Terva Terva komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak tuhle Nezbytnost jsem četl již třikrát a určitě se k ní ještě několikrát vrátím.
Temné a velmi čtivé a pro někoho nezbytné. Příběh z imaginárního Kingova městečka Castle Rock.

Nespavost Nespavost Stephen King

Abych napsal pravdu Nespavost se mi zas tak dobře nečetla a to je na Kinga co říci. Dlouhý předlouhý příběh u kterého jsem chvilkami i usínal. Proto je mé hodnocení lehce nad 50%.

28.04.2015 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Stephen King dokáže z temných lidských myšlenek utvořit tak strhující příběh, až mu prostě věříte. Žádní bubáci ve skříni, žadní mimozemšťané, žadný vzteklý zvířata, jen lidská bytost a to dost nasraná - říkejme jí třeba Annie. Místa a postavy v této kníze jsou zcela fiktivní (Stephen King)

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Má první kniha, kterou jsem od mistra Žambocha četl. Na České poměry je velmi dobrá. Když vezmu v potaz, že jsem o tomto spisovateli neměl vůbec tušení, mé nadšení z knihy bylo o to větší. Proto možná trochu nadhodnotím, ale věřte, že těch 70% za to stojí.

28.04.2015 4 z 5

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Pravda je taková, že Miroslav Žamboch toho napsal už dost, ale kdo ho má rád, ten přečte vše a možná sem tam něco i nadhodnotí. Tak například já. Visio in Extremis a In Nomine Sanguinis nejsou zas tak 100% příběhy, ale když se do nich začtete, zjistíte, že není problém se do světa Mathiase Majera a Oziáše Jiřího Rysa dostat. Mě se to povedlo a obě knihy hodnotím 80%

28.04.2015 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Já jsem zprvu netušil, že to bude taková brutalita a sranda, čekal jsem spíš něco komorního:-)
Ale už jen samotný nápis Ostrava na obalu knihy, kterou má na svědomí Lubomír Kupčík, mě měla varovat. Nevarovala, a já byl jak v transu. Drsný spasitel je postapokalyptický tvor, který apokalypsu ještě víc zapokalypsuje.

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Nebylo to to pravé Trifidí, ale jako pokračování je to velmi zdařilé a povedené. Je to už dnes prostě takový trend, že si někdo jiný napíše pokračování k něčemu, co nenapsal. Ale když se to povede, je to dobré.

23.04.2015 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna z mála knih, kterou budu číst až do skonání světů. Naprosto perfektní katastrofický román, plný napětí, překvapení a dobrodružství. Obsahuje i spousty návodů, co dělat a jak se zachovat v podobných situacích.

23.04.2015 5 z 5

Hoď kamenem, kdož jsi bez viny Hoď kamenem, kdož jsi bez viny Vladimír Kroupa

Rozhodně lepší než první kniha.
Nemusím moc povídky, ale tyhle jsem si užíval.
Možná je hlavním důvodem to, že jsou krátké a výstižné.
Nemá smysl psát jejich seznam, to bych možná dřív dopsal nějaký román:-),
ale jejich - těch povídek - víc jak třicet na 244 stránkách.
Osobně se mi nejvíce zamlouvají povídky
Tma, Duch, Chodba a stejnojmenná, jako celý soubor, tedy Hoď kamenem, kdož jsi bez viny.

23.04.2015 4 z 5

Tanec s bílou smrtí Tanec s bílou smrtí Vladimír Kroupa

Je tomu již pět let, co jsem tuto knihu četl a vím, že mě to bavilo.
Pak jsem si ji přečetl znovu a zjistil jsem, co mi na ní vadilo.
Moc osobní, moc vzteku a velké propojení spisovatel-hlavní hrdina.
Kniha na mě působí jako polodokument a ne detektivka o drogách.
Musím však dodat, že příběh je svižný a rychle se čte. Kdo se do něj pustí, tak ho dočte.
A možná si bude i něco pamatovat.
Malá ochutnávka:
Máš to za sebou, hajzle, a doufám, že sis to užil...

23.04.2015 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Chtěl jsem dát za pět, ale bohužel, konec příběhu mě celkem nas...naštval a vůbec se mi nelíbil. Vědět to, tak posledních dvacet stránek ani nečtu.

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Abych napsal pravdu, tak tohle mě moc nebralo. Skoro nejslabší knížka, co se týče stránek a určitě nejslabším, co se týče obsahu.

21.04.2015 3 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Vlci nejsou nejlepším dobrodružstvím, ale svým obsahem jsou skoro na nejvyšší příčce.

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Série si zachovává vysokou laťku a ačkoliv už je toho celkem dost, příběh cesty za paprskem ještě pokračuje.

Pustiny Pustiny Stephen King

Osobně si myslím, že Pustiny jsou nejsilnějším příběhem v celé sérii.

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Kupodivu je druhé dobrodružství za paprskem lepší než Pistolník.

Pistolník Pistolník Stephen King

Strašně jsem se toho bál. Jsem u pana Kinga zvyklí na jiné příběhy než je fantasy a sci-fi, přeci jenom horor je horor. Nakonec to dopadlo tak, že jsem celou sérii Temné věže přečetl již dvakrát. A určitě se k ní ještě vrátím.

Carrie Carrie Stephen King

Světová hororová klasika. Tohle je prostě příklad, jak Stephen King dokáže manipulovat z lidskou psychikou. Jednoduchý námět, obrovský příběh.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Velmi povedená hororová atmosféra, láska a beznaděj. Klasický pomalý rozjezd a strhující finále.

20.04.2015 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Geniální myšlenka a perfektní atmosféra. Spousty překvapení a nutnost řešení nenadálé situace. Pan King si hraje. Tleskám a doporučuji. Spojte si Stephena Kinga se Stevem Spielbergem a podívejte se na stejnojmenný seriál - je perfektní.

20.04.2015 5 z 5