TaNya_ TaNya_ komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Dost jiný než film, ale obojí má něco do sebe. Byla dobrá, ale mám oblíbenější.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Pěkný mindfuck. Jedna z prvních, co jsem od něho četla. Bavilo mě.

Mlha Mlha Stephen King

Pamatuju si z toho teď jenom tu ústřední povídku. Mohla bych si to zase potom jednou přečíst.

Misery Misery Stephen King

Morbidní King, co nikoho nešetří. Asi nejbrutálnější knížka co jsem od něho četla. A to nejděsivější, držela jsem palce Annie abych se taky dozvěděla jak to s tou otravnou Misery dopadne.

Lunapark Lunapark Stephen King

Bylo to fajn, ale už jsem od něho četla lepší. Chyběl tam nějaký větší wow moment.

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Juhůůů, tady se zrodila moje opakující se myšlenka z pěších túr!

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Všechny čtyři stály za to. Klasický King, kvalita zde zaručena. Morbidní je každá, ale kupodivu mi nejzajímavější přišla Fair Extensions, taková se špetkou Gaimana.

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Tenhle díl by dost dobrej, v cestě za věží jsme se vůbec neposunuli, zato ale Roland vyprávěl jak poznal Susan Delgado. A příběh to byl nádherný.

Svědectví Svědectví Stephen King

Skoro 1200 stránek a hltala jsem to! King je Pán. Prý sám neví, proč tuhle knížku lidi tolik zbožňují... Randalla Flagga jsem už znala a tady vznikl, takže zaručená slast. Všechny části, každá úplně jiná a přitom se skvěle prolínají, byly tak moc trefný, že člověk by ani nepotřeboval kolem tu naši současnou pandemii.

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

(SPOILER) Řvala jsem jak mimino, to si mohla odpustit. Krom úplnýho konce, kdy zabila nejlepšího Gabriela to bylo solidní zakončení. Musela jsem si v hlavě vytvořit alternativní přežití abych to rozdejchala. Z té koupelnové gay pasáže jsem byla odvařená. Super, konečně! Alles zusammen, to bylo opravdu zajímavý a tenhle svět mě bavil. Ono to teda bylo dost volbou menší ale zajímavější romantické linky.

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

(SPOILER) Příběh pokračuje, objevuje se super postava Nesbitt. Nathan je sem tam protivnej, ale chemie s Gabrielem graduje. Srala mě Annalise, hrozná pipka, podle mě se těm dvěma moc věnovalo.

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

OMG! Nejlepší "young adult" a vlastně i skoro jediná za mých vysokoškolských let. Vlastně jsem ju četla po druhé, jelikož kdysi jsem to našla na gymplu v češtině a bohužel jsem nesehnala další díly. Dokonalý střídání psychedelických básní, příběhů různých postav nebo dopisů councilu. Nathan je dobrá postava, ale to sexuální napětí čiší z Gabrielu. Líbí se mně ty čarodějný schopnosti, taková správná dávka a jsou zajímavý.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Jako cokoliv severskýho to v sobě nese špetku Nesba, ale jinak to bylo opravdu dobrý. Kdo je zločinec mě napadlo ještě před půlkou, jenže to neznamená že to bylo na škodu. Mørck s Assadem jsou fajn dvojka a celý to bylo dost čtivý. Fajn střídání perspektiv co kapitola nebo dvě.

07.04.2021

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Týýjo, tak v první třetině mě to opravdu přestalo bavit. Jak byly ty předchozí díly celkem vtipný, tak tady to ta holčina celkem srala s tím svým "romantickým kňučením". Panebože a ještě musela nakonec dostat oba borce. Ten konec byl tak moc vycucaný aby uspokojil úplně všechny, že úplně zkazil jakýkoliv náboj. Aspoň jsem se zase po x měsících utvrdila, proč vlastně nečtu "young adult". Buď obětujeme charaktery kvůli citovýmu vydírání nebo zachráníme všechny za cenu logiky. Potom se pozná, kdo je kvalitní autor úrovně Kinga a kdo zase ne.