Válka umění

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Stručný, poutavý a praktický návod k úspěchu v jakékoli tvůrčí sféře. Válka umění by se dala bez nadsázky popsat jako Sun-c' pro duši. Co mnoha z nás brání dělat to, co dělat toužíme? Jak se můžeme vyhnout blokům při jakémkoli tvůrčím počinu, ať už chceme založit vysněnou firmu, napsat román nebo namalovat mistrovské dílo? Autor mnoha románových bestsellerů Steven Pressfield odhaluje nepřítele, kterému čelí každý z nás, nastiňuje bitevní plán ke zdolání vnitřního nepřítele a nakonec zdůrazňuje jednotlivé kroky k dosažení největšího úspěchu. Válka umění klade důraz na odhodlání potřebné k odhalení a překonání překážek v cestě našich ambicí a pak názorně ukazuje, jak dosáhnout nejvyšší úrovně tvůrčí disciplíny. Uvažujte nad tím jako nad drsnou láskou... k obě sama. Ať už jste umělci, spisovatelé nebo podnikatelé, tato prostá, osobní a smysluplná kniha vás inspiruje k využití svého životního potenciálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352430/valka-umeni-MOi-352430.jpg 3.574
Žánr
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Jan Melvil
Orig. název

The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Válka umění

Přidat komentář
Syndrom
22. listopadu

1. Nejtěžší je začít. Cokoli.
2. Génius je řemeslo. Jakékoli.
3. Pressfiled Odporem míní strach.
4. Strach má 80 - 90 procent lidí vrozený.
4.1 Škála strachu klesá až k 10 - 20 procentům.
4.2 10 - 20 procent polulace tvoří umělci, vědci a mocnáři.
4.2 Škále se říká lidskost.

No hrozný žejo :) Kdybych k tomu měl přistupovat takhle jednoduše nikdy by mě intelekt nefascinoval. Práve proto je to dobrá knížka pro lid. Každý profesionál ví, že obyčejné lidi život nefascinuje. Každý profesionální umělec je má rád jako své děti eh teda....už to dělám zase! :)

Kdyby to autor víc konceptuálně promyslel, nebyla by to pouze jednoduchá kniha o umění, ale umění samotné a pak by to bylo pět. Takhle čtyři - máte to hned přečtený.

roso.mak
31. října

První část o odporu byla celkem k věci, ale jak ve druhé části do toho začal plést božské vnuknutí a anděly, tak se kniha stala dost nečitelnou.


Arara
10. července

Prečetl jsem 2x a nějak mi seděl formát teto knihy. Jde o to že při čtení má člověk chut začít něco hned udělat. Neni to kniha kterou bych doporučoval přečíst v jednom kuse. Je dobré ji číst pomalu po kouskách.

Rooz
03. dubna

Určitě se v knize najdou zajímavé myšlenky i citáty, ale najde se tam i dost blábolů. Další věc je, že je kniha dost zkratkovitá. Chápu, že je to záměr, ale některé myšlenky by si zasloužily trochu hlubší rozbor. Ale co je hlavní, za šest měsíců vůbec nebudete tušit, o čem to bylo, co kniha obsahovala...

salamandrina
15. února

Základní myšlenka je asi dobrá a dává smysl: když máš pocit, že tě něco baví, že na něco máš talent, tak to dělej. Zbytek už byly jen ego kecy a zpověďˇ jednoho rádoby slavného spisovatele, který se ohání tím, že mu vůůůůbec nevadí, že byl dlouho neúspěšný a že ke rozvedenej. Nebyl mi prostě sympatický jeho amatérský styl rádoby psychologické knihy. Předpokládám, že by mi namítnul, že to ze mě mluví můj Odpor. Odpověděla bych mu: a není celá tahle kniha majstrpís Odporu, když tím, že ji čteme, neděláme vlastně onu uměleckou činnost?

lesumir
28.12.2019

Naštěstí to přečtete/poslechnete hned, takže to není taková sračka. Ale na druhou stranu, nedalo mi to vůbec nic.

Jonny
09.08.2019

Knihu jsem rozečetl a odložil. Pár smysluplných myšlenek tam bude, ale ta přehršel autorových domněnek, ze kterých vyvozuje pravidla mě odradila.

Okoslav
06.08.2019

Takový ty motivační kecy, díky kterým si i Franta, co od pondělí do pátku valí fejsbuky a tvitry pro firmu na obrábění klikových hřídelí, může myslet, že dělá Umění.

Autorovi ale rozhodně velkej palec nahoru. Podařilo se mu myšlenku „když se vám něco nechce dělat, tak jděte a dělejte to“ rozepsat na 250 stran, a NAVÍC nás všechny donutit si to koupit a přečíst (no jo, taky jsem naletěla, jedna nula pro něj). Do všeho kromě toho zakomponoval spoustu prázdných řečí o Bohu, vnitřním géniu a talentu s velkým T, aby naopak úplně zapomněl na zdánlivě nepodstatný, ale ve skutečnosti důlěžitý fakt. Psaní (kterému se v knize věnuje především) je Řemeslo, a všechny ty talenty, vnitřní géniové a božská vnuknutí jsou ve skutečnosti jen marketingová omáčka kolem, což vám potvrdí každej, kdo taky někdy něco napsal a kdo si nehýčká pózu múzami zmítaného génia.

Btw, pokud dnešní markeťáci kromě koksu sjížděj tohle, možná radši ještě změním obor. Ciwe.

1

Doporučujeme

Bohatý táta, chudý táta
Bohatý táta, chudý táta

Autor a jeho další knihy

Steven Pressfield
americká, 1943

všech 8 knih autora

Podobné knihy

Kniha Válka umění je v

Právě čtených7x
Přečtených104x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených6x
Knihotéce35x
Chystám se číst61x
Chci si koupit29x
dalších seznamech2x