TaNya_ TaNya_ komentáře u knih

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

A tady začala moje opravdová láska ke sci-fi. Už dřív jsem něco málo přečetla, ale Daneel a Elijah se pro mě stali srdcovou dvojicí. A Asimov si nádherně pohrává s myšlenkou xenofobie.

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Ta myšlenka je skvělá, ale část s obláčky mi chvílu zabrala než se mi dostala pod kůži. Nakonec z toho byla ta zajímavější linka. Nicméně některé pasáže trochu nudily. Určitě mám od něho oblíbenější knížky.

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Četla jsem to kdysi ještě v Česku a přišlo mi to zajímavý. Dělám si mentální poznámku si to přečíst ještě jednou a přehodnotit.

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Nebylo to vyloženě špatný, ale tehdy jsem ještě nečetla v originálním jazyce. Ten překlad mi trochu vadil. Nedávno jsem ale viděla film, opravdu dobré zpracování.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka kterou jsem přečetla nejvíckrát za život a ještě s ním nekončím. Umím citovat i zpaměti! Nelze cokoliv vytknout, pro mě je to útěk do světa humoru a nestárnoucí klasika.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Opět to nedosahovalo kvality prvního dílu. Linka vraha "Chaplina", jeho manželky i sektářské rodiny je ale mnohem zajímavější než linka hlavní postavy. Je to trošku na škodu.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Bylo to trošku horší než první seznámení s Carlem, navíc mě trochu zklamalo závěrečný vypořádání se s těma bastardama. Bylo to moc náhod najednou. Na druhou stranu se pořád jedná o čtivou knížku.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Ten konec jenom tak nezapomenu. Agatha je královna!

13.04.2021

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Četla jsem to jako děcko několikrát a asi tady se zrodila moje tehdejší posedlost draky přiživovaná Eragonem.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Dlouho jsem odkládala a vyplatilo se. Není to pohádka jako pohádka, ale je to moc hezký příběh. Asi to nebude moje nejoblíbenější, ale stojí za to ju znát.

09.04.2021

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Měla jsem chuť na něco pro mladší čtenáře a tohle mě dost bavilo. Vůbec ten první díl byl hodně povedenej, představení postav zajímavý a pomalý odkrývání otázek a odpovědí drželo napětí.

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Kdysi jsem to četla a vím, že se mi to dost líbilo. Nebyla to taková ta typická mainstreamovka. Další díly jsem pak už ale bohužel nesehnala.

09.04.2021

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Ajajaj, ještě dlooouho budu mít strach z ovocných koláčů.

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Vrátila jsem se po letech k Rolandovi a jeho třem pistolníkům a ta nostalgie mě nádherně praštila. Je to příběv v příběhu v knížce. Prolínání dobře pasuje a všechny vrstvy byly zajímavý.

To To Stephen King

(SPOILER) Opět jedna z mých mega oblíbených od něho. To skákání v čase bylo boží. Konečně zase jedna pořádně strašidelná, fakt jsem se bála. Malý zaškobrtnutí pro mě bylo konečný setkání s "It", to už mi mo strach nenahánělo, ale King vynahradil to obětováním postav. Nikdo jinej to neumí s takovou grácií, bez citovýho vydírání a se skálopevnou logikou.

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Uh, tak tohle mi moc nesedlo. Ani sám King nemůže tvořit klenot za klenotem. Kvalita povídek celkem kolísala, no párnočních můr jsem nakonec měla. Fuj ty žáby.

Temná věž Temná věž Stephen King

Zakončení jeho děťátka. Srdcervoucí a svým způsobem i správný. Jeho ego, že se tam dosadil, je dokonalý. Po dočtení konce jsem litovala, že jsem nezastavila, kde mi řekl, ale teď už nelituju.

Talisman Talisman Stephen King

Co si pamatuju, tak se mi to líbilo. To putování bylo zajímavý ale už jsem to četla dávno, takže detaily úplně nevím. Ten druhej díl, ale zkoušet nemám, to mě po pár stránkách nechytlo.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Trochu opomínaný klenot. Hrozně moc se mi to líbilo, obzvlášť po tom propojení s Dark tower. Když jsem se tím prokousávala, tak kolík byl nedaleko a měla jsem zmapováno, kde mám v pokoji křížek. To snad o něčem vypovídá.

Pistolník Pistolník Stephen King

(SPOILER) Yeh yeh yay! Cesta k Dark tower tady začíná a s posledním dílem i vlastně končí. Mistrovské dílo vzešlé z nekonečné fantazie. Roland si nezaslouží sympatii a přitom jej lidi zbožňují.