SweetCake SweetCake komentáře u knih

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Kniha mě nenadchla, jelikož je v podstatě o ničem. Jediné pozitivum a zajímavost vidím v tom, že autor poměrně zdařile popsal myšlení osoby s obsedantně-kompulizivní poruchou.

06.03.2021 2 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Některé básně mě zaujaly, jiné ne. Ovšem musím uznat, že Stanislav Kostka Neumann vylíčil atmosféru a přírodu ročních období naprosto dokonale.

21.09.2020 3 z 5

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Kniha mě příjemně překvapila, moc hezké čtení.

02.05.2020 3 z 5

Léčivé rostliny na zahradu Léčivé rostliny na zahradu Monique Simmonds

Moc pěkná a užitečná kniha s nádhernými ilustracemi.

26.04.2020 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Syrový příběh ze druhé světové války plný emocí a silného pouta mezi dvojčaty, které překoná všechny strasti a bolesti zvrácených pokusů i odloučení.

09.04.2020 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Knihu jsme četla v originále, jelikož si myslím, že český překlad zní divně a celkově kazí kouzlo knihy... Kniha je jedním slovem naprosto úžasná! Finch mi svým chováním, myšlením a sarkastickým humorem okamžitě přirostl k srdci. Líbilo se mi, že není obyčejný jako ostatní. Smutný konec jsme očekávala a popravdě se mi líbil.

02.04.2020 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Příjemné čtení. Moc se mi líbilo vylíčení atmosféry Korsiky a divoké korsické přírody. Zaujalo mě vyprávění příběhu z pohledu více osob a prolínání přítomnosti z minulostí. Část zachycující život během druhé světové války byla také velmi zajímavá. Konec byl trochu odbytý, ale celkově mě čtení bavilo.

28.03.2020 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Knížku jsem četla v originále a moc se mi líbila. Upoutala mě mnohem více než Mléko a med a určitě bych se k ní někdy ráda vrátila znovu. Kniha je plná emocí a každý si v ní najde to své. Moc hezké jsou také ilustrace, které dokonale podtrhují krásu a jedinečnost knihy.

21.09.2019 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Poprvé jsem knihu odložila na 60 stránce, jelikož mě Julie neskutečně vytáčela a celý příběh mi přišel jako celkem nudná slátanina o ničem.
Jelikož ale nesnáším nedočtené knížky, vrátila jsem se k ní hned druhý den. První část mě sice pořád moc nebavila, některé části jsem trochu přeskakovala a Juliino chování jsem zaboha nemohla pochopit. Každopádně pro mě čtení nebylo už takové utrpení a prvotní naštvání na knihu mě přešlo. Druhá část byla oproti první skvělá a líbila se mi. Konečně se začalo všechno vysvětlovat a zapadat do sebe. Pochopila jsem, že Julie ve skutečnosti dělala všechno pro to, aby všechny ochránila a měla mnohem lepší povahu, než jsem si myslela. To stejné můžu říct i o Anně (Fräulein Engelová). A Maddie s Jamiem byla skvělá dvojka, celkem jsem si přála, aby skončili spolu:) Ale i když druhá část vyprávěná z pohledu Maddie byla skvělá a čtivá a málem mě i rozbrečela, stejně nemůžu hodnotit více než dvěmi hvězdami. Mnohem lepší a zajímavější čtení je pro mě Rose pod palbou od stejné autorky.

19.09.2019 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knihu jsem přečetla během tří dní a bavila mě, každopádně jsem od ní čekala mnohem víc. Děj z druhé světové války z pohledu nevidomé Marie-Laure, kterou jsem si okamžitě zamilovala, se mi moc líbil. Každopádně mě rozčilovalo přeskakování z jednoho roku do druhého. Kdyby byla kniha napsaná chronologicky, nejspíše bych si ji oblíbila o hodně víc. Von Rumpla jsem nesnášela od začátku. Wernera jsem měla ráda, líbilo se mi, že na konci zachránil Marie-Laure. Byla jsem ovšem smutná z toho, že jejich společný příběh neskončil šťastně. Možná jsem jenom beznadějný romantik, ale moc jsem si přála, aby zůstali spolu a žili šťastně až do smrti. Konec nebyl vyloženě špatný, ale nadšená jsem z něho nebyla. Popravdě bych příběh klidně zakončila rokem 1945 a dál už osudy hrdinů nerozepisovala, přišlo mi to spíše na škodu. Kniha stojí za přečtení, ovšem k mým nejoblíbenějším nepatří.

18.09.2019 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Jedna z nejhorších a nejnudnějších knih, které jsem četla.Téma mi nesedlo a přijde mi divné. Styl psaní je strašně zdlouhavý a děj vůbec neutíká. Knihu jsem ani nedočetla...

03.09.2019 odpad!

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kniha se mi četla dobře a celkem se mi líbila. Ale když se zamyslím nad celým dějem, nic extra to taky není. Znám lepší knihy. Každopádně k maturitě Máj postačí.

16.08.2019 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Příběh se mi líbil, i když občas mi děj plynul trochu pomaleji. Bylo však zajímavé přečíst si o životě Marian po válce. Dívka, která spadla z nebe se mi líbila ale přece jen více, ať už dějem nebo stylem psaní, a zanechala ve mně také více emocí.

19.07.2019 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Dlouho jsem váhala, jestli si mám knihu přečíst, či ne. Naštěstí zvítězila moje zvědavost, knihu jsem si přečetla a jsem za to neskutečně ráda. Kniha je báječná, naprosto skvělý a zajímavý příběh, který se čte jedním dechem. Moc se mi líbilo, že se děj prolínal v jiných časových obdobích. Postavy měli velice zajímavý vývoj. Jediným slovem prostě dokonalá kniha. A recepty na konci jsou třešničkou na dortu, nějaký rozhodně vyzkouším:)

08.06.2019 5 z 5

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Sice na poezii moc nejsem, ale tahle sbírka básní je moc pěkná.

25.05.2019 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Kniha se mi líbila, četla se dobře a přišla mi zajímavá. Zaujal mě její námět i prostředí z doby prusko-francouzské války. Dokonale poukazuje na pokrytectví lidí a morální hodnoty.

18.01.2019 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Hezká kniha, i když někdy se děj docela loudá. Každopádně vztah Lennieho a George mě dojal. Nakonci mi bylo Lennieho moc líto.
"Ale s náma je to jiný!" "Protože já mám tebe a..." "A já zas tebe. My přece máme jeden druhýho, a tak se jeden stará o druhýho"

26.12.2018 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nejkrásnější vánoční příběh:)

24.12.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Do čtení jsem se musela hodně nutit a popravdě, poměrně hodně textu jsem v knize přeskočila a nečetla ho, jinak bych knihu asi nikdy nedočetla. Kniha je poměrně náročná, hodně o politice a celkově to není můj šálek kávy. Přišlo mi, že se děj stále opakuje a neustále se tam řeší to samé. První část mě nebavila vůbec, druhá byla o něco lepší, třetí byla nejlepší, bylo tam alespoň trochu napětí, když Winstona vyslýchali a kompletně mu měnili paměť. Krásná ukázka toho, co všechno je člověk schopen udělat, jen aby ho přestali mučit. Kniha má určitě velké poselství, ale pro mě prostě tahle kniha není.

15.12.2018 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milý příběh, ale pro mě nic, co by mě výrazně dojalo... Nevím, možná jsem divná:)

04.11.2018 3 z 5