Drsný sbohem

Jmenuje se Marv a právě potkal tu nejkrásnější ženskou ve svým životě. Voní andělskou vůní a říká, že je Goldie. Darovala mu tu nejkrásnější noc v jeho životě a ráno vedle něj ležela mrtvá. Zavražděná! Žádnej správnej chlap, hodnej toho jména, to nemůže nechat jen tak. A Marv je správnej chlap. Proto se po hlavě vrhá do neb... celý text

Jmenuje se Marv a právě potkal tu nejkrásnější ženskou ve svým životě. Voní andělskou vůní a říká, že je Goldie. Darovala mu tu nejkrásnější noc v jeho životě a ráno vedle něj ležela mrtvá. Zavražděná! Žádnej správnej chlap, hodnej toho jména, to nemůže nechat jen tak. A Marv je správnej chlap. Proto se po hlavě vrhá do nebezpečného pátrání, které ho bude stát klid a možná i život. Protože Město hříchu je i Městem bez slitování.

Sin City je právem kult. Patří k tomu nejlepšímu, co kdy v komiksu vzniklo. Geniální atmosféra, geniální scénář, geniální kresba. Geniální kombinace atmosféry, scénáře a kresby. Geniální Frank Miller. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1196/sin-city-drsny-sbohem-7JM-1196.jpg 4.7180
Série:

Sin City (1.)

Originální název:

The Hard Goodbye (1991)

Žánr:
Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Comics Centrum
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
Nildon
07. srpna

Jak jednou vejdete do Sin City už nikdy nebudete stejný.
Marv je správnej chlap, i když trošku divokej, kterej chtěl jen lásku ženy, ale s tím svých ksichtem si ji nemoh dovolit a tak když konečně potkal Goldie a strávil s ní noc na kterou nikdy nezapomene, našel ji ráno vedle sebe ležet mrtvou a protože Marv je správnej chlap, jeden z těch mála, rozhodl se, že její smrt pomstí. A tak začíná zběsilá, šílená, romantická, srdcevroucí, brutální jízda, která vás jen na chvilku nechá popadnout dech, aby vás hned vrhla do ještě většího nebezpečí a zkaženosti Sin City. Abych už to dál nevokecával budu citoval Marva, jehož slova vyjádří vše o čem kniha je.
"Stojí za to, abych pro ni zabíjel, abych zemřel, abych skončil v pekle. Amen."

Vincenzoci
20. června

Nemohu hodnotit jinak, než plný počet - prostě Sin City! Super prostředí, prvotřídní postavy, perfektní kresby, bomba děj, rvačky, občas trošku jatka a hlavně "kliďas" Marv! :-)

Mejsha
10. června

Dalo by se říct, že je to celkem romantická slaďárna, ale se spoustou brutality. Příběh si pořád drží své tempo a vtáhne vás do děje. Kresby absolutně úchvatné! A ty hlášky a monology? Parádní! Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Marv je podle mě nejlepší postava z celého Sin City.

Mercatino
28. května

Jak jsem mohl odkládat čtení tohoto komiksu a nechat na něj sedat dva týdny prach? Jak popsat ty pocity? Byla to krásná lahodná jízda, plná demolice ksichtu hlavního hrdiny. Čas strávený četbou tohoto komiksu byl absolutní relax. Všude krev, děvky, žiletkový drát, pojídaní lidí, elektrické křeslo. To je přesně to, co je pro opravdovou relaxační četbu důležité :)

Co se mi líbilo?

+ hlavní hrdina mi připomínal bijce Paula z TEKKENA na playstationu
+ je to jízda, která se dá přečíst na jeden zátah
+ zjistil jsem, že existuje žiletkový drát :D
+ pojídaní lidí vede k duchovnímu osvobození :D
+ černo bíla kresba, který mi při nahlédnutí odrazovala od čtení, mě nakonec dostala pod svou moc

- proč ten záporák na konci Roark, byl nakonec takový přizdisráč?

Aki12
14. dubna

Při čtení jednotlivých stránek vás komiks vtáhne do děje. Millerova kresba se k příběhu skvěle hodí a černá barva mu dodává atmosféru s nádechem tajemna. Pokud člověk neví, co jej čeká, může být na každé stránce něčím překvapen.

Heisenberg
02. dubna

Drsný příběh, který mě začal bavit až v momentě, kdy začalo vše dávat smysl (cca 100. stránka). Ale i tak, zbytek jsem si neskutečně užil. Toto noirové krimi s famózní kresbou Franka Millera si zasluhuje místo v síni slávy komiksu.

