TessieB TessieB komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se četla dobře, děj byl plynulý, ale nějak mi tam chybělo více napětí. Jako "vykradačku" Kinga bych to nenazvala, autorka je jeho fanynka, takže se asi určitě inspirovala jeho tvorbou, ale zas tak srovnatelné to podle mě není. Každopádně na prvotinu to bylo docela povedené, neurazilo to a myslím, že si přečtu i další díla. Docela mě zajímá, kam se spisovatelka posune, základ má docela dobrý :)

07.08.2021 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Těžko uvěřitelný děj, moc náhod a pro mě hodně přitažené za vlasy. Ne tedy námět, ale asi tak všechny situace okolo hlavní postavy... Dočetla jsem vlastně jen díky krátkým kapitolám, které se četly rychle. Možná jsem taky trochu doufala, že se to třeba ke konci lepší, ale bohužel nikoliv. Tři hvězdy za fajn námět a neotřelou obálku. Jestli si přečtu další knihy v sérii se ještě uvidí, možná tomu dám šanci s odstupem času.

19.02.2021 2 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knížka určitě zaujme krásnou obálkou, stejně jako Hygge. Kupovala jsem si jí před cestou do Dánska a dočítala ji po návratu zpět do ČR. Kdo nebyl v Dánsku, asi si bude myslet, že některé věci v knize zmíněné jsou trošku přehnané. Opak je ale pravdou. V Dánsku jsou všichni neuvěřitelně milí, v Kodani potkáte kol mnohem více než aut a nikdo nikam nespěchá. Moc ráda se k ní ještě někdy vrátím, abych zavzpomínala, jaké to tam bylo, a že opravdu v životě není kam spěchat. Barevné zpracování knihy se hodí do deštivého počasí, kdy vás zahřeje (společně s hrnkem něčeho teplého k pití). Kdo chce, v knize si nějaké moudro určitě najde :)

08.09.2019 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Z počátku jsem byla velmi skeptická, jelikož počáteční chování hlavní hrdinky až nápadně napovídal další průběh knihy. Opak byl ale pravdou, jemná náznakovost, byla na konci knihy odhalená a zapadlo to všechno do sebe. Příjemné překvapení.

11.07.2017 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel o maličko slabší, proto jedna hvězda dolů. Ale jinak mohu doporučit :)

21.02.2017 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Tahle knížka ve mě zanechala spíš jakousi depresi (a možná i úlevu, že už je konec), než nějaký jiný dojem. Už se mi docela stýská po takovém tom mrazení v zádech, když jsem ho četla dřív, asi je na čase sáhnout zase po něčem ostřejším :) Kinga mám ráda, ale tohle nebyl nějak můj šálek kávy..

03.09.2015 2 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Jsem už moc zaujatá a miluju úplně všechno, co Bardugo napíše. Příběh jsem hltala od začátku do konce, i když měl své mouchy. Některé věci bych klidně vyškrtala, ale celkový zážitek ze čtení mi spíš kazily překlepy v překladu, než zbytečné "natahování" děje. Na závěrečný díl se moc těším a jestli tohle byl nejslabší díl série, tak se těším dvojnásob :)

28.05.2024 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Nádherně zpracovaná kniha a moc povedené "pohádky". Některé byly trošku slabší, na některé myslím i po několika dnech od přečtení. Moji favoriti Čarodějnice z Duvy (závěr jsem naprosto nečekala, mazec!), Příliš chytrý lišák (i když tady jsem tušila, že to nebude tak, jak se na první pohled zdálo) a Když voda zpívá oheň (smutné, poučné, skvělé). Stal se ze mě totální fanoušek Bardugo, takže se moc těším, co si na nás vymyslí dalšího.

23.05.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Uf, tak co k téhle knize napsat... dala jsem jí za dva dny a to asi hlavně proto, abych to čtení měla už za sebou. Jsem docela otrlý čtenář, ale tohle byl masakr. Doslova. Asi nemůžu říct, že by se mi to líbilo, protože nejsem masochista, zároveň si myslím, že kniha splnila svůj účel - šokovat. Byla jsem znechucená skoro po celou dobu čtení, často jsem se přistihla, že neovládám svůj obličej a do knihy se šklebím. Bude ze mě vegetarián? Minimálně na pár dnů až týdnů ano, protože při pomyšlení na to, že bych měla teď něco s masem připravovat, se mi zvedá žaludek. Jsem ráda, že už mám čtení za sebou a těším se, až knížku hezky pěkně vrátím do knihovny a už jí v životě neuvidím.

27.04.2024 3 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Vadil mi styl psaní, přišlo mi to trošku jako středoškolská slohovka. Některé myšlenky byly ale zajímavé, možná kdyby byly více rozvinuté, dala bych lepší hodnocení. Samozřejmě jakožto milovník koček jsem zamáčkla slzu u některých pasáží, ale jinak to bylo takové slabší...

