SweetCake SweetCake komentáře u knih

Království Elmet Království Elmet Fiona Mozley

Silný, čtivý příběh plný emocí, ale trochu mě zklamal otevřený konec.

05.04.2024 4 z 5

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Smutný příběh. Je až k neuvěření, jaké hrůzy se v minulosti děly. Děj na mě plynul ale až moc rychle. Než jsem se rozkoukala, už jsem měla dotčeno. Preferuji delší válečné romány, kde je rozepsán děj více do detailu.

22.03.2024 3 z 5

Myslivcův rok III - Podzim Myslivcův rok III - Podzim Jan Vrba

Vylíčení přírody a její proměny během ročních období umí autor na výbornou. Ale vadí mi, jak autor neustále prohlašuje, jaký je milovník přírody, ale potom nemá problém zabít lišku nebo dravce pouze aby se zbavil "škodné" ve svém lese. Nebo střílí na psy, protože jsou v jeho revíru a ještě je za to na sebe pyšný. Některé názory a chování autora mi přijdou dost pokrytecké.

23.02.2024 2 z 5

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Čtení o ničem. Zároveň je v knížce hodně ruské propagandy. Myslím, že v dnešní době už nemá kniha co nabídnout.

07.11.2023 1 z 5

Byli jsme tři Byli jsme tři Jan Ryska

Milý příběh.

07.11.2023 3 z 5

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Oddechový a čtivý příběh.

28.10.2023 3 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Čtivá kniha napsaná hezkým literárním stylem. Je zde perfektně vystižena tehdejší anglická společnost a její mravy. Děj plyne rychle a příběh je poutavý. Ale konec mi přišel uspěchaný. Myslím, že by neškodilo, kdyby konci autorka věnovala více času a rozepsala ho do větších detailů jako zbytek knihy.

18.10.2023 3 z 5

Římské aféry I. Římské aféry I. Massimo Felisatti

Oddechové čtení. Oba příběhy jsou zajímavé a děj plyne rychle.

18.09.2023 3 z 5

Gara Jaka - příběh geparda Gara Jaka - příběh geparda Desmond Varaday

Poutavé čtení o životě v africké buši a o poutě divokého zvířete s člověkem. Bylo také zajímavé číst o tom, jak se v buši přichází na stopě pytlákům. Osobně mi ale nějaké příhody přišly trochu přitažené za vlasy a nějaké chování autora mi připadalo pokrytecké (např. odsuzuje pytláky za to, že zabijí březí samici antilopy, ale pak sám zastřelí samici lva, která má dvě mláďata...)

25.08.2023 3 z 5

Myslivcův rok - Léto Myslivcův rok - Léto Jan Vrba

Hezké vylíčení letní přírody. Člověk se ledacos přiučí o životě lesních a polních zvířat. S některými názory autora se ale neztotožňuji a nesouhlasím s nimi.

16.08.2023 3 z 5

Oklamaná Kleopatra Oklamaná Kleopatra Helena Dvořáková

Napínavá detektivka s rychlým spádem, která vás nutí přemýšlet a dávat si poznatky postupně do souvislosti, jelikož je zde celá řada podezřelých. Děj se netradičně odehrává ve Výzkumném ústavu okrasných roslin a obilnin, což pro mě bylo vítaným zpestřením.

12.08.2023 3 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Zajímavý mysteriózní příběh odehrávající se na zámku v 19. století. Kniha popisuje vztah mladé dívky Laury a její okouzlující, charismatické a zároveň tajemné přítelkyně Carmilly. Knihu jsem četla psanou ve staré angličtině, což ještě více umocňovalo gotickou atmosféru knihy.

10.08.2023 4 z 5

Myslivcův rok - Jaro Myslivcův rok - Jaro Jan Vrba

Hezké vylíčení jarní přírody.

03.08.2023 3 z 5

Případ Bílá skála Případ Bílá skála Jan Cimický

Ne moc napínavá detektivka, pachatele jsem odhalila v půlce knihy, ale i tak nějaké zvraty v knize jsou a nudné čtení to úplně není. Dobrá oddechovka na odpoledne.

12.07.2023 3 z 5

Stratfordská romance Stratfordská romance Rosemary Anne Sisson

Oddechové čtení o rodinných vztazích, manželství a životě nejslavnějšího anglického dramatika Wiliama Shakespeara. Kniha je psaná poutavě a děj hezky navazuje a má spád. Jediné, co mi trochu vadilo, byly citové výkyvy některých postav, například Anne. Ale i tak knihu hodnotím kladně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

22.06.2023 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha mě vůbec nenadchla. Styl vyprávění očima osmileté dívky mi vůbec nesedl. Příběh mi přijde zdlouhavý, nudný a až na pár pasáží tak nějak o ničem. Děj by se podle mého názoru dal shrnout na 80 stránek a bylo by to lepší.

02.02.2022 1 z 5

Kočka sama doma Kočka sama doma Heike Grotegut

Příjemně čtení o kočkách a jejich chování. Moc se mi líbí různé DIY návody na výrobu kočičích pelíšků, škrabadel, hraček a podobně.

26.09.2021 5 z 5

Příprava na státní maturitu - Zeměpis Příprava na státní maturitu - Zeměpis Petr Karas

Srozumitelná a naučná učebnice s mnoha informacemi. Za mě skvělá, dobře se z ní učí, určitě doporučuji!

01.05.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Bohužel mě tato kniha zklamala a čtení mě vůbec nebavilo. Styl psaní je pomalý, nezajímavý, velmi zdlouhavý a někdy celkem zamotaný.

13.03.2021 1 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Celkem zajímavá a čtivá kniha, i když monology postav jsou občas moc zdlouhavé. Každopádně k maturitě fajn.

08.03.2021 3 z 5