Teryy Teryy komentáře u knih

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Kniha byla dobrá, citáty na začátku kapitoly mě zaujaly. Ale... Nakonec mi to připomnělo filmy Prokletý ostrov & Láska a jiné závislosti. A kdyby kniha skončila o pár stran dříve, a nesnažila se za každou cenu dát hlavní hrdince, alespoň trochu lesku navíc, "WOW" efekt by se určitě dostavil.

05.01.2018 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Konečně něco pořádného! Žádné filozofování, žádní zombíci.
Bomba. Humor byl výborný, Technické pasáže utrpení. Ale to se dá téhle knížce odpustit. Až mě trochu mrzelo, že tam někde nečeká nějaká ta přítelkyně nebo rodina. Ale to téhle knížce ještě přidalo na tom "být suprová".

Trošku ještě zhodnotím s filmem.
Na film jděte a jděte na 3D, fakt se to vyplatí a film je o něco "hezčí pro oko". Ale to je i bez 3D efektu. Film je zjednodušený, jsou tam malé nesrovnalosti. Ale jinak doporučuji, hlavně ohledně těch technických věcí. Damonovi je Marťan ušitý na míru.

Celkově je to po delším čase velmi vydařená "dvojka" - film/kniha.
Doporučuji, po Silu je to další kniha, která ve mě "něco zanechala".

Určitě přečtu ještě jednou.

22.10.2015 5 z 5

Rozbor filmu Rozbor filmu Radomír D. Kokeš

No... kniha je dost odborná, a určitě si nemyslím, že je vhodná pro širokou veřejnost, pokud by měla pochopit alespoň 50% obsahu.
Hodí se pro někoho, kdo má už nějakou průpravu v tomto oboru.

21.02.2018

Turnus Turnus Hugh Howey

Spojler.
Howey si může zatleskat. Jeho knihy stíhám přečíst za 3 dny. Ale...
První díl bomba. Možná, že v tom hraje taky trochu euforie ze sci-fi 21. století. Prostě mě táhl víc.
Druhý díl mě taky táhl, ale o něco méně.
Čekala jsem něco víc. Čekala jsem "lepší" zkázu pro Zemi. A nechtěla jsem číst o bláznovi, který jednou polovinou ještě žije v Iráku. Fakt ne. Žádné zapomnění na minulost. Čekala jsem lepší odpovědi.
Tohle mě vážně zklamalo. Naniti nebo jak, mazání paměti. Jsem z toho na rozpacích.
Prostředek a filozofování byla nuda.
Ale konec se vydařil. Modrá obloha, zelená tráva. To jsem čekala.
Knize dávám za čtyři, jako minulému dílu. A těším se na trojku a Den E. Doufám, že dříve než za rok a půl. A snad i filmové zpracování.

27.12.2015 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Sci-fi? Opravdu? Pouze Amerika na Marsu. Plus rozhovory na úrovni desetiletých dětí. Velmi slabé.

23.03.2015 1 z 5

Zahrada Rámova Zahrada Rámova Arthur Charles Clarke

Nejslabší. Kniha mě zklamala. Kde je to science fiction? A proč dovolil Clarke tohle vydat?
Nudné a zdlouhavé.První kniha byla opravdu vydařená, druhá už trochu pokulhávala, a ta třetí je opravdu nevydařená. Sérii dočtu, ale musím si dát "knižní náladu" do normálu.. ;)

06.02.2015 2 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

Skvělá kniha, skvělé povídky. Hodně nadčasové, a upozorňující na problémy celého světa a lidstva.

01.10.2014 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Jen škoda, že si závěr dokážete odvodit už skoro od půlky knihy.

24.08.2014 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Politické harašení miliardy kilometrů daleko od Země. Trapná mimozemšťanská zástěrka jak ukázat, že USA je velmoc a musí všechny zachraňovat. Velmi špatné a hrozně dlouhé kecání o ničem.

08.10.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Že by to byl nejděsivější příběh, co jsem četla, tak to opravdu ne. Na "děsivnu" příběhu přidává fakt, že autor odkazuje a reálné (neříkám pravdivé) články dohledatelné na internetu.

26.07.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tahle kniha mě vůbec nechytla za srdce.
Přijde mi dost nepravděpodobné, že by se během pár dní z nudné ženské stal chladnokrevný zabiják. Celkově mě tento námět hrozně nudil.
Příběh s Rose taky nebyl nijak napínavý. Celá kniha jakoby se rozjela až pár stránek před koncem.
"Zpestření" anglickými výrazy bylo směšné a některé pasáže mi přišli jako by byly napsané pro pouze pro filmové plátno.