20.04.2024 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

(SPOILER) Příběh, který zná snad každý, ale už méně lidí jej četlo (a dokonce dobrovolně a ne z povinnosti ve škole :)). Na začátku jsem měla problém se začíst a celkově jsem myšlenkama často bloudila jinde, ale po přečtení jsem si pustila i rozhlasovou hru a všechno to do sebe hezky zapadlo. Jen jsem byla na začátku zmatená, koho si tedy vlastně královna vzala, jestli svého bratra nebo švagra, jelikož se hovořilo o krvesmilstvu, ale pak ve spojitosti s vraždou krále o bratrovraždě... Každopádně vykreslení šíleného Hamleta bylo skvělé a rady Polonia synovi před cestou jsou velmi pravdivé.

22.02.2024 4 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Odpolední jednohubka s velmi zajímavým námětem. Škoda, že to byla jen povídka. Film si ráda pustím, třeba mi zodpoví některé otázky, které na 40 stránkách nebyly zodpovězeny.

08.02.2024 4 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Hodnotím celou sérii na 4 hvězdy (třetí až pátý díl čten v angličtině). Nejlepší díl pořád zůstává ten první, mělo to spád, pro mě to bylo úplně něco jiného a nového. Čtvrtý díl byl nejslabší, naštěstí ten poslední to zase napravil. Celkově jsem byla že čtení nadšená a určitě ráda doporučím dál. Sáhnu asi i po prequelu, tak snad nezklame :)

19.01.2024 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Neměla jsem od knihy žádné očekávání a mile mě překvapila. Děj měl spád od začátku do konce, nebyly snad žádné pasáže, které by byly nudné nebo zdlouhavé. Bavilo mě, jak na stejnou situaci jednotliví členové kapely nahlíželi odlišně. Eddie mě tedy docela štval, ke konci mě štval trošku i Billy, ale jinak mě kniha opravdu bavila. Úplně jsem měla chuť si všechny písničky poslechnout :)

08.10.2023

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Tento typ knih nijak nevyhledávam, takže jsem si Léto mezi řádky pořídila hlavně z důvodu, že Alču znám z vysoké. Musím uznat, že mě příběh velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem se rozhodla knihu přečíst :) sice jsem se v první třetině nemohla pořádně začíst, zbylé dvě třetiny jsem ale naopak musela vzít na jeden zátah. Příběh byl moc milý, místy smutný, ale hlavně měl v sobě plno krásných myšlenek. Myslím, že jako prvotina je to naprosto skvělé a držím moc palce s další tvorbou!

01.08.2023 5 z 5

Oni nevědí, co činí Oni nevědí, co činí Jussi Valtonen

S odstupem času ve mně kniha stále svým způsobem rezonuje. Příběh vnímám jako volání o pomoc před přílišným užíváním technologií a sociálních sítí. Také je jakýmsi připomenutím, že není nic na první pohled takové, jaké se zdá. Náhled do odlišných mentalit Američanů a Finů byl velmi zajímavý. Kniha se nečetla snadno, ale pohltila mě. Za mě spokojenost.

15.10.2022 4 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Objednávám další díly v angličtině, protože čekání na překlad by mě asi zabilo :)) druhý díl trošičku pokulhává za prvním, ale je to především tím, že Lockdown nasadil laťku hodně vysoko. Konec Samotky byl mazec, takže věřím, že třetí díl bude slušná nálož. Jsem děsně zvědavá, jak to všechno dopadne a taky jsem fakt ráda, že jsem na tuhle sérii narazila.

10.08.2022 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Super kniha, vtáhla mě do děje a během dvou večerů přečteno. Zápletka má slušně našlápnuto, tak doufám, že to bude pokračovat ve stejném duchu. Už jsem si rezervovala v knihovně druhý díl, protože se teda nemůžu dočkat, co bude dál :) doufám, že brzy budou překlady i dalších pokračování.

02.08.2022 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Místy mi to připomínalo Saturnina, snad i proto, že jsem ho četla pár dnů před tímto dílem. Bylo to takové laskavé a milé, od p. Paasilinny si určitě přečtu i něco dalšího - na konci knihy byla ukázka ze "Stará dáma vaří jed", což mě také zaujalo, takže se těším na další seznamování s tímto finským spisovatelem :)

11.07.2022 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Moje první setkání s autorem, takže nejsem namlsaná všude vychvalovanou Ostrovní trilogií. Začátek této knihy byl slibný, příběh zajímavý a prostředí se mi také líbilo. Co mi ale lezlo trochu na nervy, byla ta "vedlejší" milostná zápletka. Kdyby o tomto bylo v knize zmínek tak o půlku míň, bylo by to akorát. Konec mě trošku zklamal, přišel mi takový useknutý, nedokončený. V celkovém součtu za mě takový průměr - neurazí, ale nijak zvlášť ani nenadchne. Sérii ale předpokládám dočtu a budu doufat, že se to celé bude zlepšovat (dle hodnocení ostatních dílů to vypadá slibně) a jsem docela zvědavá na tu již zmiňovanou trilogii z ostrova Lewis.

09.03.2022 3 z 5