Trojdílné plavky

Trojdílné plavky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4955/bmid_trojdilne-plavky-V9k-4955.png 3 101 21

I slunná strana života má své stíny. Nebo jsou o tom přinejmenším přesvědčeny hrdinky tří povídek v nové knížce Martiny Formanové. Na pozadí výlučného, uzavřeného okruhu ‘lepší společnosti‘ v anglosaské části státu Connecticut každopádně hledají svou vlastní verzi amerického snu, jenž se zdá - v jejich případě - tak na dosah. Jen překonat vlastní drobné nedokonalosti, pochyby, minulost. Cíl, jež se ukáže být někdy stejně nedosažitelný, jako z kteréhokoliv jiného místa planety.... celý text

Paris2000
10.03.2024 3 z 5

Tahle kniha mě tedy moc nenadchla. Takové ženské oddychové čtení.

Jana_Hlus
07.11.2021 3 z 5

Výborný název knihy, ale tím to více méně končí. Marně jsem hledala nějakou pointu, poučení či moudro mezi řádky, Takže takový nenáročný "zlatokopkový" dýchánek, na který čtenář okamžitě po dočtení zapomene. Ale napsáno je to svižně a občas autorka svými postřehy i pobaví...

Pavlína197
14.01.2021 3 z 5

Zpočátku jsem se do knížky nemohla začíst. První povídka se mi moc nelíbila, nesedl mi styl vyprávění a říkala jsem si, o čem to vlastně je? Druhá a třetí povídka se mi líbily víc, ale nijak výrazně se mě nedotkly.

PukLenka
06.10.2020 3 z 5

Nenáročné oddychové čtení pro ženy. Neurazí, dobře se čte.

Barticek
30.03.2020 2 z 5

Souhlasím s komentáři níže. Opravdu nic moc. Možná to dělá i srovnání s detektivkou B. Miniera, kterou jsem četla těsně před touto knížkou, to byla opravdu "jiná liga".

Jirinamac
28.01.2020 2 z 5

Slunná strana života tří zhýčkaných bohatých amerických žen, je tak vhodná na čtení jednoho deštivého odpoledne, když máte tuto knížku dlouho doma a nepřečtenou.

zdenaR
31.07.2019 2 z 5

Ani nevím, proč jsem po této knize v knihovně sáhla a půjčila.
Po přečtení už vím, že to bylo zbytečné, ztráta času.
Tři příběhy tří zhýčkaných amerických manželek, které (jak říkala moje babička) roupama neví, co chtějí.

Aleh
08.06.2019 3 z 5

Povídková kniha od Martiny Formanové o vztazích. Autorka nás zasvěcuje nejen do partnerských a rodinných vztahů, ale zároveň i do života lidí, kteří patří do tzn.lepší americké společnosti. Nic to však nemění na tom, že každý hledá lásku, porozumění, každý by si přál na celý život naplněný láskyplný partnerský vztah a kolem sebe milující rodinu.

terijans
14.03.2019 2 z 5

Souhlasím s komentářem níže, čte se dobře, neurazí, ale ani výrazně čtenáře nezasáhne.

bigben
10.10.2018 2 z 5

Takové lehčí čtení, svižně napsané, ale nijak zvlášť mě nezaujalo.

Petja
31.01.2018 2 z 5

Těžko bych hledala knihu, která by mne v posledních letech bavila méně. Jde o příběhy tří dobře situovaných žen žijících nudný život na americkém venkově, které hledají samy sebe. Věřím sice, že ženy žijící takto nudně existují, ale popis jejich životů a propojení jednotlivých částí knihy nestačí, chyběla mi nějaká výraznější zápletka.

martinaandulka
15.06.2017 5 z 5

Kniha je zvláštně napsaná,ale líbila se moooc.Neni všechno co je vidět na veřejnosti je tak doma.

alnahu
20.10.2016 2 z 5

V knize najdeme tři příběhy žen Nadii, Veronici a Lei – žen z lepší společnosti, které hledají v životě samy sebe.

Kamiliana
24.10.2015 3 z 5

Hlavně první část obsahuje zkratovité vyjadřování, ve kterém je těžké sledovat myšlenkové pochody. Ani jedna z postav nevidí reálně, že očekávají víc, než nabízejí. Přečteno za jedno odpoledne, není oddechovka, ani filozofické dílo, hodnotím průměrně.

Eva P.
26.01.2015 4 z 5

Prostředí knihy dobře znám, protože jsem v těchto lokalitách strávila rok života - NYC, Danbury Mall, White Plains... dokonce jsem jako au-pair žila i v podobné rodině a sledovala příběhy těchto "zoufalých manželek" v okolí. Je vidět, že Martina Formanová tento nepochopitelný zmar, neštěstí a prázdnotu také zná, jen doufám, že tak taky nežije. Do příběhů Nadie a Veroniky jsem se dokázala vžít a pochopit je, ale Lea šla zcela mimo mě, doufám, že se jí bude dařit. Humorné, vtipné a ironické pasáže střídá nuda, nuda... Skladatelka voňavého prádla neměla chybu, ale tady musím jít s hodnocením níž. Nicméně těším se na Ten sen.

cibulka 8
24.12.2014

Knížka se mi příliš nelíbila. Nadia a Veronica se mi jevily jako povrchní, věčně nespokojené, nevážící si toho co mají. Až do Leina příběhu jsem se dokázala vcítit, pochopit a držet Lee palce, aby dosáhla svého štěstí.

MagdaS
31.12.2013

Příjemná kniha, kterou jsem přečetla za jeden večer. Tímto děkuji své kamarádce, že mi ji darovala, protože se přiznám, že mě by nenapadlo, abych si nějakou knihu od Formanové koupila.

Marčullkas
02.10.2013 4 z 5

Lehké oddechové počtení. Nejvíc se mi líbil Lein příběh.

Janiny
15.12.2012 4 z 5

nenáročná, ale příjemná záležitost

KKlara
29.10.2012 4 z 5

Nic narocneho, ale precetla jsem ji za den. Nektere veci me donutily se zamyslet...