Nebe v plamenech

kniha od:

Nebe v plamenech https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163876/monument-14-nebe-v-p.jpg 4.3 337
Koupit Koupit eknihu Bazar

Svět neskončil… Ještě ne. V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele. Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit? (zdroj: legie.info)... celý text

Série:

Monument 14 2.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Sky on Fire , 2012


více info...

Komentáře (60)

Komentáře 60 Recenze 13

poter
poter
16.11.2022 5 z 5

Za mně super stejně jako první díl,nejsem zdaleka cílová věková skupina,ale přesto jsem byla jako milovnice všech možných katastrofických příběhů nadšená.
Přečtěno jedním dechem.Už se těším na třetí díl.

Arev122
Arev122
08.08.2020 4 z 5

Jako v prvním díle tohoto postkatastrofickeho románu jsou hrdiny děti. Příběh měl spád, napětí a je s otevřeným koncem. Je to psáno spíše pro mladé čtenáře, ale jako oddechové čtení mě bavilo.


marina4088
marina4088
07.07.2020 4 z 5

Druhý díl je ještě víc čtivý, než ten první. Začínají se tu dělat skupiny a tím je tu ještě více akce. Vidíme totiž příběh z více perspektiv, tudíž si na něj dokážeme udělat i lepší názor. Každopádně díky příběhu nám dochází, že daleko horší než chemikálie jsou doopravdy lidé. Konec je takový sladký a k tomu nás ještě donutí si přečíst i třetí knihu, protože tu stále zůstává dost nezodpovězených otázek. Dost se mi líbilo, jak tu bylo popsáno, že na každou krevní skupinu působí ten, říkejme tomu kouř, jinak. Od zdánlivě v pohodě věci jako je neplodnost až po naskákáni obrovských puchýřů, které každou chvíli praskají a dovedou vás k smrti. Nápad skvělý a tohle je jedno z těch lepších post-apo knížek, co jsem přečetla. 4,5 hvězdy

sgjoli
sgjoli
05.04.2020 4 z 5

Štve mne, že tu nejdou zadávat půlhvězdičky, protože tohle bylo ještě lepší než první díl, kterému jsem dala 4 hvězdy, ale 5 hvězd si stále schovávám pro závěrečný díl série.
Baví mne, že si autorka i v tomto díle zachovala tu laťku, kterou nastavila v prvním díle. Je tu spousta akce, napětí, děsně dobře se to čte a je to hodně svižné - stále se tu něco děje. Líbí se mi, že i ty postavy se posouvají kupředu a adekvátně reagují na vývoj situace. Někdo by možná mohl namítnout, že postavy mají možná až moc štěstí a vycházejí jim snad úplně všechny věci a že je to nereálné. Ale mně to vůbec nevadí. Postavy dostávají průběžně docela slušnou sodu, tak si zaslouží trochu toho pozitiva - já jim to přeju.
Tuto sérii si užívám a vůbec mi nevadí, že věkově nespadám do primárního čtenářského publika, pro které je to určené. Chytlo mne to, vyhovuje mi to a sedlo mi to do mé momentální nálady. A moc doufám, že ten poslední díl bude ještě o trochu lepší, abych konečně mohla dát těch pět hvězd.

Usměváček
Usměváček
08.07.2019 3 z 5

Je asi trochu pro mladší, ale i tak jsem ji přečetla jedním dechem :)

oblakaknih
oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Úžasný a napínavý příběh!

Janaves
Janaves
04.11.2018 4 z 5

Super jako první díl!

alfinha2321
alfinha2321
22.02.2018 4 z 5

Když jsem ve výprodeji knih viděla i pokračování Monumentu 14, neváhala jsem ani chvíli a zakoupila obě dvě. Protože už po přečtení prvního dílu jsem si skutečně chtěla přečíst pokračování. A ono bylo ještě o něco lepší, než jsem čekala. Rozdělení do více linií knize prospělo a příběh jsem přímo hltala. Paráda, jdu na třetí díl, jsem zvědavá, jak to dopadne.

buldozer5
buldozer5
08.02.2018 4 z 5

Dle mého názoru se pokračování prvního dílu povedlo mnohem víc. Děj se odehrává i na jiném místě než je obchoďák, což považuju za velký plus, protože celá parta pohromadě už mě omrzela, jak spolu nevycházeli a místo, aby řešili případný konec světa, jim větší starosti dělalo, kdo s kým bude chodit. V druhém díle se toho přihodilo mnohem víc, děj mi přišel napínavější a víc propracovanější a konec autorka vymyslela tak, že jsem zadržoval dech, jak to dopadne. Takže já jsem spokojený a hned si letím do knihovny vypůjčit třetí díl.

