Sušenka1556 Sušenka1556 komentáře u knih

Dokonale napsaný příběh!
Doufám v pokračování!

11.07.2015 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Neuvěřitelně silný příběh o krásách a ztrátách světa...
Už ten námět na ty černobílé obrázky s moudrými slovy mezi kapitolami.
Doporučuji všem ,kteří už mají dost obyčejných knih!

05.07.2015 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Přečteno za 2 dny ,ale mám pocit ,že jsem to nečetla vůbec.
Nápad skvělý ,ale časem se mi zdálo ,že to bylo až moc zdlouhavé.
Konec byl ale vynikající ,to musím uznat. Vlastně když tam bylo ,že se vydal na útěk ,otočila jsem na další stránku ,ale tam bylo už jen poděkování.... Takže to byl nečekaný konec.
Shrnutí:

Nápad (1hvězdička)
Konec (1 hvězdička)
Romantika s Rhiannon (1 hvězdička)

Bohužel uděluju jen 3 hvězdičky...

01.07.2015 3 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Popravdě... Třetí díl mě zklamal :/ Nelíbilo se mi ,že zde nebylo skoro žádné napětí. Ani konec nebyl nic extra... Epilog byl zdlouhavý a nijak zajímavý. Rozhodovala jsem se ,zda mám dát 3 hvězdy nebo 4. Bohužel ,když jsem si ale prošla děj ,dávám 3 hvězdičky.
První díl byl prostě nejlepší! :)

27.06.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ze začátku mě kniha moc nebavila ,ale potom ano. Nevím sice proč, nic mě nezajímalo. Nebylo zde žádné překvapení ani zvraty. I přesto mě kniha bavila, hltala jsem ji a těším se na druhý díl.
Je neuvěřitelné ,že se dá obyčejná pohádka přepsat do love story pro náctileté! Palec vzhůru pro autorku!

16.06.2015 4 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Kniha mě opravdu fascinovala... Nebyla v tom jediná chyba. Četla se jedním dechem. Co k tomu dodat? Nejlepší kniha!
A opravdu vždy jsem milovala ten poslední odstavec. Skoro vždy byl tragický a dokázal dokonale navnadit na další kapitolu! Opravdu s touto knihou se nenudíte!!

07.06.2015 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nemohla jsem věřit tomu ,jak mě knížka pohltila...
Nikdy bych si nemyslela ,že když je v knížce normální rozhovor ,bude zajímavý. Ve většině knížek nemám ráda ,pokud se vypráví nějaký příběh nebo něco zdlouhavě řeší... Zde mi to ale vůbec nevadilo! Naopak! Bavilo mě i toto. Prostě není ani jedna část ,stránka ,odstavec ,řádek ,který by mě nebavil. Už od začátku mi bylo jasné ,že se do Jace zamiluje a bude to ta -romantická postava-. I když mě to teda zklamalo ,že je to její bratr, tak patří veliké plus spisovatelce ,která dokázala jasnému konci předejít. Nemohu se dočkat na druhý díl.
Pokud nevíte ,co na léto ,tak doporučuju ,protože vás tento příběh vtáhne do sebe a je těžké se od něj odtrhnout.

28.05.2015 5 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Pořád jsem se rozhodovala ,jestli kniha stojí za 4 nebo pět hvězd...
Na knize se mi opět líbil příběh a vcítění.
Veliké plus patří autorovi ,který dokázal dokonale popsat dívčí problémy!
Málo stránek ,což je pro mě konec světa :D
Amanda byla v mém věku a opravdu jsem se občas rozmýšlela nad těmi otázkami ,které si kladla. Samozřejmě konec byl pro mě výborný! Je skvělé ,když si každý může domyslet konec.
Amanda může zemřít a všichni budou nešťastní ,co bude s Davidem , a kde se vlastně ocitne?
A nebo může žít ,ale bude úplně v pořádku? Vydrží jí to s Davidem?
Takže konec byl výborný.
Ani smrt ,ale ani žádný Happy End...
1 hvězdičku si ale stejně musím nechat ,protože se stejně tato kniha nedá srovnávat s Jednou ano ,dvakrát ne (,kterou opravdu doporučuju ,je nejlepší :) )
Ale tato kniha není dlouhá a tak určitě stojí za to jí jeden den věnovat a zamyslet se nad ní :)

15.05.2015 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Tato kniha nebyla sice velkolepá ,ale dokázala mě okouzlit. Příběhy o čarodějnicích jsou již ohrané ,ale tento není ,ten typický nudný příběh.
Na knize se mi líbilo ,že mě dokázala zaujmout a to je hlavní!
Docela mi to připomínalo knihu Temnou chodbou ,což bylo něco podobného ,ale určitě byl tento příběh zajímavější...
Dávám čtyři hvězdičky a těším se na druhý díl :)

15.05.2015 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Většina lidem se tato kniha opravdu líbila ,ale mě bohužel ne :(
Vůbec jsem se do ní nemohla začíst´a moc mě nebavila.
Vše se ale změnilo tak kolem dvousté stránky. Začala mě tímto velice bavit a proto díky konci dávám 2 hvězdičky :(
A další díl si už kvůli napínavému skončení prvního dílu přečtu :)

