Teniskaha Teniskaha komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasná kniha. Četla jsem ji dvakrát a mám v plánu si ji přečíst i po třetí.

08.02.2020 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Je to úžasná kniha. Na pár stránkách je toho vyjádřeno mnoho. Podruhé se mi líbila ještě více než poprvé.

04.01.2021 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Masakr.

22.04.2020 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

(SPOILER) Proč by mělo znamenat depresivní kniha=špatná kniha? I když jsem hlavní postavu nesnášela, kniha mě bavila a chtěla jsem ji dočíst. Líbilo se mi, že postavy nebyly jak přes kopírák, každá měla své specifikum. Někteří tady píšou, že to není možné, aby se někdo takhle choval v realitě, ovšem ono je někdy těžké opustit někoho, s kým sice už nechcete být, když s ním máte stále citové pouto, přestože nevíte proč a nebo se jen bojíte udělat krok do nové životní etapy. A když už nic, kniha nemusí odpovídat realitě.

19.12.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Celkem čtivé, ale pro mě to nebylo nic, z čeho bych si sedla na zadek Každopádně další díly mě zajímají a dávám jim šanci.

26.03.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Strašně zamotané. Já mám ráda zamotané knihy, ale u téhle knihy to bylo už trochu moc. Sedl mi styl autorčina psaní, proto si přečtu i její další knihy. Musím však uznat, že ze začátku mi vadila až příliš velká podobnost s TO (parta dětí, samí kluci a jedna zrzka, zrzka má otce, co je hajzl, minulost x přítomnost...), ale pak už se ta podobnost vytrácela. Jenže něco mi na té knize chybělo. Nevím co...

19.06.2020 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Je to krásná knížka.

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Zvláštní dílko. Chci si někdy přečíst znovu.

26.03.2021 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Klišé, ale to, co tuto knížku nad ty ostatní se stejným tématem povyšuje, je humor. Já to prostě zbaštila a je to fakt milá oddechovka. Erotické scény byly podle mě povedené. Konec mě však už nebavil a znovu číst nechci.

02.03.2021 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nechápu tak vysoké hodnocení. Přečetla jsem půlku a dál se to nedalo. Vždyť to bylo to samé dokola. Jde na stanici, tam potká nějakého chlapa, pak ten chlap zmizí nebo bůh ví co...nuda, nuda, nuda.

05.09.2020

Matka Matka Steinar Bragi (p)

Zvláštní kniha...

02.05.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Můj první knižní thriller. Díky této knížce jsem si tento žánr zamilovala.

22.04.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

K zamyšlení.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Skvělá zápletka! Styl Pauly mě sakra moc baví. Určitě si ještě minimálně jednou přečtu.

22.04.2020 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

I taková malá mořská víla je víc drsnější.

22.04.2020 1 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Viděla jsem všechny díly. A kniha? Po 15 stránkách jsem odložila. Nuda.

01.10.2017

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Nemůžu slíbit, že si nepřečtu další knihu od Roberta Bryndzy. Protože i když mi jeho styl psaní nesedí a vždy si říkám, že je to pro mě místy vlastně opravdu otravné čtení, tak stejně si pak jeho další knihu přečtu! Edit: Naštěstí jsem si zatím další knížku nepřečetla (:

18.12.2021 odpad!

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Oddechovka jako prase :D. Divím se, že z toho nemám cukrovku. Jinak, to spojení erotiky a vážné stránky minulosti... to mi fakt nesedělo. Zkrátka mě osobně to vlastně nebavilo.

26.03.2021 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Divná kniha. Přestože téma bylo hodně zajímavé, tak mě kniha nudila. Znepokojující na této knize je, že mi na konci už zase tak divná nepřipadala...

31.10.2020 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

(SPOILER) !!!! SPOILER ALERT!!!! Jak jsem mohla být tak blbá, že jsem věřila, že Patrick není vrah?! Jak jsem se, sakra, mohla nechat obalamutit?! Prostě jsem to sežrala s navijákem. Zkrátka autor si se mnou fakt pohrál.
!!!! KONEC SPOILERU!!!!
Začátek knihy a konec je super. Prostě jízda. Hlavně ten konec! Ale část o divadelní hře mě absolutně nebavila a psychiatrická léčebna vlastně taky ne. Styl psaní jednoduchý. Nicméně se mi nelíbilo, že přímá řeč nebyla často psaná v uvozovkách, taky to, že kapitoly byly kolikrát jen jedna strana a hlavně časté opakování toho, co kdo řekl. Některé výroky se opakovaly snad i 10krát! Nicméně něco mi chybělo... Asi ten konec byl moc odfláknutý.

20.06.2020 3 z 5