13.05.2018 3 z 5

Návrat Rámy Návrat Rámy Arthur Charles Clarke

Zklamání... První díl byl velmi vydařený, Clarke předvedl jak má úžasnou fantazii. Kdo se zasloužil o tento propadák, lze jen hádat. Prvních sto stran zbytečných, zápletky kdo že koho pozabíjel či nikoliv nedořešeny, nekonečné rozjímání s Bohem nudné... Škoda, uvidíme co přinese další díl.

26.01.2015 2 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Takové nijaké. Některé povídky jsem ani nedočetla. Celkově jich bylo příliš. Trochu toho product placementu. Jen doufám, že Hanks povídky psal na opravdovém psacím stroji, jinak jich bylo zbytečně moc na jednu knihu.

05.01.2019 3 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Na jednu stranu zajímavé rozuzlení příběhu na druhou stranu mě to až tak neohromilo.

10.02.2018 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Spoiler!
Knihu s tímto tématem jsem četla poprvé. Není to možná příběh, který vám vyrazí dech, ale určitě vás zaujme a ještě několik dní po přečtení o něm budete přemýšlet.
Vědecké pasáže nejsou až tak dobře napsané, a samotnou podstatu jsem pochopila snad až ve 2/3.
Ale až pochopíte, trochu vás zamrazí, že možná každé vaše, byť malé, či celoživotní rozhodnutí, vytvoří další svět, kde vaše další já žije dál, ale jinak.
Popis Chicaga, a všech těch maličkostí mě bavil.

06.10.2017 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Kniha je velmi povedená, ale oproti té první velmi zaostává.
Ačkoliv mě po přečtení přepadla vlna smutku (ohledně děje), nebyla jsem z ní unesena jako z Harryho Queberta. Chybí tam vtip a hlavně akce. Možná to dělá i ten překlad ("Markusíku" ?!?!?), ale není to ono.
Kniha se mi ale velmi líbila, a patří do těch nadprůměrných.

23.06.2017 4 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

No tak tohle je snad zklamání roku.
Člověka první část dost navnadí, a hltá dál. Jenže pak zjistí, že to stejným tempem pokračuje dál. Nekonečné odstavce zbytečných popisů (které jsem ke konci přeskakovala), a vyhýbání se. Takové to na konci kapitoly, aby se čtenář těšil na další. Jednou, dvakrát je to fajn, jenže takhle je napsaná celá kniha. Pořád dokola "to, co řekla, musela zopakovat", "to, co se dozvěděli pak, jim nedalo spát" a "proč, proč, proč???" apod.
Ale, abychom se dostali k jádru problému. V anotaci bylo něco o DNA, klínovém písmu a kryptologovi. Jo, všechno tam bylo. Ale asi tak na 20 stranách!!! To mě vytočilo snad nejvíc. Samé nevyřešené otázky.
Největší bomba však byla, když hlavní hrdina prohlásil, že je vlastně jedno kdo nám do DNA zakódoval všechny ty události. Radši bychom to neměli vědět. To jsem měla sto chutí knihu vyhodit z okna. Snad proto jsem si knihu koupila a nečekala, až bude v knihovně. Hrůza.
Chtěla jsem dát **, ale po souhrnu to nemá ani na jednu.

20.01.2017 odpad!

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Trochu připomíná R. Cooka.

22.11.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Šimon, Eliáš? To jako vážně? Až na ten překlad, kniha nadprůměrná.

07.05.2016 4 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Tak jo. Ze začátku záhadné, rozjíždí se toho sice víc, ale příběhy se pak střetávají. Pak je to místy takové tlachání o ničem. Ale všechno má své místo. Posledních sto stran však připomíná trochu telenovelu. On je doopravdy tamten, a ona není šestiletou dívkou, ale třicetiletou ženou, zplozenou před sto lety. A tyhle dveře vedou do místa, normálně vzdáleného 14000 km.
Kniha jako samostatná část, nic neřeší. Pouze uvádí diváka do příběhu. Což je fajn, a nutí vás to pokračovat dál.

Ano, je to science-fiction, a má právo dávat dohromady všechny hrůzy historie. Ale pořád jsem vůči tomuto příběhu skeptická. No uvidíme jak to bude pokračovat.

14.03.2016 4 z 5