Napůl ztracený

Příběh Nathana Byrna vrcholí – je to příběh o nebezpečích, která podstupujeme kvůli lásce. Sedmnáctiletý čaroděj Nathan Byrn je u konce s dechem. Zdá se, že Aliance, jejímž je významným členem, ve válce prohrává, a i když Nathan pozabíjel už spoustu nepřátel, nevypadá to, že by se tyranská vláda Rady Bílých čarodějnic v Británii chýlila ke svému konci. Nathan není o nic blíž ani svému osobnímu cíli: najít a pomstít se Annalise, dívce, kterou kdysi miloval, předtím než spáchala neodpustitelný zločin. K tomu, aby Nathan ochránil sebe i Alianci, by mu mohl pomoct mimořádně mocný amulet, ale ten se nedá jen tak lehce získat. Ani Gabrielova láska nestačí k tomu, aby Nathana ochránila před válkou a před člověkem, kterým se stal. Závěrečný díl trilogie Half Bad není jen příběhem o čarodějích. Je to působivý a niterný pohled na podstatu dobrého a špatného, využívání a vůle k přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285902/big_napul-ztraceny-P96-285902.jpg 4.5265

Half Bad 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Half Lost, 2016

Kniha Napůl ztracený

jennefer

Pátá hvězda u tohoto dílu je za autorčinu odvahu. Napsat takový k o n e c.
Jsem ráda, že jsem si celou trilogii přečetla. Kupodivu je o čem přemýšlet. Její svět je dokonalý. Vývoj hlavní postavy je po dlouhé době promyšlený a uvěřitelný. Vedlejší postavy skvělé. Sedl mi i styl vyprávění. Prostřední díl vlažnější, ale závěr opravdu stál za to.

anngelina

Naprosto zdrcující zakončení série. Tak strašně emočně zdrcující, že ani nevím jestli budu chtít číst nějakou jinou fantasy, když jsem přesvědčená, že to nebude ani zdaleka tak dobrý jako Half Bad. Dokonalejší a úctyhodnější konec vyprávění si nedovedu představit. Jak už někdo psal, tato série je strašně nedoceněná a myslím si to samé, a mrzí mě to. Věřím, že styl vyprávění působí na mnoho čtenářů začátečnicky, ale mně se právě proto líbil, že byl jiný, i možná víc autentičtějsi, protože hlavní hrdina byl dospívající klučina. A obálka by měla vyhrát cenu všech cen všech obálek.

Monyel
31.10.2021

Důstojné zakončení trilogie, přesto byl však tento díl nejslabší ze série. První polovina knihy byla trochu pomalejší, řešily se především Nathanovy pocity. Moc se mi líbilo vykreslení vztahu Nathana a Gabriela. Druhá polovina knihy měla svižnější tempo, ovšem závěrečné střetnutí se Soulem a jeho příznivci mi přišlo uspěchané. Vše důležité se odehrálo až na posledních 50 stranách. Čekala jsem, že vypořádání se s Radou bude více promyšlené a lépe popsané. Jsem však ráda, že jsem si sérii přečetla. Postavy i čarodějný svět byly vykresleny velmi dobře. Autorka věrohodně popisuje dusivou atmosféru, bezvýchodnost situace i napětí. Nathanův život byl protkán smutkem, bolestí a samotou. Proto jsem doufala v trošku jiný konec. Celá trilogie však spěla k spíše melancholickému závěru, proto jsem nebyla příliš překvapena. V rámci YA žánru, patří tato trilogie k nadprůměru, od autorky si v budoucnu určitě přečtu i další knihy.

Grohlinka
23.07.2021

Úžasný začátek knihy, nepamatuji se, kdy naposledy mě nějaká kniha tak zaujala a vtáhla do děje hned po přečtení několika prvních odstavců. Krásné a důstojné zakončení celé trilogie. Doporučuji všem, kteří mají rádi moderní fantasy a čarodějnické prostředí. Postavy se chovají uvěřitelně a čtenář nemá problém se s nimi ztotožnit. Třešničkou na dortu byl sladkobolný konec, byl završením, které by si zasloužilo mnoho knih. Krásný příběh.

,,Byl jsi dlouho pryč. Ztratil ses?"
,, Byl jsem zraněný, ne ztracený."

TaNya_
07.04.2021

(+ SPOILER) Řvala jsem jak mimino, to si mohla odpustit. Krom úplnýho konce, kdy zabila nejlepšího Gabriela to bylo solidní zakončení. Musela jsem si v hlavě vytvořit alternativní přežití abych to rozdejchala. Z té koupelnové gay pasáže jsem byla odvařená. Super, konečně! Alles zusammen, to bylo opravdu zajímavý a tenhle svět mě bavil. Ono to teda bylo dost volbou menší ale zajímavější romantické linky.

Patro
25.03.2021

Na světě je příliš málo LGBT fantasy knížek. A tuhle zase naopak čte moc málo lidí. V komentářích tu vidím, že se většině lidí trilogie nelíbila, ale mně připadala úžasná. I nějaká ta slzička ukápla.

roso.mak
19.03.2021

Skrz mrtvoly se tam už nedá kam plivnout. Reálně jsem přeskočila třičtvrtě knížky, aniž bych sebeméně ztratila nit. Konec je docela dojemně napsaný, ale to je asi tak všechno.

marina4088
27.12.2020

Třetí díl této série byl zároveň i nejlepším a nejvíce rozsáhlým a emočně založením z celé trilogie. Jde vidět, jak se nám tu pořádně promíchaly barvy - bílá, která by měla být znamením čistoty, je špína sama o sobě a černá strana naopak projevuje rysy netypické pro někoho, kdo je označovaný jako "zlá strana". Naplno se zde začíná projevovat Gabriel s Nathanem, což je prostě jeden z nejhezčích vztahů, které kdy kdo mohl vytvořit. Nathanova zoufalá touha pomstít se nakonec skončí lépe, než sám chtěl. No posledních 50-100 stran bylo moc silný kafe, emočně mě to složilo a to jsem knížku dočetla už delší dobu zpět, až teď mi o ní jde psát trochu odlehčeněji, protože kdybych o ní psala hned po dočtení, cítili by jste i vy, jak mě ta knížka poznamenala. Za mě je to nejvíce nedoceněná série vůbec.