terijans terijans komentáře u knih

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Jsem nadšená! Kniha se mi četla v podstatě sama, před Monikou smekám :)

27.06.2019 5 z 5

Prasopolis Prasopolis Martin Klusoň

Luxusní zpracování, zajímavý námět, bohužel jazyk, kterým je kniha napsaná mě moc nezaujal.

19.06.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Neříkám, že nic z popsaného se nemohlo stát, ale podle mě se svým způsobem podílely na příběhu i drogy. Viděla jsem i film, kniha je podle mě lepší. Chystám se na další knihy autora.

09.06.2019 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Nejvíce se mi líbil vložený překlad Milenců, jinak pořádně nevím, co si o knize myslet. Chvilku jsem si říkala, jak je to skvělé čtení na 5 hvězdiček, v zápětí jsem měla dojem, že čtu něco úplně jiného. Nicméně, zaujal mě zápal hlavní hrdinky pro věc.

17.05.2019 3 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Na tuto knihu jsem se těšila hodně, výsledek mě ale příliš neohromil. Některé myšlenky stojí za to, jinak ale tlachání v podstatě o ničem, Austin Kleon to umí líp.

12.05.2019 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Místy se mi to neskutečně táhlo, od poloviny to ale mělo švih a četlo se skoro samo. Někdy mi styl jazyka a popis děje připomínal Lenku Lanczovou.

07.05.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

První polovina se mi četla dobře s druhou už to bylo horší, hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická, neurazilo ani nenadchlo.

13.04.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Výborná kniha, nápad na 2v1 hodnotím velmi kladně, první jsem četla Jáchyma a potom Veroniku.

11.04.2019 5 z 5

Banánové chybičky Banánové chybičky Halina Pawlowská

Typická oddychovka, některé příhody mě skvěle pobavily.

06.04.2019 3 z 5

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

Souhlasím s komentářem níže, čte se dobře, neurazí, ale ani výrazně čtenáře nezasáhne.

14.03.2019 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zpočátku jsem byla knihou nadšená, ale od poloviny se mi čtení dost vleklo. Příběh má určitě potenciál, ale celek mi nesedl. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 2 hvězdama.

10.03.2019 2 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Moje pocity jsou rozporuplné, Hrdého Budžese miluju, Oněgin byl Rusák byl taky fajn, ale Darda se mi četla ze všeho nejhůře, a nebylo to kvůli pochmurnosti.

28.02.2019 3 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Zajímavá kniha, ať už námětem nebo stylem jazyka. Přesto, očekávala jsem, hlavně méně červené knihovny, některé pasáže se mi četly nedobře.

01.02.2019 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Souhlasím s některými zdejšími komentáři, přesto moc zajímavá a poutavá kniha, která mě chytla za srdce.

31.12.2018 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Celkový design knihy je nádherný, stejně jako všechny ilustrace. Více mě bavila devadesátková část (na můj vkus, devadesátek mohlo být více), a část o Marii, než ta o její rodině, tu bych ukončila rodiči, stejně je to ale milé čtení!

27.12.2018 4 z 5

Pokračování toho, jak to s Christiane bylo dál. Zajímavé, smutné, autentické. Přesto, jak je tady několikrát už napsáno, i mně nevyhoval styl, jakým byla kniha napsána.

17.12.2018 3 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Oddechové čtení, fajn kniha.

07.12.2018 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Viděla jsem film a teď jsem četla knihu a musím říct, že mě překvapilo, jak se film liší od knihy. Kniha se mi ale četla dobře, jsem ráda, že tuto dobu znám jen z vyprávění, jen to přesakování v čase mohlo být zpracováno jinak.

30.11.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nebylo ro vyloženě blbé, ale víckrát už ne.

28.11.2018 3 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Velmi čtivé, velmi smutné.

21.11.2018 4 z 5