Swahill Swahill komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Jedna z nejlepších knih za poslední roky.

08.02.2023 5 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Jedna z mála knih u které si vybavuji drobné detaily i za delší dobu :) Melancholické čtení které není pro každého, znám spoustu lidí co by se po pár stránkách nudili. Za mě ale 95%.

14.10.2015 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha mě strhla, nutila mě číst, kdykoliv to bylo možné. Stálo by za zfilmování :)

08.11.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha, přímo určená ke zfilmování :)

05.04.2018 5 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Originální příběh, přečetla jsem jedním dechem.

12.12.2019 5 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Znervózňující psycho příběh který mě donutil číst hned ráno po probuzení, škoda že kniha nemá více stran :D Určitě 5/5

25.06.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

L. Kepler po Králíkovi opět ve formě :) 5/5

02.01.2019 5 z 5

Listopadoví motýli Listopadoví motýli Auður Ava Ólafsdóttir

Skvělá, podle mě v Čechách totálně nedoceněná kniha, kterou bych si dovedla představit zfilmovanou. Asi je to i mojí povahou, že mi hlavní hrdinka byla tak blízká. Minimalistické putování Islandem a hlavně nitrem někoho, kdo je pro většinu lidí tak trochu podivín.

25.04.2019 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Popis přírody nádherný, ale asi mě nebaví číst většinu knihy o lidech, co z nudy fetují a opíjí se :D

06.03.2019 3 z 5

Jak šel táta Afrikou Jak šel táta Afrikou Ota Pavel

Bylo krásné dívat se chvíli na svět očima Oty Pavla.

04.08.2020 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Perfektní kniha :)

25.02.2019 5 z 5

Nad propastí byla tma Nad propastí byla tma Auður Ava Ólafsdóttir

Náhled do nitra velmi citlivého člověka, jelikož jsem podobného ražení tak pro mě skvělá kniha :) Škoda, že tak krátká.

12.02.2019 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Ukrutná nuda, musela jsem se nutit do čtení. Předvídatelný děj, opravdu to nebyl můj šálek kávy. I když jinak cokoliv spojeného s hygge miluju. Popis toho, jak hlavní hrdinka pořád všude zapaluje svíčky a jak má úžasnou pleť, mi vůbec hygge nepřijde :D 2/5

13.09.2018 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pro mě hrozná nuda, oproti předchozím knihám JAO.. :/ Nutila jsem se do čtení.

28.02.2018 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Velmi zábavná kniha ze života, podle mě hodná zfilmování kvalitním režisérem :)

24.01.2017 5 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Asi jsem od knihy moc očekávala.. trochu nuda a příliš melancholické.

13.06.2016 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Příliš mnoho na sebe navazujících náhod na to aby kniha byla věrohodná, předvídatelnost situací :)

11.01.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha celkem zábavná ale nějak mi chybělo vykreslení ústřední postavy Marie.. je celou dobu jen takový pozorovatel, totálně nemastná neslaná. Poslední třetinu knihy už jsem četla jen kvůli tomu abych měla dočteno.

05.11.2015 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kdo je vrah jsem měla jasno tak od třetiny knihy, pomalý sled událostí... proti jiným autorům v tomto žánru Jo Nesbø trochu pokulhává, pro mě osobně je dost přeceňovaný.

23.10.2015 3 z 5

Kniha hodně ze života, velmi mě zaujala..

01.10.2015 5 z 5