě má i kvalitní papír a tisk.

Kopta
10.11.2021

...a ty její perfektní kozy se ani nepohnou. Legenda ožívá v neuvěřitelném zpodobnění, kde méně je někdy více i právě bez barev. Stačí silný nový příběh. Drsný jako sbohem. Tenhle zážitek prostě voní tak, jak voní jenom andělé. Dokonalý komiks.

Marquis
22.10.2021

Žena s minulosťou a chlap bez budúcnosti. Mohutný dobráčisko Marv možno nie je práve chytrý, svet a najmä doba mu neprajú (parafrázujúc Dwighta), napriek tomu vie, čo sa sluší a patrí, keď zabijú ženskú, ktorú nedokázal ochrániť. Na scénu prichádza tretia femme fatale, tá najsladšia - pomsta. A čo na tom, že nitky, za ktoré sa ťahá sú setsakramentsky vysoko? Keď už sa rozlúčiť, tak nech je toto zbohom naozaj drsné...

Prvý príbeh z Mesta hriechu ponúka nadupanú priamočiaru cestu s jediným cieľom - pobaviť čitateľa hláškami jak šmirgelpapier, originálnymi mordami, či sympatickými žmurknutiami na prácu kolegov (Rosomák). A samozrejme pomstou ako z hororu. Miller predstavil číre psychopatické Zlo, ku ktorému sa nedajú cítiť žiadne sympatie a ktorého posledné vydýchnutie neprinesie žiadnu úľavu. Pretože život nie je fér, a to v špinavých uličkách Sin City platí dvojnásobne...

Radoľa
07.05.2021

Atmosféra, dej, drsné hlášky, double femme fatale. Čiernobiela kresba nie je vždy jednoznačná, hoci dobrú úroveň si, drží komix ako celok aj vďaka tejto na prvý pohľad nezjavenej realite záberu. Vo výsledku mi všetky spomenuté znaky tohto komixu, presláveného aj predlohu si ctiacim filmovým spracovaním, prišlo celé také marlowovské. Ako z americkej drsnej školy (hoci detektíva tu nevidie - len rozzúreného naštvaného hrdinu na liekoch).

demoniaco
22.03.2021

BLOOOOW! Mám všech 7 vydání a na některý se teprve chystám. Koupíš jednu a pak musíš shánět další!

R47
03.02.2021

Celá ta série si drží skvělý standard. Neprohloupíte.