TaNya_ TaNya_ komentáře u knih

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Toto by měla být povinnost číst ve škole, protože už jsem potkala několik lidí, co vůbec nevěděli, kdo to byl Zeus nebo třeba Athena (a to máme prosím i to město!).

29.05.2021

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Bylo poznat, že knihu napsal Bachman a ne King, což zmiňoval i sám autor ve své předmluvě. Absolutně nedoporučuji filmovou adaptaci, na jedné straně je totiž skvělá kniha a na druhé béčkový a předlohu prznící film.

27.05.2021

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Panebože! Rozhodně si to budu chtít přečíst ještě někdy jednou. Nejsem filosof, ale toto je tak dokonalý mindfuck, tak perfektně popsaný rozpad osobnosti, že to jde jenom těžko vyjádřit. Absolutně nesmyslné dialogy postav dávají naprosto smysl a Dick si pěkně pohrál s tím koncem, kde nechal čtenářům víc otázek než odpovědí. Bylo mi smutno, ale tak to bohužel je.

25.05.2021

Horké peníze Horké peníze Dick Francis (p)

Celkem zajímavý námět o nenávisti vlastní rodiny a dostizích. Úvodní a prostřední část byla lepší než zakončení, protože i když překvapilo tak nebylo moc uvěřitelné. Ale napětí mě drželo až do rozuzlení.

25.05.2021

Minority Report a jiné povídky Minority Report a jiné povídky Philip K. Dick

Moje první setkání s PKD a vyrazil mi dech. Zbožňuju ten pocit, když v půlce knížky zjistím, že jsem nejspíš narazila na dalšího oblíbeného autora.

10.05.2021

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Začátek byl velmi vtipný, pár kapitol potom už míň a za půlkou už se to trochu opakovalo. Nápad skvělý, ale na mě moc dlouhé.

05.05.2021

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Vulgarismy mě neobtěžovaly a příběh byl zajímavý. Skvělý nápad a potěšil mě konec. Ne každý autor YA žánru má odvahu uzavřít knihu s kapkou rozumu a ne tak aby všechny potěšil/a.

30.04.2021

Divosi Divosi Don Winslow

Surovost a nevybíravost co se popisu milostných scén týče je to, co si na knížce zapamatuju. Zbytek je celkem obyčejný příběh z drogového prostředí.

Jak jsme poslouchali noc Jak jsme poslouchali noc Stanislav Rudolf

Tak tohle byla poslední kniha, co jsem od autora četla. Opravdu mizerný příběh a úplně nelogické chování všech postav. To byla trefa mimo.

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Až hororové! Chci se k tomu vrátit...

25.04.2021

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Podle mě to spousta lidí nepochopí a proto to odsuzuje. Stačí se zamyslet a ta genialita vás praští přímo po hlavě.

25.04.2021

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Jsem spokojená. Marcova linka byla opět lepší než ta policejní, nevadí už jsem si zvykla.

24.04.2021

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Tenhle díl byl lepší než dva předchozí i když i tady bych ocenila víc napětí a nevědomosti. Ale to odhalení na konci bylo příjemné. Navíc mě zajímá Assad a kde to teda vlastně bydlí.

21.04.2021

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Uh, nebylo to špatné, ale já v tom cítila jasnou inspiraci z Kingova "It". Ale ten kleptomanský závěr jsem nečekala.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Anna jako postava mi lezla hrozně na nervy. Jinak jsem si ale těch 900 stránek v klidu užila.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Seriálová verze s Benedictem je ale taky skvělá :D.

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Příběh o tom jak Geralt ztratí meče. Je to komická představa, obzvlášť, když člověk rád hraje Witchera jako hru. Teprve se chystám na hlavní knížky, tak se moc těším, protože toto mě navnadilo dokonale.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Maturita vám to znechutí. Mácha musel být hodně natmelen když to psal.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Ukamenujte mě, ale u filmu trpím. Knížky se mi na druhou stranu líbily!

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Kupodivu je toto jedna z mála příležitostí, kdy mi zfilmovaná verze přišla celkem dobrá.