Drsný sbohem

kniha od:

Drsný sbohem https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1196/bmid_sin-city-drsny-sbohem-7JM-1196.jpg 4.7 314

Sin City série

< 1. díl >

Jmenuje se Marv a právě potkal tu nejkrásnější ženskou ve svým životě. Voní andělskou vůní a říká, že je Goldie. Darovala mu tu nejkrásnější noc v jeho životě a ráno vedle něj ležela mrtvá. Zavražděná! Žádnej správnej chlap, hodnej toho jména, to nemůže nechat jen tak. A Marv je správnej chlap. Proto se po hlavě vrhá do nebezpečného pátrání, které ho bude stát klid a možná i život. Protože Město hříchu je i Městem bez slitování. Sin City je právem kult. Patří k tomu nejlepšímu, co kdy v komiksu vzniklo. Geniální atmosféra, geniální scénář, geniální kresba. Geniální kombinace atmosféry, scénáře a kresby. Geniální Frank Miller.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum
Originální název:

The Hard Goodbye , 1991


více info...

Komentáře (39)

Komentáře 39 Recenze 1

OdvaznyMladyMuz
OdvaznyMladyMuz
23.07.2023 5 z 5

Tolik černé a bílé krve neviděli ani moji prarodiče v dobách, kdy si koupili první televizor.

Film to zvládl adaptovat vskutku zdařile, ale ta syrovost komiksu je nenahraditelná. Krev, pot a násilí čpí z každý proklatý strany, kterou Frank Miller mistrně zaranžoval.

Profesorskey
Profesorskey
25.05.2023 5 z 5

Jsem nadšenej! Sakra, tohle je umělecký dílo! Marv je ve světě plném mužské zženštilosti velmi inspirativní. Boxovací pytel mě volá.


zbuy
zbuy
16.09.2022 5 z 5

Za mě úžasně výstižný styl kresby, drsný krvavý příběh, klasické Sin City.

TwoFace
TwoFace
20.07.2022 5 z 5

Komiksová noir lahůdka. Perfektní kresby, příběh, v novém vydání v pevné vazbě ozdoba knihovny. Těším se na další díl.

perko
perko
11.04.2022 5 z 5

Tak tohle jsem si neskutečně užíval. Bez jediného zavření knihy jsem to slupnul jako malinu. Fakt pecka!

Johny_H.
Johny_H.
07.04.2022 5 z 5

Já jsem v šoku. První jsem viděl film a po dlouhé době jsem se dostal ke komiksu a to jak se povedlo přenést jim to na plátno prakticky jedna ku jedné je neuvěřitelné. Celé jsem si to naprosto užil a nemohu jinak toto je zkrátka skvost.

Norri
Norri
30.12.2021 5 z 5

Intenzivní! Kdybych měl první díl Sin City zhodnotit jedním slovem, bylo by to slovo “intenzivní”.
Je zvláštní to číst poprvé poté, co jsem už několikrát viděl velmi povedenou filmovou adaptaci. Adaptaci tak věrnou, že vypadá jako rozpohybovaná předloha. Při čtení komiksu mi v hlavě zároveň běžely filmové scény. Je to zvláštní pocit, ale jinak mi to nijak nesnižovalo zážitek ze čtení. A to díky dvěma aspektům - Frankovu scénáři a Frankovu výtvarnému stylu.

Nejsem schopen říct, jestli na mě všechny texty v knize působí tak intenzivně proto, že jsou zkrátka skvěle napsané, anebo protože je znám z filmu. Nejspíš to bude kombinace obého. V každém případě, když jsem ty věty četl, tak jsem měl pocit, že olizuju samu definici noiru. A děsně se mi to líbilo.
Co se týče Millerova výtvarného stylu, tak ten je silně osobitý a díky věrnosti filmové adaptace také hodně “profláklý”. Takže není třeba ho nějak více popisovat. Je pravda, že občas jsou některé panely trošku hůř čitelné a je potřeba zapojit fantazii, což na druhou stranu není vůbec na škodu. No a zbývající panely jsou prostě geniální. Ta kombinace sytě černých ploch a sněhově bílého papíru je uhrančivá. Velkou zásluhu na tom určitě má i kvalitní papír a tisk.

