Messalina: Hříšná císařovna

od:


KoupitKoupit eknihu

Messalina (25-48 n.l.) užívala života plnými doušky, její sexuální život nevázanost znal záhy v Římě každý. Nikdo si však nemohl být jist před jejími rafinovanými, často smrtícími intrikami. Rok po uzavření jejího sňatku s Claudiem byl zavražděn císař Caligula. Claudius se stal římským císařem a nová císařovna Messalina dosáhla vrcholu své moci, nicméně její bezskrupulózní chtivost po rozkoši a politickém vlivu se nezmenšila a zdála se být bez hranic. Císař Claudius byl na svou mladou a krásnou ženu velice pyšný a o jejich hrůzných intrikách nic netušil. Messalina si vytyčovala velké cíle a na cestě za jejich dosažením se neštítila ničeho - pomluvy, násilné vyhnání do exilu i vraždy skutečných i zdánlivých protivníků byly na denním pořádku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44815/messalina-hrisna-cisarovna-44815.jpg 4.237
Orig. název:

Messalina - die lasterhafte Kaiserin (1999)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Dialog
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Atanone
16.11.2017

Byla Messalina vtažená do kolotoče intrik a rozmařilostí,protože byla tak strašně mladá a nebo byla na svůj věk příliš vyspělá,chtivá moci a zkažená? To už se asi dnes nikdo nedozví..ale tento román o ní a době,ve které žila,je napsaný poutavě a pro milovníky antických příběhů (reálných či smyšlených) můžu jen doporučit.

Thanyss
18.06.2013

Příběh ženy, která si šla za svým a nebála se pro to udělat vše, co bylo v jejích silách, včetně intrik a úskoků. I tak ale nakonec nedopadla dobře. Každopádně poutavý příběh o ženě, která je součástí dějin, na které se nezapomnělo.

Val
04.11.2011

Dobře napsané, čtivé.....s touhle dámou bych se setkat nechtěla ani ve snu :-)