Tess.96 Tess.96 komentáře u knih

K majáku K majáku Virginia Woolf

Déle mi trvalo než jsem se pořádně začetla, ke konci už to začalo být lepší. Knihy od Virginie mají velkou nevýhodu v tom, že se vážně musíte na čtení soustředit, hlavně, aby jste se neztratili v příběhu nebo v dlouhých souvětí a jinak to není ani u téhle knihy. Nicméně se mi moc líbilo, jak nám spisovatelka vyobrazila vztahy mezi rodinnými příslušníky nebo kontrast mezi dvěma časovými obdobími. Ale už jsem od ní četla i lepší knihy.

04.10.2016 3 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Četlo se to hezky, krásně to ubíhalo a i když se zdá, že je stránek hodně, tak tomu tak není, jelikož stránky jsou docela silné a jsou tam velká písmenka, což mě naprosto vyhovuje. Našlo se tam ale pár věcí, které mě opravdu vytáčeli, například jak hlavní postava neustále opakuje něco o Nikki pořád a pořád dokola nebo ty zápasy s Orly, to skandování se tam objevilo asi milionkrát a neuvěřitelně mě to lezlo na nervy. Prostě hlavní postava je vážně magor, ale nakonec se to ukáže jako hezký romantický příběh.

14.09.2016 4 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Za začátku jsem se nemohla začít, pak mě ale pohltil příběh a nemohla jsem se odtrhnout. Je pravda, že některé kapitoly, které se týkali převážně myšlenek autora bych úplně vynechala, opravdu tam neměli co dělat, ale konec mě velice překvapil. Ani jsem netušila, co si o tom mám myslet, ale upřednostnila bych ten šťastnější.

08.09.2016 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Bohužel se tahle kniha zařadila mezi tu nehorší knihu od Jane Austen, kterou jsem kdy četla. A důvod? Nemohla jsem se vůbec začíst, měla jsem trochu zmatek v postavách, nevěděla jsem kde kdo bydlí, navíc jsem taky netušila, proč se autorka tak často věnuje dlouhým monologům slečny Batesové. Všechno to bylo jenom o tom, jak dávat někoho dohromady a to mě vůbec nebavilo. Takže jsem opravdu hodně zklamaná a vím, že tuhle knihu si už znovu nechci přečíst.

02.09.2016 1 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Jako první jsem viděla film a knihu jsem četla teprve dnes. Kniha se četla opravdu lehce, rychle a moc se mi líbila, na druhou stranu si ale myslím, že tomu hodně přidal i film, který je daleko obsáhlejší a ukazuje scény, které v knize vůbec nejsou, ale přitom mi připadají důležité k takovému příběhu. Takže si myslím, že kdybych nejdříve četla knihu, tak bych se možná nudila, protože samotný příběh v knize není skoro zajímavý a proto doporučuji se podívat nejdříve i na film.

19.08.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem to jedním dechem. Je pravda, že děj je přímo jako ze starých známých harlekýnek, ale spisovatelka knihu dokázala napsat velmi poutavým a detailním způsobem. Navíc jsem se díky tomu vcítila do hlavní hrdinky a její milostný příběh jsem prožívala s ní. Bylo tam pár věcí, které mi při čtení vadili, ale jinak jsem překvapená a spokojená.

19.08.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha se mi opravdu moc líbila, krásně se to četlo, i když mi ze začátku chviličku trvalo než jsem se dostala do příběhu zcela úplně. Každopádně jsem lásku hlavních dvou představitelů prožívala společně s nimi a ke konci knihy jsem se rozplakala, což se mi u čtení opravdu dlouho nestalo.

09.08.2016 4 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Pro mě opravdu velké zklamání, čekala jsem od toho daleko více. Hlavní hrdinka celý příběh vypráví své sestře (jakoby čtenáři) a to mi opravdu vadilo. Necítila jsem se u čtení knihy příjemně, jelikož se postava na čtenáře často obracela se svými detailně vypsanými pocity a problémy, navíc jsem měla pocit jako když čtu něco, co není určené pro mě. Přesto jsem knihu dočetla a ke konci se u mě žádné pocity neobjevili. Takže za mě zklamání.

05.08.2016 2 z 5

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Dala jsem si za úkol knihu přečíst přes dovolenou na horách, jelikož tam není žádný další rušivý podnět a jsem na sebe pyšná, že jsem jí opravdu přečetla. I když může mnohé čtenáře odrazovat tloušťka knihy, tak příběh je opravdu hezký, zajímavý a samozřejmě i plný intrik a romantiky, jak to v takových knihách bývá, ale jelikož se jedná i o příběh ze 18.století, tak je tam spousta zbytečností, které kdyby se dali pryč, tak by kniha byla o polovinu tenčí, tyhle zbytečnosti mi tam hodně vadili a bohužel jsem se i dost nudila, ale jinak rozhodně nelituji, že jsem si jí přečetla.

29.07.2016 3 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Kniha se mi opravdu moc líbila. Je fakt, že jsem nečetla Na větrné hůrce, takže nemám s čím srovnávat, ale přišlo mi to jako napínavý dívčí román, který je svěží a plný aktuálních témat. Ke konci mi to přišlo už ale trochu moc přehnané, každopádně díky téhle knize bych se chtěla přečíst i knihu Na větrné hůrce a sama jsem zvědavá, která to u mě nakonec vyhraje. Ale knihu určitě doporučuji, četlo se to lehce a líbila se mi více než předchozí kniha Jane.

