Tess.96 Online Tess.96 komentáře u knih

Leni Riefenstahlová Leni Riefenstahlová Steven Bach

Kniha je zajímavá tím, že je tak krásně psaná a navíc o životě, tak silné a neústupné ženy, která byla obdivovala Hitlera a dožila se neuvěřitelných 101 let. Byla to žena, která nerozeznala lež od pravdy. Byla zajímavá svým postojem a chováním a také tím jak se z tanečnice stala nakonec režisérka a fotografka. Krásně zpracovaná kniha o životě "Hitlerovy filmařky".

16.12.2013 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

o dodat k tomhle pokladu? Nic. Je to dokonalé. Přála bych si to vidět na divadelních prknech. Film natočili úžasně a nedivím se, když je to natočené podle tak krásné knihy.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Na začátku jsem se trochu ztrácela v tom, kdo je kdo a tak. Asi po čtvrté stránce mě to začalo bavit a začetla jsem se do toho. Musím říct, že mi bylo otce Goriota vážně moc líto. Jeho dcery ho tak strašně moc využívaly a to jen pro peníze a on jim dával tolik lásky a tak moc je miloval. Student práv mi příšel dobrosrdečný, hlavně tím, jak zůstal u otce Goriota když umíral. Jediná věc, co mě na téhle knize vážně nudilo byli dlouhé a nekonečné řeči postavy Vautrina. Kniha je to zajímavá a myslím si, že za předčtení stojí.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Od Máje jsem čekala víc. Začáteční verše, které jsem se učila na ZŠ byly snad nejhezčí z celé knihy. Zbytek jsem popravdě moc nepochopila a ani mi to edávalo velký smysl. Musela jsem si jí přečíst dvakrát, abych alespoň trochu pochopila, o co tam jde. Každopádnš Máchovo popisování krajiny České republiky mě nadchlo.

16.12.2013 3 z 5

Umění vládnout Umění vládnout Margaret Thatcher

Na knihu jsem se po shlédnutí filmu Železná lady opravdu moc těšila. Margaret Thatcher mi přišla jako významná politička, která si nenechá nic líbit. Tahle kniha je o jejích názorech a o poučení. Vlastně poukazuje na chyby v jiných státech nebo vychvaluje jejich rozhodnutí. První polovina knihy byla velice zajímavá. Hlavně se mi líbilo, jak hned na začátku mluvila o Praze jako o nejkrásnějším městě. Bavilo mě. Ráda jsem si četla její názory na státy a politická rozhodnutí. Druhá polovina knihy už by tam nemusela být. Bylo to moc utahané a nudné. Moc už jsem to nevnímala.

Cher: naprosto bez zábran Cher: naprosto bez zábran Lawrence J. Quirk

Celá kniha je napsaná jako novinový článek. Dozvěděla jsems e pár věcí o Cher, které jsem nevěděla a také se mi líbilo, že tam bylo občas i to co Cher k danému tématu říká ale nelíbili se mi tam ty kritiky. v Knize se objevuje spousta kritik z různých časopisů na její filmy, CD nebo i na jí samotnou. Občas jsem měla pocit, jako by jí sám autor občas kritizoval. Co bylo na té knize nejlepší to byly vždy jen konec kapitol a fotografie.

16.12.2013 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem měla jako povinnou četbu, takže jsem musela přerušit čtení aktuální knihy a myslím si, že to nebyla chyba. Rozsáhlý příběh o světě drog a o tom jak drogy zabíjejí. Když jsem četla tenhle příběh měla jsem občas takovou chuť vyzkoušet jednu z drog konec knihy mě ale přesvědčil, že si s tím nemám zahrávat. Christianino vyprávění je úžasné a popisné. Obdivuji její odvahu pustit se do drog ale já sama bych na to odvahu neměla. Kniha se mi moc líbila.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha plná emocí. Smích, slzy a lítost u mě když jsem četla tuhle knihu nechyběli. Když jsem knihu dočítala, přála jsem si, aby toho bylo víc. Skvělá kniha o životě černých hospodyň, které pracují pro hodné i zlé paničky. U některých částí jsem se pobavila, u některých jsem se rozplakala. Skvělá kniha!

Predtým a potom Predtým a potom Rosellen Brown

Kniha nebyla zajímavá ale ani špatná. Ze začátku jsem se hodně nudila a bylo docela velké úsilí to přečíst celé. Film je pro mě daleko lépe zpracovaný. Ale bylo tam skvělé vyjádřené prostředí soudu a chování druhých lidí aniž by si zjistili fakta.

16.12.2013 3 z 5

Barbra - životopis Barbry Streisandové - příběh legendy Barbra - životopis Barbry Streisandové - příběh legendy Christopher Peter Andersen

Miluji čtení biografií. Mám vždy pocit, že blíže poznávám svou oblíbenou celebritu. Někdy slavnou osobu poznám málo, někdy z poloviny a někdy z velké části. U téhle knihy je to ten poslední případ. Spisovatel Barbru Streisand líčí v takovém světle, v jakém jí neznáme. Nikdy bych do ní neřekla, že je taková perfekcionistka. Nikdy bych do ní neřekla, jak se chová za kamerou a ve studiu. Některé by možná její chování odradilo. Mě ne. Její osobnost mě zaujala. Je to tak silná žena, která dokáže naprosto cokoliv, od zpěvu po politiku. Pro mě je Barbra Streisand jednou z největších žijících legend v Hollywoodu a tahle biografie jen ukazuje, jak skvělá dokáže Barbra Joan Streisand (která se z chudoby dostala až k velkému bohatství) být. Smekám před knihou, autorem a před Barbrou.