Tess.96 Tess.96 komentáře u knih

Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Mia March

Ze začátku mi trochu dělalo problém se pořádně začíst, ale tak po 3.kapitole už se to četlo samo. Je to velice čtivé, hodně povedené, vtipné, dojemné a hlavně se zde řeší problémy každodenního života a to vše je propleteno názory na filmy s Meryl Streep, kterou mám velice ráda, pro mě byla kniha jako stvořená.

05.11.2015 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout! I když jsem viděla film, je to stále krásný příběh s několika informacemi navíc (konečně jsem se dozvěděla, kdo dal Harrymu k Vánocům neviditelný plášť!). Nádherný příběh a velice čtivý!

26.10.2015 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Kniha hned na začátku slibuje, že po jejím přečtení uvěříte v Boha, vůbec tomu nevěřte! Prvních 100 knihy se soustředí jen na popisy zvířat, vnitřním náboženským bojem Pího, když se nemůže rozhodnout v jakého Boha věřit. Následně, když konečně ztroskotá, očekávala jsem něco lepšího, ale zůstalo to stejné. Potěšil mě konec a dodatek ke knize, jinak jsem hodně zklamaná z příběhu. Film je podle mě daleko lepší a vystihuje se v něm to kouzlo, které v knize nenajdete.

22.10.2015 1 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Opravdu skvělá kniha plná napětí a vlastně už od začátku víte, že to s hlavní postavou dopadlo dobře, ale netušíte, co se stane pak a hlavně to překvapení, když zjistíte, kdo za tím vším stál je nepopsatelné. Pokaždé jsem podezřívala někoho jiného. Opravdu velmi dobře napsaná kniha a velmi čtivá :)

10.10.2015 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Rozhodně se jedná o mojí nejoblíbenější knihu vůbec. Četla jsem jí již po třetí a stále mi příběh přijde originální a neuvěřitelně poutavě napsaný. Když jsem dočetla poslední kapitolu, měla jsem chuť začít číst od znova a prožívat ty pocity dokola.

29.09.2015 5 z 5

Pohlednice z Hollywoodu Pohlednice z Hollywoodu Carrie Fisher

Určitě kniha má něco do sebe, hlavně je to velmi dobrý odstrašující příklad pro drogově závislé, ale nelíbila se mi forma, ve které je to psané. Skoro žádná přímá řeč a děj není zrovna nějak romantický, prostě je to jen vypravování. Film se mi líbil daleko více.

18.09.2015 2 z 5

Deník Deník Héléne Berr

Deník je psaný opravdu pěkně, postupně se snažíte pochopit pocity Héléne, dělí se s vámi o své názory na deportace, válku a omezení pro židy, ale většinu knihy jsem se dost nudila. Píše tam dost o své rodině, přátelích, své lásce ale o tom pro mě důležitém (o válce) se rozepisuje až ke konci knihy.

09.09.2015 2 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Kniha se krásně četla, začátek měl sice trošku pomalý rozjezd, ale Nicholas Sparks, prostě umí psát a dokáže vymyslet krásně romantický poutavý příběh. Místy mi to připomínalo jeho další knihu Bezpečný přístav, ale nic se nemění na tom, že příběh je prostě dokonalý.

31.08.2015 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Zřejmě jsem očekávala daleko více než jsem dostala. Začátek byl docela nudný a připadalo mi, že to nikam nesměřuje, pak už to začalo být zajímavé, ale ne do takové míry, jak bych si představovala. Příběh je napsaný hodně čtivě, ale vše je tam tak zamotané, že jsem se do toho zamotala taky.

16.08.2015 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Na začátku knihy jsem měla docela problém se pořádně začíst a sžít se s hlavní hrdinkou, postupem času se to ale zlepšovalo, ale nalezli se tam i pasáže, kde jsem nevědomky začala myslet na něco úplně jiného a na text jsem se plně nesoustředila, nicméně jsem druhou polovinu přečetla za den a nakonec jsem si nějaké to pouto k hlavní hrdince našla.

