Myslivcův rok - Jaro

Kniha Myslivcův rok - Jaro

vlkove
20.09.2022

Krásné popisy přírody a různých dějů v ní, avšak zcela se neztotožňuji s autorem a jeho názory.

chomic_pisek
18.03.2022

Myslivcův rok jsem četl v průběhu roku s tím, jak roční doby opravdu postupovaly. Pokud také plánujete číst, určitě doporučuju postupovat podobně. Člověk si pak na procházkách občas všimne něčeho navíc nebo naopak cíleně vyhledává projevy, podle toho, co se dočetl. Pan Vrba byl opravdu básník - milovník přírody a jeho láska ke všemu živému čiší z každého odstavce a čtení bylo nejen milé, ale i poučné. Až jsem mu chvílmi záviděl nejen povolání, ale hlavně nadšení a nepohodlnou náturu, díky kterým mohl celý život sbírat zážitky, o které se s námi tak hezky uměl podělit.
Co mi ale příjemný dojem neustále kalilo bylo věčné útočení na nepřesnosti "přírodopisů" a nedsotatečnou erudovanost přírodovědců. Ano, věřím, že ve všech výtkách měl pravdu, ale kazit atomsféru knihy tím, že na každé druhé stránce zaútočím na přírodovědce, že něco předhlédli nebo zamlčeli a já to vím mnohem líp než oni, mi přišlo zbytečné. Od toho je vědecká literatura a časopisy... Proto jen 4*.

alimraj1
22.04.2021

Moje srdcovka - tetralogie (jestli to lze tak nazvat...) Jaro, Léto, Podzim a Zima. Knihy mám po dědečkovi, který byl vášnivým myslivcem a vždy, když je vidím, si na něho vzpomenu.