20.07.2016 4 z 5

Koleje osudu Koleje osudu Eric Lomax

Je opravdu strašné, co se Ericu Lomaxovi během 2.světové války dělo a celou dobu jsem s ním soucítila a vážně si nedokážu představit, že bych zažila takovou bolest, jakou zažil on, ale to je tak všechno zajímavé na celé té knize. Knihu jsem četla nezvykle dlouhou dobu a neustále jsem u toho usínala. Příběh sice zajímavý ale je to napsané nudně a nepoutavě a nyní jsem opravdu ráda, že to mám za sebou.

15.07.2016 2 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Dopisový formát mi nikdy nevadil a neměla jsem s tím problém ani během čtení téhle knihy. Co mi dělalo velký problém bylo to, že jsem nepoznala postavy tak dostatečně, jak bych si představovala. Ze začátku jsem v tom měla opravdu veliký zmatek a charakter postav se začínal vyjevovat až ve druhé polovině knihy, což je dost dlouhá a nudná doba. Občas se mi i zdálo, že tam autor použil korespondenci, která byla úplně zbytečná. Takže s čistým svědomím můžu říci, že film je podle mě daleko lepší než kniha.

25.06.2016 2 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Pro mě je to zatím největší zklamání v tomhle roce. Už jen kvůli hodnocení a doporučení od mé kamarádky jsem čekala opravdu něco výjimečného a krásného. Hned ze začátku mi bylo jasné, že tohle mi zrovna moc nebude sedět na tělo. Autor má zvláštní styl psaní a podle mého názoru se spíše věnuje věcem okolo a zbytečným popisům než hlavní dějové lince. Románek mezi Annie a Tomem byl jako od Rosamunde Pilcher, ale alespoň tam bylo nějaké vzrušení. S koncem jsem spokojená i nespokojená. "Líbila" se mi smrt Toma, jak to autor zpracoval do světa divokých koní, ale to s tím dítětem mi přišlo trošku přehnané.

18.06.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Koukám, že hodnocení knihy docela pokleslo od té doby, co jsem na profilu této knihy byla naposledy, ale asi to chápu. Kniha je psaná z pohledu postav a začátek je trošku pomalejší, protože se hlavní hrdinka Rachel musí vypovídat se svými problémy, které mi byli upřímně fuk, ale pak jsem s ní začala docela cítit a oblíbila jsem si jí. Naopak jsem celou knihu nesnášela Annu, bože, ta ženská mi opravdu pila krev a s koncem a celkově s výsledkem jsem byla hodně překvapená, jelikož jsem to opravdu nečekala. Takže, abych to shrnula je to napínavé čtení, bohužel ze začátku trošku nudnější, ale rozhodně se to číst dá a jsem hodně zvědavá na film.

10.06.2016 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

První polovina knihy mě vůbec nebavila, nemohla jsem se vůbec začíst a připadalo mi to nekonečně zdlouhavé. Ale pak druhá polovina knihy byla pravý opak. Bavilo mě to, dostala jsem se do příběhu a prožívala každou chvíli s hlavní postavou. Občas to bylo dojemné, někdy vtipné a také napínavé.

05.06.2016 4 z 5

Jak na věc Jak na věc Nick Hornby

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a několik dní jsem i přestala mít chuť se ponořit do příběhu a pokračovat ve čtení, ale přemohla jsem se. Druhá polovina byla o dost lepší a zajímavější. Příběh je krásný a originální, ale Nick Hornby má divný styl psaní, takový, že jsem se nedokázala vcítit do postav v knize.

23.05.2016 3 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Kniha se mi moc líbila. Originální příběh o Janě Eyrové zná opravdu každý, takže jsem byla hodně zvědavá, jak se s tím autorka poprala a napsala to vážně skvěle. Ze začátku jsem se nemohla skoro vůbec začíst, ale pak to šlo samo od sebe. A nakonec se mi příběh líbil o něco více než originál.

13.05.2016 4 z 5

Ke knize mě to táhlo už od jejího vydání, ale vzhledem k tomu, že ve své knihovně mám spoustu restů, tak na ní nebyl vůbec čas. Nyní se nějaký čas našel a jsem z knihy naprosto nadšená! Nejen, že se jedná o originální, napínavý a neuvěřitelný příběh (což je v téhle době opravdu těžké napsat), ale navíc je to doplněné skutečnými dobovými fotografiemi na jejichž základě příběh vznikl. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl a hlavně až uvidím filmové zpracování Tima Burtona.

06.05.2016 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Nicholas opět nezklamal, ale spíše překvapil. Ze začátku je to takové pomalé a chvilku mi trvalo než jsem se do toho pořádně rozečetla, prostě se hlavní hrdinové do sebe zamilovávají po malých momentech, takže to trvá o trochu déle, ale ve výsledku je to nádherný, dojemný příběh, plný mladé lásky. Měla jsem i slzy v očích a hned po přečtení jsem o samotném příběhu hodně přemýšlela.

02.05.2016 5 z 5

Tragédie Tragédie William Shakespeare

William Shakespeare byl a je mistr tragédií a komedií. Vážně mi moc hlava nebere, kde na tohle všechno bral inspiraci. Mojí nejoblíbenější hrou je Hamlet, je to hra, která má v sobě všechno, ale hlavně šílenství, které postupně postihuje všechny postavy a proto se mi tolik líbí. Nejméně ze všech se mi asi líbil Othello, příběh hry jsem po přečtení hned zapomněla a ani teď si nedokáži vybavit o čem hra byla.

29.04.2016 4 z 5