Kopta
Kopta
10.11.2021 5 z 5

...a ty její perfektní kozy se ani nepohnou. Legenda ožívá v neuvěřitelném zpodobnění, kde méně je někdy více i právě bez barev. Stačí silný nový příběh. Drsný jako sbohem. Tenhle zážitek prostě voní tak, jak voní jenom andělé. Dokonalý komiks.

Marquis
Marquis
22.10.2021 5 z 5

Žena s minulosťou a chlap bez budúcnosti. Mohutný dobráčisko Marv možno nie je práve chytrý, svet a najmä doba mu neprajú (parafrázujúc Dwighta), napriek tomu vie, čo sa sluší a patrí, keď zabijú ženskú, ktorú nedokázal ochrániť. Na scénu prichádza tretia femme fatale, tá najsladšia - pomsta. A čo na tom, že nitky, za ktoré sa ťahá sú setsakramentsky vysoko? Keď už sa rozlúčiť, tak nech je toto zbohom naozaj drsné...

Prvý príbeh z Mesta hriechu ponúka nadupanú priamočiaru cestu s jediným cieľom - pobaviť čitateľa hláškami jak šmirgelpapier, originálnymi mordami, či sympatickými žmurknutiami na prácu kolegov (Rosomák). A samozrejme pomstou ako z hororu. Miller predstavil číre psychopatické Zlo, ku ktorému sa nedajú cítiť žiadne sympatie a ktorého posledné vydýchnutie neprinesie žiadnu úľavu. Pretože život nie je fér, a to v špinavých uličkách Sin City platí dvojnásobne...

Radoľa
Radoľa
07.05.2021 4 z 5

Atmosféra, dej, drsné hlášky, double femme fatale. Čiernobiela kresba nie je vždy jednoznačná, hoci dobrú úroveň si, drží komix ako celok aj vďaka tejto na prvý pohľad nezjavenej realite záberu. Vo výsledku mi všetky spomenuté znaky tohto komixu, presláveného aj predlohu si ctiacim filmovým spracovaním, prišlo celé také marlowovské. Ako z americkej drsnej školy (hoci detektíva tu nevidie - len rozzúreného naštvaného hrdinu na liekoch).

demoniaco
demoniaco
22.03.2021 5 z 5

BLOOOOW! Mám všech 7 vydání a na některý se teprve chystám. Koupíš jednu a pak musíš shánět další!

R47
R47
03.02.2021 4 z 5

Celá ta série si drží skvělý standard. Neprohloupíte.

Yaromil
Yaromil
18.08.2020 5 z 5

Ani nevím proč jsem se Sin City tak dlouho vyhýbal. Nedávno mě ale upoutalo nové vydání od Comics Centrum a jeho zpracování a protože jsem úchyl na knihy, které jsou dobře řemeslně vyvedené, konečně se mi dostala tato komiksová legenda do ruky. A nebudu dlouho chodit kolem ještě celkem horké kaše. Ano, tohle je komiks, komiks v jeho nejčístší formě, alespoň jak ho vnímám já. Příběh není kdovíjak jedinečný, ALE postavy jsou skvěle napsatné, má to bravurní atmosféru a jako celek ve mě první díl ze světa Sin City zanechal čtenářské uspokojení, ba co víc, přímo nadšení! Tohle si určitě přečtu vícekrát.

jarynek
jarynek
17.03.2020 5 z 5

Tak tahle noirová komiksová klasika se neomrzí. A v tomto případě nejen kniha, ale i film, který je hodně doslovnou adaptací příběhu, takže při čtení před očima vyskakuje neohrožený Marv v podání skvělého Mikeyho Rourka celý polepený náplastmi, mající zálibu v kabátech a dychtící po pomstě za smrt Goldie, která se za jedinou noc stala jeho životní ženou. Z celého Sin City je Drsné sbohem jedno z nejlepších, takže vedle Marva se nedá zapomenout ani na tichého Kevina, který nehlesne ani při brutálním konci, který mu přichystá Marv.

