Nebe v plamenech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět neskončil… Ještě ne. V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele. Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit? (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163876/monument-14-nebe-v-p.jpg 4.3321
Série:

Monument 14 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Sky on Fire


více info...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Nebe v plamenech

Arev122
08.08.2020

Jako v prvním díle tohoto postkatastrofickeho románu jsou hrdiny děti. Příběh měl spád, napětí a je s otevřeným koncem. Je to psáno spíše pro mladé čtenáře, ale jako oddechové čtení mě bavilo.

marina4088
07.07.2020

Druhý díl je ještě víc čtivý, než ten první. Začínají se tu dělat skupiny a tím je tu ještě více akce. Vidíme totiž příběh z více perspektiv, tudíž si na něj dokážeme udělat i lepší názor. Každopádně díky příběhu nám dochází, že daleko horší než chemikálie jsou doopravdy lidé. Konec je takový sladký a k tomu nás ještě donutí si přečíst i třetí knihu, protože tu stále zůstává dost nezodpovězených otázek. Dost se mi líbilo, jak tu bylo popsáno, že na každou krevní skupinu působí ten, říkejme tomu kouř, jinak. Od zdánlivě v pohodě věci jako je neplodnost až po naskákáni obrovských puchýřů, které každou chvíli praskají a dovedou vás k smrti. Nápad skvělý a tohle je jedno z těch lepších post-apo knížek, co jsem přečetla. 4,5 hvězdy


sgjoli
05.04.2020

Štve mne, že tu nejdou zadávat půlhvězdičky, protože tohle bylo ještě lepší než první díl, kterému jsem dala 4 hvězdy, ale 5 hvězd si stále schovávám pro závěrečný díl série.
Baví mne, že si autorka i v tomto díle zachovala tu laťku, kterou nastavila v prvním díle. Je tu spousta akce, napětí, děsně dobře se to čte a je to hodně svižné - stále se tu něco děje. Líbí se mi, že i ty postavy se posouvají kupředu a adekvátně reagují na vývoj situace. Někdo by možná mohl namítnout, že postavy mají možná až moc štěstí a vycházejí jim snad úplně všechny věci a že je to nereálné. Ale mně to vůbec nevadí. Postavy dostávají průběžně docela slušnou sodu, tak si zaslouží trochu toho pozitiva - já jim to přeju.
Tuto sérii si užívám a vůbec mi nevadí, že věkově nespadám do primárního čtenářského publika, pro které je to určené. Chytlo mne to, vyhovuje mi to a sedlo mi to do mé momentální nálady. A moc doufám, že ten poslední díl bude ještě o trochu lepší, abych konečně mohla dát těch pět hvězd.

Usměváček
08.07.2019

Je asi trochu pro mladší, ale i tak jsem ji přečetla jedním dechem :)

oblakaknih
12.02.2019

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Úžasný a napínavý příběh!

Janaves
04.11.2018

Super jako první díl!

alfinha2321
22.02.2018

Když jsem ve výprodeji knih viděla i pokračování Monumentu 14, neváhala jsem ani chvíli a zakoupila obě dvě. Protože už po přečtení prvního dílu jsem si skutečně chtěla přečíst pokračování. A ono bylo ještě o něco lepší, než jsem čekala. Rozdělení do více linií knize prospělo a příběh jsem přímo hltala. Paráda, jdu na třetí díl, jsem zvědavá, jak to dopadne.

buldozer5
08.02.2018

Dle mého názoru se pokračování prvního dílu povedlo mnohem víc. Děj se odehrává i na jiném místě než je obchoďák, což považuju za velký plus, protože celá parta pohromadě už mě omrzela, jak spolu nevycházeli a místo, aby řešili případný konec světa, jim větší starosti dělalo, kdo s kým bude chodit. V druhém díle se toho přihodilo mnohem víc, děj mi přišel napínavější a víc propracovanější a konec autorka vymyslela tak, že jsem zadržoval dech, jak to dopadne. Takže já jsem spokojený a hned si letím do knihovny vypůjčit třetí díl.

1