Válka umění

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stručný, poutavý a praktický návod k úspěchu v jakékoli tvůrčí sféře. Válka umění by se dala bez nadsázky popsat jako Sun-c' pro duši. Co mnoha z nás brání dělat to, co dělat toužíme? Jak se můžeme vyhnout blokům při jakémkoli tvůrčím počinu, ať už chceme založit vysněnou firmu, napsat román nebo namalovat mistrovské dílo? Autor mnoha románových bestsellerů Steven Pressfield odhaluje nepřítele, kterému čelí každý z nás, nastiňuje bitevní plán ke zdolání vnitřního nepřítele a nakonec zdůrazňuje jednotlivé kroky k dosažení největšího úspěchu. Válka umění klade důraz na odhodlání potřebné k odhalení a překonání překážek v cestě našich ambicí a pak názorně ukazuje, jak dosáhnout nejvyšší úrovně tvůrčí disciplíny. Uvažujte nad tím jako nad drsnou láskou... k obě sama. Ať už jste umělci, spisovatelé nebo podnikatelé, tato prostá, osobní a smysluplná kniha vás inspiruje k využití svého životního potenciálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352430/big_valka-umeni-MOi-352430.jpg 3.4101
Žánr:
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil
Originální název:

The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Válka umění

radimch
08.08.2022

První dvě části velmi dobré, výkop, tah na branku, ale třetí část zaškobrtnutí a skluz někam mimo hřiště.... naštěstí autor neztratil míč a úplném závěru to myšlenkově ustál. Kniha by podle mě byla lepší pokud by měla jen ty první dvě části.

lusabl
23.04.2022

Začalo to zajímavě, ale ten konec… první a druhá část fajn, dost myšlenek jsem si založila, že se k nim za čas vrátím. Ale závěr dojem z knihy pokazil. Přišlo mi to jako pokus o filozofické okénko, který se nezdařil, myšlenky často neměly hlavu a patu a k tématu kreativity a odporu mi zcela nepasovaly. Na podobné téma jsem už četla lepší knihy.


melonka
12.04.2022

Takový průměr. Nenadchne neurazí. Nevím, jestli bych tuhle knihu považovala za tu, která vás v seberozvoji nakopne, ale minimálně vás nechá o vašem rozvoji přemýšlet a i to se počítá.

Davidin
10.12.2021

Odkaz na tuto knihu jsem našel v almanachu Na volné noze (aut. Robert Vlach) a rozhodl se ji přečíst. Jedná se o malou knížku, rozdělenou na tři části. V kostce: první část pojednává o odporu (různých aspektech, které nás odvádí od naplnění plánů), druhá ukazuje hranici, jakou je možné jej pokořit a překlenout, zatímco třetí referuje o jiných sférách: jde o jistý druh nadpřirozena, jako zdroje podpory a kreativity...

První dvě třetiny knihy popisují jevy obecně známé a snad každým někdy vnímané, jenže poslední část může být pro některé opravdu soubor nesmyslů. Jak by se mohl člověk otevřít takové možnosti, když postrádá víru v sám sebe a skončí už na pomyslném startu? Autorovy myšlenky jsou pro takové neaplikovatelné...

Jsem vděčný(!), že právě mně se tento spis dostal do rukou. Mnohá přirovnání v knize, odrážela mé tendence chování a vyjádřené myšlenky dávaly smysl, protože rozvíjely i můj pohled na věc, jen bych ji nedoporučil každému. Přístupy nás všech jsou odlišné a každý má možnost zvolit si pro ni/něj nejschůdnější cestu.

Sandalkar
29.10.2021

Posledni komentare me dost odradily, ale byla to uzitecna kniha. Odpor zname vsichni z kazdodenniho zivota az moc dobre. Prvni cast top, druha nudna alegorie predstav, treti dobra, ale chapu, ze to neni pro kazdeho. Muzy, andele a Buh.
Za me jedna ze seberozvojovych knih, diky ktere byste mohli opravdu neco udelat.

ŽralokPeet
15.10.2021

Ne, díky téhle knize se líp mít nebudete a ještě ztratíte čas.

jaroiva
11.10.2021

Prý kniha "dodnes vévodí žebříčkům nejúspěšnějších knih o kreativitě"... No, nevím...
Za mě obsahuje asi jednu myšlenku, kterou bych parafrázovala takto: cesta nejmenšího odporu tě neuspokojí.
A to by bylo všechno. Poslouchala jsem audio zdarma v rámci klubu na audiotéce, takže bych neměla darovanému koni hledět na zuby. Tento kůň byl ale bezzubý.

Ailee
23.09.2021

Tohle mě moc nenadchlo. Ten názor na "odpor" byl dobrý, ale ocenila bych více praktických rad, jak s ním zatočit.

1