Razič
Razič
17.10.2019

Opravdu drsný komiks, film znám, takže příběhově žádné překvapení. Kresby jsou určitě umělecky originální, ale občas mi přišly trošku nepřehledné.

bukyna84
bukyna84
18.01.2019 5 z 5

Nádherná kresba, svižný děj a nezapomenutelné hlášky...Co víc si přát?

B-artX
B-artX
22.07.2018 5 z 5

Dokonalá komisková jízda. Anti-hrdina Marv je boží, správnej sympaťák. Kresba se k dílu hodí. Zápletka jednoduchá, ale skvělá. Hlášky jsou skvělé a Marvovy myšlenky cool. Zkrátka drsný komiks, jeden z tech nejlepších, co jsem kdy četl. Plný počet.

Amalberga
Amalberga
19.06.2018 3 z 5

Čekala jsem víc. Komiksy často nečtu, a když už vybírám si ty kultovní. Film Sin City jsem viděla, takže jsem postavy a příběh už znala. Žádné zvláštní rozuzlení se nedělo, zápletka byla poměrně jednoduchá, hrdinové mne nijak neoslovili. Nemyslím si, že je problém v tom, že jsou hrdinové záporáci, Vránu jsem zbožňovala a vypsala si kupu hlášek do deníčku, z tohohle si už skoro nic nepamatuju. Na komiksy Sin City jsem byla hodně zvědavá, ale zklamaly, po dalším výtisku jen tak nesáhnu.

Tomas@S
Tomas@S
03.11.2017 5 z 5

Klasicky pribeh z mesta s puvodnim jmenem Basin City. Tento pribeh je vlastne jednim z nosnych linii stejnojmenneho filmu. Takze pro me nic noveho, film znam, pribeh se opravdu temer v nicem nelisi od filmu. Dokonce bych rekl, ze ve filmu je i trochu lepe zpracovany, coz byva u filmu podle komiksu vetsinou naopak. Ale stejne, je to proste klasika, ktera nezklame.

Nildon
Nildon
07.08.2017 5 z 5

Jak jednou vejdete do Sin City už nikdy nebudete stejný.
Marv je správnej chlap, i když trošku divokej, kterej chtěl jen lásku ženy, ale s tím svých ksichtem si ji nemoh dovolit a tak když konečně potkal Goldie a strávil s ní noc na kterou nikdy nezapomene, našel ji ráno vedle sebe ležet mrtvou a protože Marv je správnej chlap, jeden z těch mála, rozhodl se, že její smrt pomstí. A tak začíná zběsilá, šílená, romantická, srdcevroucí, brutální jízda, která vás jen na chvilku nechá popadnout dech, aby vás hned vrhla do ještě většího nebezpečí a zkaženosti Sin City. Abych už to dál nevokecával budu citoval Marva, jehož slova vyjádří vše o čem kniha je.
"Stojí za to, abych pro ni zabíjel, abych zemřel, abych skončil v pekle. Amen."

Vincenzoci
Vincenzoci
20.06.2017 5 z 5

Nemohu hodnotit jinak, než plný počet - prostě Sin City! Super prostředí, prvotřídní postavy, perfektní kresby, bomba děj, rvačky, občas trošku jatka a hlavně "kliďas" Marv! :-)

Mejsha
Mejsha
10.06.2017 5 z 5

Dalo by se říct, že je to celkem romantická slaďárna, ale se spoustou brutality. Příběh si pořád drží své tempo a vtáhne vás do děje. Kresby absolutně úchvatné! A ty hlášky a monology? Parádní! Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Marv je podle mě nejlepší postava z celého Sin City.

Mercatino
Mercatino
28.05.2017 5 z 5

Jak jsem mohl odkládat čtení tohoto komiksu a nechat na něj sedat dva týdny prach? Jak popsat ty pocity? Byla to krásná lahodná jízda, plná demolice ksichtu hlavního hrdiny. Čas strávený četbou tohoto komiksu byl absolutní relax. Všude krev, děvky, žiletkový drát, pojídaní lidí, elektrické křeslo. To je přesně to, co je pro opravdovou relaxační četbu důležité :)

Co se mi líbilo?