JankoSvec
10. ledna

...a Sin City je velká, rozteklá, vyžilá, zlobou prolezlá děvka, co leží na zádech,
má roztažený nohy a prosí o to a já jí dávám do těla a ona je čím dál hnusnější a já jí
dávám do těla zase a zase a to svině pořád nemá dost. Sakra, je skvělý bejt naživu. . (Marv)

Dokonalý príbeh, nezameniteľná kresba, super hlášky. Ľutujem ľudí čo to ešte nečítali.

tondavon
30.12.2015

Klasika a naprostý vrchol žánru, každá stránka je dokonale vybroušený brilliant, příběh je naprosto pohlcující, bez jediné zbytečné strany, zbytečné věty. Marv a Goldie jsou postavy, na které nikdy nezapomenu. Franku Millere, BRAVO.

Wheelcrusher
17.10.2015

Film žeru v Kevinově stylu, takže jsem věděl jak Marv nakonec skončí... a o to víc si tuhle jízdu pro někoho do pekel a jinýho zas z pozemskýho pekla nebesky užíval! Už samotnej obal dává tušit, že jde o dokonalost nesmírnou. Pokud mě někdo bude mít touhu obdarovat na úrovni Goldie, dalšíma díly Sin City rozhodně nezabije:)

milamarus
24.09.2015

S napětím jsem otáčela jednu stránku za druhou. Černobílé obrázky byly působivé. Pár Marvových stručných vět o jeho náladě, motivaci a plánech taky. Sem tam nějaká hláška dávala znát, že je to muž velkých schopností a nepředstíranou touhou po krvi… Přesto se obávám, že jak pro Marva, tak pro mě byla celá epizoda poslední. Ta znepokojivá atmosféra spějící k vítěznému masakru těch, kteří musí zaplatit za své hříchy, prostě zmizela jakmile jsem zavřela knížku. Škoda.

DennisMoore
18.08.2015

Drsný sbohem je i podle mého názoru nejlepší díl celého Sin City. Ne snad že by ostatní byly horší, jenže když se Marv rve za správnou věc, tak to hergot stojí za to. I když znám knihu nazpaměť, pokaždé ji čtu stejně rád. Ta část, v níž Marv v lijáku kráčí za Roarkem... To je něco nepřekonatelného.

hroubek
03.05.2015

Přímočarý a hodně násilný příběh, ale to bývají všechny příběhy, ve kterých jsou hlavní hrdinové láska, pomsta a krásná blondýna. Marv je frajer, je to nejdrsnější postava v Sin City a všichni to vědí. A ty co to nevědí to poznají, za to, že ho připravili o Goldií. Budou se kupit mrtvoly a Marv půjde dál dokud nedá tomu šmejdovi co zabil Goldií drsný sbohem. První díl ze Sin City, který jsem osobně četl jako poslední, ale to nic nemění na tom, že je to perfektní čtivo.

memphisz
22.04.2015

Pokud jste dříve viděli film, tak už vás to tolik nepřekvapí a neohromí, ale předtím to muselo být něco. Perfektní neotřelá kresba, která prokazuje vysokou míru představivosti a znalosti kompozice a výsledného efektu.

borknagar
14.09.2014

Komiksová klasika, která nikdy nezestárne........Příběh šlape a kresba je jedním slovem geniální. :)

3DD!3
17.07.2014

Dosud nepřekonaný příběh z černobílých čtvrtí Sin City. Marv a jeho cesta pomsty plná zapomenutých prášků, krve a kabátů. Vážná a komediální stránka jsou dokonale vybalancovány. Dokonalé.

Kapis
25.11.2013

Výborné, drsné, skvělá noirová kresba, tahle kniha může leckomu způsobit šok. Dokonalá záležitost.

Phoenix16.cz
04.08.2013

Komiksy jsem nikdy nečetla, ale když se mi tenhle dostal pod ruku, dlouho mi nevydržel. Hold, Marvel umí a ve světě komiksů vyniká v jakékoliv podobě.

Thanyss
18.06.2013

Tak tomuhle já říkám slušnej nářez! Marv se s nikým nemazlí a tvrdě si jde za svým - pomstít Goldie. Kresba, příběh i styl vyprávění je prostě skvělé. Nemám k tomu více co dodat.

Kortexo
09.03.2013

Jedna z nejlepších komiksových sérii vůbec.

Lady_Ef
22.08.2012

Skvělá kresba a ucházející scénář (na můj vkus příliš ukecaný). Ale miluji atmosféru Sin City a prolínající se příběhy dalších dílů.

hlosik

Nemám rád komiksy, které se stojí jen na (vynikající) stylizaci, protože vlastně díky nim je komiks samotný většinou lidí chápán jako obrázková knížka pro děti. Na druhou stranu, tohle byl pořádnej nářez, takže pod 4* jít nemůžu. Ale další díly si půjčím v angličtině, aby mi ten primitivní a přímočarý scénář byl alespoň k něčemu užitečný :) .