_Peprmintka_
_Peprmintka_
02.01.2018 2 z 5

Tak tohle už je ovšem naprosté klišé. Kdo ví proč, ale u tohohle jsem se nemohla přestat smát, jak strašně hloupá ta série začala být. Fraška to definuje akorátně. Ale na těch pět minut na hajzl dobrý.

Adriana21
Adriana21
30.10.2017 4 z 5

Knížka plná akce a napětí. Super díl,četla jsem ji jedním dechem. Už se nemůžu dočkat až si přečtu třetí díl.

PetraBery
PetraBery
24.10.2017 4 z 5

Pokračování příběhu o dětech, které přežily sérii katastrof. Cesta jedné skupiny autobusem, život druhé skupiny v supermarketu. Opět povedená četba, střídání pohledu Deana a jeho bratra Alexe mě potěšilo a já se moc těším na poslední závěrečný díl.

Attia
Attia
11.09.2017 5 z 5

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :)
Napětí, akce a výborná gradace!

Sarah11
Sarah11
15.08.2017 4 z 5

Říká se, že druhé díly sérií jsou většinou takové vycpávkové, ale tady to rozhodně říct nemůžu. Spíš mi přišlo, že první díl byl jakýmsi odrazovým můstkem pro druhý, který byl ještě o několik procent lepší. Konečně jsme opustili zdi nákupního domu a vydali se do zpustošeného světa, který už jsem tak trochu očekávala i v předchozím dílu, kde se mi ho bohužel moc nedostalo. Nechybělo napětí, akce ani zajímavé zvraty. Líbilo se mi, že postavy nestagnovaly, ale byl u nich vidět nějaký postupný vývoj. Jen ten konec byl trochu moc přeslazený a pohádkový, ale zase si říkám proč ne, špatných konců už bylo dost. Jsem zvědavá na závěrečný díl.

michaela669
michaela669
15.07.2017 3 z 5

Druhý díl byl slabší než první, ale konečně jsme se dozvěděli jak to vypadá i mimo obchoďák. Kapitoly z pohledu Alexe mě velmi potěšily.
Mínus je podle mě to, že jsme se vůbec nedozvěděli nic o katastrofě a to, jak začala nebo co ji vůbec způsobilo. Konec mi přišel trochu jako klišé, že všichni zůstali šťastně spolu jako jedna velká rodina. Chybělo mi tam nějaké to patrání po všech ztracených rodičích a známých.

Laf
Laf
09.07.2017 4 z 5

I tento díl se mi líbil. Konečně jsem se také dozvěděla, jak to vypadá venku, ne jen ve zdech obchoďáku. Taky tento díl mi přišel víc akčnější než ten první a taky více krvavější. Zatím celou sérii hodním kladně a můžu doporučit.

Princezna22
Princezna22
29.03.2017 3 z 5

Druhý díl byl poměrně joooo hodně slabí než první. Ale četl se též stejně dobře, jako první. Takže jsem ho přečetla hned stejný večer jalo první díl. Nedalo mi to a prostě jsem chtěla víc. A dostalo se mi do ruky něco co absolutně nechápu. Otázky s prvního dílu mi nebyli vysvětleny a jen čumím, že je zase konec... Sakra! Kde je to vysvětlení... No asi si budu tedy muset přečíst i ten poslední díl a snad snad tam se dočkám odpovědi.. Tuto knihy hodnotím 3 a půl hvězdy (jelikož jsem nejsou dát poloviční hvězdy.) Uvidíme jaký bude další díl.

lucie.8
lucie.8
11.11.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě více než první. Byl podle mě více napínavý (přečteno za odpoledne) a svět venku byl vylíčen tak, jak by mohl po takové katastrofě ve skutečnosti vypadat. Daleko nebezpečnější než chemikálie jsou venku jiní lidé. Zajímavé bylo i střídání vypravěčů Deana a Alexe, kteří od začátku série byli nuceni hodně vyzrát.

Horbet
Horbet
05.10.2016 4 z 5

Druhý díl je o něco slabší. Již jsem se setkal s mnoha klišé a nepůsobilo to na mne kladně. Stále však zůstávám věrný v hodnocení, protože ať chci nebo ne, četlo se mi to dobře a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Hlavně jsem se chtěl dozvědět, co vlastně může být v dalším díle?

