SweetCake SweetCake komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Ukázka života obyčejné rodiny, které komunistický režim značně znepříjemnil život. Kniha se mi četla dobře a jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco z doby, kdy byl v Československu komunistický režim. Uvědomila jsem si, že bych měla být vděčná za vše, co dneska máme...

04.11.2018 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Průměr. Nenadchne, ani neurazí. K maturitě dobrá a pochopitelná. Líbilo se mi znázornění totalitního režimu na zvířatech formou alegorie.

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Za mě ne. Nemusím knihy s hlubokými myšlenkami a složitou psychikou...Moc jsem knihu nepochopila.

04.11.2018 2 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Čtivá, jednoduchá a krátká kniha, úžasná k maturitě. Čtení mě bavilo;)

Babička Babička Božena Němcová

Hezké vylíčení tradic, zvyků a venkovské života.

04.11.2018 2 z 5

Pařížské dobrodružství a jiné povídky Pařížské dobrodružství a jiné povídky Guy de Maupassant

Tohle není vůbec můj styl, kniha mě nebavila.

04.11.2018 1 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem něco víc.

Povídky o lásce Povídky o lásce Anton Pavlovič Čechov

Když jsem knihu četla poprvé v nějakých sedmnácti, vůbec mě nebavila, odložila jsem ji proto stranou a zapomněla na ni. O pět let později jsem ji objevila v krabici na půdě a rozhodla jsem se ji dát druhou šanci. Je znát, že za těch pět let jsem se změnila a kniha se mi četla mnohem lépe a co víc, hlavně jsem pochopila autorův ironický styl psaní. Některé povídky byly horší, některé lepší, ale všechny ze života a o lásce, byť nešťastné.

Istanbul - Křižovatka cest Istanbul - Křižovatka cest Joseph Kanon

Kniha se mi celkem líbila, ovšem mezi nejlepší se neřadí a jedno přečtení mi stačí. Příběh byl zajímavý,ale zdlouhavý a člověk se v něm snadno ztratí. Co mě ale nadchlo, bylo nádherné vylíčení krásy Istanbulu:)

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Příběhy postav jsou výborně propracované a dojemné. Zaujal mě neobvyklý způsob psaní, kde se střídají čtyři hlavní postavy, všichny mají svůj životní příběh a nakonec se jejich životy propletou. Kdyby nebylo této knihy, nikdy bych se nejspíše nedozvěděla o hrůzném osudu lodě Wilhelm Gustloff a to je hrozné. Proč se o téhle tragédii příliš nemluví, když na této lodi zemřelo mnohem více lidí než na Titanicu?..

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dechberoucí kniha! Smutný, ale nádherně sepsaný příběh.

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Úžasné vylíčení New Orleans v padesátých letech. Pro mě srdcovka, jelikož New Orleans miluju;)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádhera! Kniha se mi líbila tak moc, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za dva dny:)

Hamlet, princ dánský Hamlet, princ dánský William Shakespeare

Moje první Shakespearovo dílo, které nezkalmalo. Myslím, že spoustu věcí ale nedokáži náležitě ocenit, vzhledem ke složitým filozofickým monologům, které já osobně moc nechápu. Dávám přednost jednoduššímu stylu psaní;)

04.11.2018 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Myslela jsem, že mě kniha moc bavit nebude, ale opak byl pravdou. Moc hezký příběh:)

04.11.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Vzhledem k tomu, že se kniha řadí mezi nejlepší klasiky, jsem čekala něco velkolepého. Byla jsem ale celkem zklamaná, jelikož kniha zas tak skvělá není. Místy mi děj přišel zdlouhavý a nezáživný.
Film se mi však líbil. Jeden z mála případů, kdy u mě film zvítězil nad knihou.

Šťastný princ (1 pohádka) Šťastný princ (1 pohádka) Oscar Wilde

Krásná sbírka pohádek

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Skvělá a zajímavá kniha. Děj se mi moc líbil:)

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Pro mě spíše Utrpení mladé čtenářky:)

04.11.2018 1 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Druhá světová válka očima mladé anglické špionky, která má za úkol splnit důležité poslání na území okupované Francie. Žije tak v neustálé nejistotě a strachu. Konec byl naprosto úžasný...

03.11.2018 4 z 5