Caligula - hrozivý bůh

Caligula - hrozivý bůh

Caligula - hrozivý bůh Historický román z období vlády římského císaře Caliguly - jedné z nejrozporuplnějších postav antiky. Příběh posledních měsíců vlády tyrana, který proslul incestem se sestrou a zavraždili ho tíž senátoři, kteří ho dosadili na trůn.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1373/caligula-hrozivy-buh-WCw-1373.jpg 4.561

Caligula - Der grausame Gott (1990)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

braunerova
27.09.2014

Výborně napsaný příběh o muži, který se prohlásil bohem. Konekonců už čtení životopisu Gaia Germanica je horor sám o sobě. Vraždění svých příbuzných přežil jen díky přetvářce a svému hereckému nadání. Jako mladý byl držen v naprosté izolaci pouze se svými sestrami, kdy se sblížil hlavně s Drusillou. Když se po smrti Tiberia stal císařem, trvalo jeho šťastné období jen 6 měsíců. Pak prodělal těžké nervové onemocnění, které ho natrvalo změnilo, navíc rok poté zemřela jeho milovaná Drusilla. Dál už je jeho vládnutí plné činů šílence. Do děje průběžně vstupuje vyprávění několika postav, kromě samotného Caliguly třeba i jeho pozdějších vrahů Chaerea a Sabina. Co se historických faktů týče, Seianus byl zatčen v senátu a ne v noci u Julie, ale na jiné nepřesnosti jsem nenarazil, kniha je historicky velmi přesná. Škoda že chybíl doslov autora, z čeho vycházel, co je pravda a co fikce.

Thanyss
18.06.2013

Pravděpodobně se nenajde člověk, který by ani jednou za život neslyšel jméno Caligula. Vládce, jež proslul svou krutostí a šílenstvím. Obermeiera mám ráda, je to člověk, který rozumí tomu, co píše a příběhy tak nemají jen hlavu a patu, ale i dobře prostudovaný historický základ.

Sisi11
25.03.2013

Kniha líčí celý život a vládu římského císaře Caliguly. Je známo, že tento člověk měl nechutné choutky a liboval si v nezvyklostech a různých zvrhlostech. Kniha je krásně napsaná a dobře čtivá, popisuje Caligulův vzestup směrem ke konečnému pádu. Zajímavé čtení.