Caligula - hrozivý bůh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Caligula - hrozivý bůh
Historický román z období vlády římského císaře Caliguly - jedné z nejrozporuplnějších postav antiky. Příběh posledních měsíců vlády tyrana, který proslul incestem se sestrou a zavraždili ho tíž senátoři, kteří ho dosadili na trůn.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1373/big_caligula-hrozivy-buh-WCw-1373.jpg 4.589
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Caligula - Der grausame Gott, 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Caligula - hrozivý bůh

Atanone
17.11.2020

Autor je pro mě vždy zárukou kvalitního počtení. Toto navíc o mém oblíbeném období římských dějin.

Verdel163
14.05.2020

Přečteno jedním dechem.


ondras666
28.01.2019

První setkání s tímto autorem a docela překvapení.
Knihu jsem se rozhodl číst v rámci letošní čtenářské výzvy a bylo to fakt milé čtení.
Kniha sama má děj, spád a odkazuje na spoustu historických událostí a postav. Částečně reálná, částečně fikce, ale celkově sladěno do dokonalé symbiózy. Za mě 5 z 5.

Bolomsson
21.03.2018

Kniha mapující život "Botičky", který byl tak neskutečně kontroverzní a nevyzpytatelnou osobou římských dějin, že ať už jste fanouškem této části historie, či nikoli, tak v této knize naleznete opravdu napínavý a místy až nezkrotný příběh císaře Caliguly.
Toto dílo je napsáno velice věrohodně a čtenáři velice barvitou formou přibližuje i různá zákoutí tehdejšího Říma, jako je Forum Romanum, Palatin, všem známé gladiátorské zápasy v Circu Maximu aj. Stejně tak je prošpikovaná celou řadou známých osobností tehdejší doby a nenásilnou formou tak méně erudované čtenáře této části historie obohatí o spoustu zajímavostí a jmen, které po přečtení výrazně utkví v paměti. Nemohu jinak, než dát plný počet hvězd!

Tirisa
11.11.2017

Knihu jsem dostala od kamarádky, která si třídila knihovnu a nějakou chvíli mi trvalo, než jsem se do ní pustila. Z nějakého důvodu to tak s historickými knihami mám...dlouho se přemlouvám, abych je otevřela a pak jsem většinou nadšená. I v tomhle případě musím říct, že mě kniha překvapila a pohltila a mohu ji tudíž jen vřele doporučit.

Rozmarýna Rozm
04.10.2017

Velmi dobře napsaná kniha o známé historické osobnosti. Jsem zase chytřejší, už vím, že Caligula znamená Botička a také vím, proč mu tak říkali. Udivuje mě, že k tak skvělé knize, je tu tak málo komentářů, můj je teprve čtvrtý.

braunerova
27.09.2014

Výborně napsaný příběh o muži, který se prohlásil bohem. Konekonců už čtení životopisu Gaia Germanica je horor sám o sobě. Vraždění svých příbuzných přežil jen díky přetvářce a svému hereckému nadání. Jako mladý byl držen v naprosté izolaci pouze se svými sestrami, kdy se sblížil hlavně s Drusillou. Když se po smrti Tiberia stal císařem, trvalo jeho šťastné období jen 6 měsíců. Pak prodělal těžké nervové onemocnění, které ho natrvalo změnilo, navíc rok poté zemřela jeho milovaná Drusilla. Dál už je jeho vládnutí plné činů šílence. Do děje průběžně vstupuje vyprávění několika postav, kromě samotného Caliguly třeba i jeho pozdějších vrahů Chaerea a Sabina. Co se historických faktů týče, Seianus byl zatčen v senátu a ne v noci u Julie, ale na jiné nepřesnosti jsem nenarazil, kniha je historicky velmi přesná. Škoda že chybíl doslov autora, z čeho vycházel, co je pravda a co fikce.

Thanyss
18.06.2013

Pravděpodobně se nenajde člověk, který by ani jednou za život neslyšel jméno Caligula. Vládce, jež proslul svou krutostí a šílenstvím. Obermeiera mám ráda, je to člověk, který rozumí tomu, co píše a příběhy tak nemají jen hlavu a patu, ale i dobře prostudovaný historický základ.

1