Válka umění

Stručný, poutavý a praktický návod k úspěchu v jakékoli tvůrčí sféře. Válka umění by se dala bez nadsázky popsat jako Sun-c' pro duši. Co mnoha z nás brání dělat to, co dělat toužíme? Jak se můžeme vyhnout blokům při jakémkoli tvůrčím počinu, ať už chceme založit vysněnou firmu, napsat román nebo namalovat mistrovské dílo? Autor mnoha románových bestsellerů Steven Pressfield odhaluje nepřítele, kterému čelí každý z nás, nastiňuje bitevní plán ke zdolání vnitřního nepřítele a nakonec zdůrazňuje jednotlivé kroky k dosažení největšího úspěchu. Válka umění klade důraz na odhodlání potřebné k odhalení a překonání překážek v cestě našich ambicí a pak názorně ukazuje, jak dosáhnout nejvyšší úrovně tvůrčí disciplíny. Uvažujte nad tím jako nad drsnou láskou... k obě sama. Ať už jste umělci, spisovatelé nebo podnikatelé, tato prostá, osobní a smysluplná kniha vás inspiruje k využití svého životního potenciálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352430/big_valka-umeni-MOi-352430.jpg 3.484
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

The War of Art: Break Through the Blocks and Win Your Inner Creative Battles, 2002

Kniha Válka umění

Sandalkar

Posledni komentare me dost odradily, ale byla to uzitecna kniha. Odpor zname vsichni z kazdodenniho zivota az moc dobre. Prvni cast top, druha nudna alegorie predstav, treti dobra, ale chapu, ze to neni pro kazdeho. Muzy, andele a Buh.
Za me jedna ze seberozvojovych knih, diky ktere byste mohli opravdu neco udelat.

ŽralokPeet

Ne, díky téhle knize se líp mít nebudete a ještě ztratíte čas.

jaroiva

Prý kniha "dodnes vévodí žebříčkům nejúspěšnějších knih o kreativitě"... No, nevím...
Za mě obsahuje asi jednu myšlenku, kterou bych parafrázovala takto: cesta nejmenšího odporu tě neuspokojí.
A to by bylo všechno. Poslouchala jsem audio zdarma v rámci klubu na audiotéce, takže bych neměla darovanému koni hledět na zuby. Tento kůň byl ale bezzubý.

Ailee

Tohle mě moc nenadchlo. Ten názor na "odpor" byl dobrý, ale ocenila bych více praktických rad, jak s ním zatočit.

Syndrom
22.11.2020

1. Nejtěžší je začít. Cokoli.
2. Génius je řemeslo. Jakékoli.
3. Pressfiled Odporem míní strach.
4. Strach má 80 - 90 procent lidí vrozený.
4.1 Škála strachu klesá až k 10 - 20 procentům.
4.2 10 - 20 procent polulace tvoří umělci, vědci a mocnáři.
4.2 Škále se říká lidskost.

No hrozný žejo :) Kdybych k tomu měl přistupovat takhle jednoduše nikdy by mě intelekt nefascinoval. Práve proto je to dobrá knížka pro lid. Každý profesionál ví, že obyčejné lidi život nefascinuje. Každý profesionální umělec je má rád jako své děti eh teda....už to dělám zase! :)

Kdyby to autor víc konceptuálně promyslel, nebyla by to pouze jednoduchá kniha o umění, ale umění samotné a pak by to bylo pět. Takhle čtyři - máte to hned přečtený.

roso.mak
31.10.2020

První část o odporu byla celkem k věci, ale jak ve druhé části do toho začal plést božské vnuknutí a anděly, tak se kniha stala dost nečitelnou.

Arara
10.07.2020

Prečetl jsem 2x a nějak mi seděl formát teto knihy. Jde o to že při čtení má člověk chut začít něco hned udělat. Neni to kniha kterou bych doporučoval přečíst v jednom kuse. Je dobré ji číst pomalu po kouskách.

Rooz
03.04.2020

Určitě se v knize najdou zajímavé myšlenky i citáty, ale najde se tam i dost blábolů. Další věc je, že je kniha dost zkratkovitá. Chápu, že je to záměr, ale některé myšlenky by si zasloužily trochu hlubší rozbor. Ale co je hlavní, za šest měsíců vůbec nebudete tušit, o čem to bylo, co kniha obsahovala...