Zpěv draků

Hrdinou knihy je třináctiletý Darion, tajemstvím obklopený chlapec se znepokojivě žlutýma očima. Kde žil do chvíle, kdy se objevil na Drumelově farmě? Kdo byli jeho rodiče? A proč si z prvních šesti let svého života nic nepamatuje? Dariona pronásledují podivné sny, navíc zjistí, že rozumí řeči draků. Brzy pochopí, že nechce trávit další roky života jako pasáček koz. Co ho čeká v královském městě Drakohyru a zda se mu podaří stát levianem a létat na drakovi, to se dočtete v knize Zpěv draků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37083/zpev-draku-37083.jpg 4.457

Kniha Zpěv draků

TaNya_

Četla jsem to jako děcko několikrát a asi tady se zrodila moje tehdejší posedlost draky přiživovaná Eragonem.

PetraaMatouš
05.03.2019

Moc povedený příběh. Takové jiné zpracování Eragona. Kniha se dobře čte a příběh rychle ubíhá.

trudoš
29.04.2018

Román, jenž by se dal jednoduše parafrázovat větou „Jak chudý sirotek ke draku a štěstí přišel“. Mnohé to může zcela znechutit, ovšem jiným, kteří nedočkavě pátrají po dalším Eragonovi se Safírou, může kniha přijít vhod. V důsledku nenáročná dobrodružka pro mládež nepostrádající spád, humor ani napětí.
Achillovkou je pouze obligátní absence vlastních nápadů. Samotná dračí škola či vztahy mezi draky a jejich jezdci v mnohém připomenou romány Anne McCaffreyové, dějová osnova zase dětmi oblíbenou tetralogii Christophera Paoliniho. Naneštěstí vyprávění příliš nevybočuje z vyšlapaných cest, takže v některých momentech víte dřív než samotní hrdinové, jakým směrem se budou jejich osudy ubírat. Na druhou stranu autoři si s příběhem poradili natolik šikovně, že je stále co sledovat a vnímat, i když některé reálie působí až zbytečně moc pohádkově (např. národ, kde všechna jména začínají na D). Sečtělejšího čtenáře Zpěv draků asi nedojme, ale pro cca dvanáctileté čtenáře podle mě slušná volba.

Elen telemna
07.07.2017

Moc pěkná knížka. Jen mi připadaly některé části trochu předvídatelné. A ten konec byl na mě moc urychlený. Ale jinak byla knížka úžasná.

Hoshi
01.02.2016

Krásný, čtivý a zajímavý příběh z řad českých fantasy autorů, ke kterému bych se nedostala, kdybych jej neměla půjčený. Trochu mě mrzí, že konec byl moc rychlý a nebránila bych se pár stránkám navíc :) Zaujala mě, kolik je jmen na jedno písmeno :) Doporučuji :)

Eliska700
17.06.2015

Tahle knížka byla dobrá, ale nelíbil se mi ten rychlý konec. Konec téhle knížky mi připadal trochu zvláštní. Jinak se mi ta knížka velmi líbila. Vážně doporučuju... :)

kuceju
01.06.2014

Útlá kniha, znovu s draky, dračími jezdci. Ovšem musím říct, že se v mnoha ohledech mnohokrát lepší Eragon, a to hlavně proto, že v ní nebyli dokonalí, krásní, mocní elfové... zlatý oříšek nečekaně od českých autorů.

yank3e
22.01.2013

Pěkná, čtivá, česká fantasy s trochu pohádkovým příběhem a dobrými nápady (i kdyby převzatými). Jen konec mi přišel trochu nedořešený.