10.05.2015 2 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Kniha byla opravdu zvláštní...
Chyběla mi tam ale zápletka. Nevím ,jestli by mě mělo vystrašit to ,že je Ryan (později tedy Orion) něco jako mimozemšťan... Nebo jestli jsem měla být natěšená na konec. Zdálo se mi to jako pohádka pro náctileté. Nudný začátek ,jednoduchá (něco jako) zápletka, šťastný konec. Nevím proč ,ale ani to ,když Eden honil ten časový muž. Moc jsem to ani nepochopila. Nemohla jsem se do toho začíst a teď mi to připadá už dávno ,kdy jsem tu knihu četla. Totálně mě nezaujala... Myslím ,že autorka měla skvělý nápad, ale spojila něco ,co k sobě v této pozici nesedí. Kdyby se třeba zdál Ryan jako hodný kluk a pak by se ji snažil napadnout a další věc by se zvrtla, to by byla dobrá zápletka. Ale tohle mi připadalo až mooc scifi. Zatím nejhorší kniha za rok 2015 :(

30.04.2015 2 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Skvělá kniha!
Nádherně zpracovaná.... I obal je úžasný!
Toto bych doporučila všem milovníkům smutných příběhů. Na jednu stranu příběh dopadl dobře ,ale na druhou stranu špatně. Táta sice zemřel ,ale zase se dala do kupy se svou ztracenou láskou.
Nebudu si hrát na necitlivku. U konce jsem opravdu brečela ,když si četla dopis od táty, když mu ukazovala hvězdy ,když ji oznámili ,že táta zemřel ,když ho oslovovala tatínku! Dokonalé ,opravdu nejcitlivější kniha! Hodnotím stejně jako Jednou ano ,dvakrát ne....
Doporučuju!

30.04.2015 5 z 5

Kočičí mumie Kočičí mumie Jacqueline Wilson

Už je to déle ,co jsem knihu četla. Byla jsem opravdu malá ,a když kočička zemřela a oni ji pohřbili ,brečela jsem :D Opravdu v tom věku to pro mě bylo dojemné ,i když se tomu teď směju. :D
Je ale spíše pro menší děti ,protože si neumím představit ,že bych ji četla teď ....

22.03.2015

Čistý Čistý Julianna Baggott

Začátek mě totálně nebavil ,někdy jsem tomu ani neporozuměla.
Tak ,jak o tom všichni mluví a doporučují ,tak je to totální ZKLAMÁNÍ!
Vůbec jsem se do toho nezačetla a o druhém díle ať mi raději nikdo ani nevypráví :D
Číst tuto knihu mi připadalo ,jako trest :D Hrůza!

22.03.2015 odpad!

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Stejně poslední díl byl nejlepší! :)
Celou tuhle sérii opravdu ze srdce doporučuji!

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

SKVĚLÁ!
Jen jsem si ji přinesla domů z knihovny ,tak jsem se do ní pustila. Chvíli jsem musela počkat ,něž mě kniha tak úplně pohltí ,ale šlo to celkem rychle :)
Doporučuju!
Nyní už mám v sobě nahltané všechny díly :D Skvělá série ! :)

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvělá!
Nemůžu se dočkat na druhý díl!!!

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Pamatuji si ,že jsme ve škole dostaly povinnou četbu a to Hoši od Bobří řeky.
To jsem byla tak naštvaná ,že takovou kravinu budu muset číst. Nesnášela jsem totiž staré knihy ,které jsou o -blbostech-
JENOMŽE ...... Mě se ta kniha STRAŠNĚ LÍBILA !!!!!
Všem ve škole se strašně líbila a všichni najednou chtějí zažít to ,co ti hoši! Opravdu směšná chvíle ,kdy se z knihy o -blbostech- stane kniha o -nejlepších zážitcích- :D

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Nikdy v životě mě nenapadlo ,že kniha pro dívky se mi bude líbit. Četla jsem ji v období ,kdy jsem měla ráda horory a tak mě kniha moc neoslovila ,ALE jen těch padesát stránek a už jsem nemohla odlepit oči od knihy. Nebyla nějak moc napínavá ,ale i tak ji prostě miluju!
Vlastně mě zaujala natolik, že jsem jela v létě na tábor. Nebyl sice jako v této úžasně knížce ,ale tato kniha vás k tomu prostě přiměje.
Jediné MÍNUS. Po přečtení jsem se cítila strašně osamocená ,protože sedím sama doma o prázdninách. Myslím ,že budete mít nutkání okamžitě se setkat s kamarády ,protože tomu prostě neodoláte.

Pamatuji si ,že jsme ve škole dostaly povinnou četbu a to Hoši od Bobří řeky.
JENOMŽE ...... Mě se ta kniha STRAŠNĚ LÍBILA !!!!!
Všem ve škole se strašně líbila a všichni najednou chtějí zažít to ,co ti hoši! Opravdu směšná chvíle ,kdy se z kniha o -blbostech- stane kniha o -nejlepších zážitcích- :D

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

5 hvězdiček .....
Co k tomu ještě dodat ? Doporučuji!
Nemůžu se dočkat na třetí díl.