+ hlavní hrdina mi připomínal bijce Paula z TEKKENA na playstationu
+ je to jízda, která se dá přečíst na jeden zátah
+ zjistil jsem, že existuje žiletkový drát :D
+ pojídaní lidí vede k duchovnímu osvobození :D
+ černo bíla kresba, který mi při nahlédnutí odrazovala od čtení, mě nakonec dostala pod svou moc

- proč ten záporák na konci Roark, byl nakonec takový přizdisráč?

Aki12
Aki12
14.04.2017 4 z 5

Při čtení jednotlivých stránek vás komiks vtáhne do děje. Millerova kresba se k příběhu skvěle hodí a černá barva mu dodává atmosféru s nádechem tajemna. Pokud člověk neví, co jej čeká, může být na každé stránce něčím překvapen.

Heisenberg
Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Drsný příběh, který mě začal bavit až v momentě, kdy začalo vše dávat smysl (cca 100. stránka). Ale i tak, zbytek jsem si neskutečně užil. Toto noirové krimi s famózní kresbou Franka Millera si zasluhuje místo v síni slávy komiksu.

JankoSvec
JankoSvec
10.01.2017 5 z 5

...a Sin City je velká, rozteklá, vyžilá, zlobou prolezlá děvka, co leží na zádech,
má roztažený nohy a prosí o to a já jí dávám do těla a ona je čím dál hnusnější a já jí
dávám do těla zase a zase a to svině pořád nemá dost. Sakra, je skvělý bejt naživu. . (Marv)

Dokonalý príbeh, nezameniteľná kresba, super hlášky. Ľutujem ľudí čo to ešte nečítali.

Wheelcrusher
Wheelcrusher
17.10.2015 5 z 5

Film žeru v Kevinově stylu, takže jsem věděl jak Marv nakonec skončí... a o to víc si tuhle jízdu pro někoho do pekel a jinýho zas z pozemskýho pekla nebesky užíval! Už samotnej obal dává tušit, že jde o dokonalost nesmírnou. Pokud mě někdo bude mít touhu obdarovat na úrovni Goldie, dalšíma díly Sin City rozhodně nezabije:)

milamarus
milamarus
24.09.2015 1 z 5

S napětím jsem otáčela jednu stránku za druhou. Černobílé obrázky byly působivé. Pár Marvových stručných vět o jeho náladě, motivaci a plánech taky. Sem tam nějaká hláška dávala znát, že je to muž velkých schopností a nepředstíranou touhou po krvi… Přesto se obávám, že jak pro Marva, tak pro mě byla celá epizoda poslední. Ta znepokojivá atmosféra spějící k vítěznému masakru těch, kteří musí zaplatit za své hříchy, prostě zmizela jakmile jsem zavřela knížku. Škoda.

DennisMoore
DennisMoore
18.08.2015 5 z 5

Drsný sbohem je i podle mého názoru nejlepší díl celého Sin City. Ne snad že by ostatní byly horší, jenže když se Marv rve za správnou věc, tak to hergot stojí za to. I když znám knihu nazpaměť, pokaždé ji čtu stejně rád. Ta část, v níž Marv v lijáku kráčí za Roarkem... To je něco nepřekonatelného.

hroubek
hroubek
03.05.2015 5 z 5

Přímočarý a hodně násilný příběh, ale to bývají všechny příběhy, ve kterých jsou hlavní hrdinové láska, pomsta a krásná blondýna. Marv je frajer, je to nejdrsnější postava v Sin City a všichni to vědí. A ty co to nevědí to poznají, za to, že ho připravili o Goldií. Budou se kupit mrtvoly a Marv půjde dál dokud nedá tomu šmejdovi co zabil Goldií drsný sbohem. První díl ze Sin City, který jsem osobně četl jako poslední, ale to nic nemění na tom, že je to perfektní čtivo.