Napůl ztracený

Příběh Nathana Byrna vrcholí – je to příběh o nebezpečích, která podstupujeme kvůli lásce. Sedmnáctiletý čaroděj Nathan Byrn je u konce s dechem. Zdá se, že Aliance, jejímž je významným členem, ve válce prohrává, a i když Nathan pozabíjel už spoustu nepřátel, nevypadá to, že by se tyranská vláda Rady Bílých čarodějnic v Británii chýlila ke svému konci. Nathan není o nic blíž ani svému osobnímu cíli: najít a pomstít se Annalise, dívce, kterou kdysi miloval, předtím než spáchala neodpustitelný zločin. K tomu, aby Nathan ochránil sebe i Alianci, by mu mohl pomoct mimořádně mocný amulet, ale ten se nedá jen tak lehce získat. Ani Gabrielova láska nestačí k tomu, aby Nathana ochránila před válkou a před člověkem, kterým se stal. Závěrečný díl trilogie Half Bad není jen příběhem o čarodějích. Je to působivý a niterný pohled na podstatu dobrého a špatného, využívání a vůle k přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285902/napul-ztraceny-P96-285902.jpg 4.5246

Half Bad 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

Half Lost, 2016

Kniha Napůl ztracený

TaNya_

(+ SPOILER) Řvala jsem jak mimino, to si mohla odpustit. Krom úplnýho konce, kdy zabila nejlepšího Gabriela to bylo solidní zakončení. Musela jsem si v hlavě vytvořit alternativní přežití abych to rozdejchala. Z té koupelnové gay pasáže jsem byla odvařená. Super, konečně! Alles zusammen, to bylo opravdu zajímavý a tenhle svět mě bavil. Ono to teda bylo dost volbou menší ale zajímavější romantické linky.

Patro

Na světě je příliš málo LGBT fantasy knížek. A tuhle zase naopak čte moc málo lidí. V komentářích tu vidím, že se většině lidí trilogie nelíbila, ale mě připadala úžasná. I nějaká ta slzička ukápla.

roso.mak

Skrz mrtvoly se tam už nedá kam plivnout. Reálně jsem přeskočila třičtvrtě knížky, aniž bych sebeméně ztratila nit. Konec je docela dojemně napsaný, ale to je asi tak všechno.

marina4088
27.12.2020

Třetí díl této série byl zároveň i nejlepším a nejvíce rozsáhlým a emočně založením z celé trilogie. Jde vidět, jak se nám tu pořádně promíchaly barvy - bílá, která by měla být znamením čistoty, je špína sama o sobě a černá strana naopak projevuje rysy netypické pro někoho, kdo je označovaný jako "zlá strana". Naplno se zde začíná projevovat Gabriel s Nathanem, což je prostě jeden z nejhezčích vztahů, které kdy kdo mohl vytvořit. Nathanova zoufalá touha pomstít se nakonec skončí lépe, než sám chtěl. No posledních 50-100 stran bylo moc silný kafe, emočně mě to složilo a to jsem knížku dočetla už delší dobu zpět, až teď mi o ní jde psát trochu odlehčeněji, protože kdybych o ní psala hned po dočtení, cítili by jste i vy, jak mě ta knížka poznamenala. Za mě je to nejvíce nedoceněná série vůbec.

Ailee
21.12.2020

Tak se nakonec trojka četla teoreticky nejlépe, protože vymizela veškerá hluchá a podivná nudná místa. Pořád se něco dělo, ale bylo to tak zvláštně podané, že mi to ani nepřišlo. Jo, stálo to za přečtení, příběh byl zajímavý a originální, ale zas tak velké emoce to ve mně nenechalo, abych se k sérii vracela.

andrejci
14.12.2020

Tak tohle byl nejlepší díl z celé série. Po předchozím díle jsem byla zklamaná a teď jsem nadšená. Moc se autorce všechno povedlo. Líbilo se mi, že to nebyl klasický happy end. Popravdě jsem si i poplakala. Konec mě prostě zasáhl a považuji ho za jeden z nejlépe napsaných. Autorka všechno napsala dobře, rychle se to četlo. Série pro mě byla taková průměrná, ale povedli se obálky. Asi bych neřekla, že to je stejná autorka co napsala zloděje dýmů tohle byla úplně jiná liga.

Luccinda
21.11.2020

Závěrečný díl trilogie Half Bad byl pro mě opět jedno velké překvapení. Asi se budu hodně opakovat, ale Napůl ztracený je zase o kousek lepší než přechozí díl, autorce se podařilo svůj styl psaní dovést takřka k dokonalosti a ukázalo se, že i příběh měla celou dobu promyšlený do nejmenšího detailu. Největší změna oproti prvnímu dílu u mě ale spočívala v tom, že jsem si konečně oblíbila hlavní postavy a mohla jsem tak příběh prožívat společně s nimi. Čtení téhle knížky jsem si už vyloženě užívala, byla jsem zvědavá, kam bude děj směřovat a jak celá trilogie nakonec skončí. Half Lost jsem stejně jako Half Wild přečetla během jednoho jediného dne a byla jsem až překvapená, jak rychle mi to čtení uteklo.

Nic pro mě ovšem nebylo tak šokující jako závěr téhle knížky. Zvrat v podobě smrti jedné z hlavních postav mě totálně vyvedl z míry, vůbec jsem něco takového nečekala! A to, jak se příběh Nathana vyvíjel dál, pro mě bylo neméně překvapivé. Musím říct, že takhle originální závěr série už jsem dlouho neviděla. Bylo to smutné a melancholické, ale svým způsobem krásné. Byla jsem dojatá z toho, jak nádherně a skoro až poeticky to autorka napsala, a kdybych měla vypíchnout jednu věc, která byla na celé trilogii Half Bad nejlepší, pak by to byl právě ten konec.

Na plný počet hvězd to stále ještě nebylo, obzvlášť když to srovnám s autorčinou pozdější knihou Zloději dýmu, která byla pořád o parník lepší než Napůl ztracený. Ale i tak mě to moc bavilo a pokud patříte k méně náročným čtenářům young adult, určitě vám můžu tuhle už trošku starší trilogii doporučit.

ydnac
03.09.2020

1.díl jsem si půjčila v knihovně s tím, že jsem vůbec nevěděla co mě čeká a docela se mi to líbilo:-) 2.díl jsem už hltala a 3. díl úplně super :-) Je to zas něco jiného, originálního, neotřelého i když určitě pro mladší než jsem já, ale s tím jsem počítala :-) Autorku jsem si oblíbila má dobré nápady :-) a její knihy se dobře čtou.