10.08.2015 4 z 5

Tak šel můj život Tak šel můj život Jane Fonda

Rozhodně se nebojte délky téhle knihy, má sice 608 stránek, ale Jane Fonda má neuvěřitelný talent na psaní a všechny své kapitoly - od dětství - přes politiku, manželství - až po šedesátku píše chytlavě, vtipně a citlivě. Bylo tam pár věcí, u kterých jsem se nudila, ale převažuje drtivá většina zajímavých poznatků o jejím životě a jsem nesmírně ráda, že tuhle knihu napsala a tím nás zasvětila do svého života.

03.08.2015 5 z 5

Svět podle Joan Svět podle Joan Joan Collins

S Joan jsem souhlasila skoro ve všech ohledech. Joan Collins jsem vůbec neznala, jen z jednoho seriálu (překvapivě to není Dynastie) a nikdy mi nepřišla zajímavá, ale díky téhle knize, kterou jsem získala jako dárek k narozeninám jsem jí mohla poznat blíž a její osobnost a upřímnost si mě získala, je to velice pozoruhodná žena se svéráznými názory.

22.07.2015 4 z 5

Prach tisíce cest Prach tisíce cest Robert James Waller

O dost slabší než první díl, hlavně proto, že se tady autor nemá moc o co opřít. Ano, věnuje se ztracenému synovi, ale hodně mi tam chyběla Francesca, nějaké kapitoly tam pro ní byli, ale bylo jich málo.

22.07.2015 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Nicholas Sparks to prostě umí a dokazuje to v každé své knize. Bezpečný přístav je velice poutavý, zajímavý, napínavý a romantický příběh. Jsou tam pasáže, které mě nudili, ale ke konci jsem se nemohla odtrhnout.

22.07.2015 4 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Taková milá oddechovka, u které jsem se místy i zasmála. Doufala jsem v daleko lepší konec, ale i s tím, co je napsané jsem se dokázala smířit, tak jako hlavní hrdinka. Není to nic světového ani originálního, ale rozhodně to neurazí a potěší.

09.07.2015 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Začátek se trochu víc táhne a podle mého názoru je tam několik zbytečností, které tam být nemuseli. Ovšem jakmile začne samotný příběh je to něco kouzelného. Sama nedokážu pochopit, jak někdo může vymyslet takový krásný příběh, tolik fantazie, nápadů, nových světů a postav. Když jsem četla o zemi elfů byla jsme jako v pohádce, kéž by ta země existovala. Upřímně...bála jsem se, že mě to nebude bavit, ale jsem z toho nadšená.

14.06.2015 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Tahle kniha je moje srdeční záležitost. Nyní jsem jí četla po třetí a stále mi to připadá jako nový příběh plný vzájemné, hluboké lásky, která byla opětovaná i přes obrovskou dálku. Moje pocity u čtení knihy byly neuvěřitelné. Kniha mě dokázala vzrušit, dojmout i rozbrečet. A ještě tomu navíc přidává, že je to skutečný příběh dvou lidí.

25.05.2015 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Krásně napsané dílo. Musím říct, že Oscar Wilde má opravdu skvělou schopnost všechno dopodrobna popsat, tak, abych si to dokázala živě představit. Akorát sex je vlastně všechno to samé dokola, i když se tam stále děli samé orgie, tak je to stále to samé, což příběhu trochu ubližuje, ale jinak je to vážně poutavě napsané.

20.05.2015 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Opravdu dlouho mi trvalo než mě kniha začala vtahovat do svého děje. Ale to čekání za to stálo, jelikož jde opravdu o krásný filozofický příběh, který Vám toho řekne tolik a hlavně to, že život je nejcennější věc na světě a pokud ten čas ještě máte, tak užívejte života každý den, protože nikdy nevíte, kdy si pro vás smrt přijde. Nebe nezná vyvolených.

16.05.2015 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Knihu jsem rychle prolítla. Vůbec mě to nebavilo, možná to bylo překladem, ale docela mi dělalo potíže tu knihu dočíst.

02.05.2015 1 z 5