Barbarka_CZ
Barbarka_CZ
28.08.2016 3 z 5

Druhý díl byl akčnější než první, ale bylo tam trochu moc nejasností/nepřesností. Např. když začal neznámý střílet na obchod, jak je možné, že dírou po kulkách dovnitř nepronikl trávený vzduch? A podobných momentů tam bylo víc. Plus si pořád myslím, že to, co ty mrňata zvládly (x km chůze ve tmě atd.), je v jejich věku velmi nepravděpodobné. Takže dávám opět poctivé tři hvězdy.

*Pájuše*
*Pájuše*
24.08.2016 5 z 5

Tenhle díl byl o chloupek horší než první díl. Ne že by byl špatný, četl se dobře, nepostrádal napětí, oproti prvnímu dílu se tu událo více zvratů. Tenhle díl byl krvavější, ale také svižnější. Na druhou stranu tu bylo několik věcí, které mě iritovali.
Za prvé – autorce se nějak podařilo dát všechny postavy tak nějak dohromady a ty nepotřebné prostě umřeli, zmizeli atd. Jako by si předem určila páry a ostatní měli hold smůlu nebo štěstí, jak se to vezme.
Za druhé – Agnes mi tady lezla trošku nervy * SPOILER * (čeká dítě s mužem X, kterého miluje, vyspí se s mužem Y, přesto chce muže X kvůli svému dítěti a přitom říká, že budoucnost ji čeká s mužem Y). Tohle opravdu postrádá logiku. * KONEC SPOILERU *
Za třetí – pořád mám spoustu otázek na některé nedořešené věci. Ne že by to byla nějaká tragédie, vzhledem k tomu, že je přede mnou ještě závěrečný díl, ale některé ty otázky jsou už z prvního dílu a ve druhém jsem na ně odpověď pořád ještě nedostala.
Co hodnotím pozitivně je dvojí pohled – Dean a Alex. Od prvního dílů oba vyspěli a to tak moc, že mi občas připomínali dospělé lidi. Přitom jsou to děti, kterým pohled na svět změnila katastrofa. Občas mě až z toho mrazilo.
Velké pozitivum, které tahle série má je, že prožíváme s hlavními hrdiny „konec světa“ už od začátku. Což je oproti ostatním knihám, kdy jste padli rovnou do postapokalyptického světa a vysvětlení, jak se to stalo, kde nic tu nic, obrovské plus. Tady přímo víte, co za tou katastrofou stálo… Nicméně, důvod proč se to stalo mi zůstává záhadou.

Danago
Danago
03.08.2016 5 z 5

Celá série se mi moc líbila a hodně překvapila. Nový nápad, napínavé. Rozhodně doporučuji.

Ben Nevis
Ben Nevis
19.07.2016 4 z 5

Je to trošku temnější než první díl a díky dvou vypravěčům se toho děje víc než že celý den hráli monopoly. Akorát autorka by měla víc vypracovat moment překvapení. Například hrdinové něco maskují, ani nevědí proč a za nějakou dobu se jím to náramně hodí.

SeverusSnape
SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Skvělý druhý díl,podle mne byl trošku slabší než ten první,ale nuda to rozhodně nebyla.

monita333
monita333
10.05.2016 5 z 5

To bylo něco, to vám řeknu. :D Knížka byla napínavá už od samého začátku, dělalo mi velký problém, aspoň na chvíli se od ní odtrhnout. Protože, co si budeme povídat, člověk se musí občas i najíst, že? :D Druhý díl už měl o něco větší spád než první a bylo v něm více zvratů. Musím říci, že když se skupinka dostala na letiště, pořád jsem měla takový divný pocit, bála jsem se, že je tam za chvíli někdo zastřelí. Zdálo se mi to až příliš dokonalé. No a pak přišla na řadu Operace Fénix, a mně došlo, že jsem se až tolik nespletla. Líbilo se mi střídání pohledů Deana a Alexe. Ale jak se blížil konec, vše začalo nabírat na intenzitě a už se to jen střídalo: Dean, Alex, Dean, Alex ... v téhle části knížky se člověk pěkně zapotí :D No a pak přišel Epilog. Vše se zdá být perfektní. Všichni jsou v bezpečí. No dobře, bohužel né úplně všichni :/. Říkáte si, že to není tak strašné, sice tam jsou ještě nějaké nezodpovězné otázky, ale vy si řeknete, že by to klidně mohl být konec celé série, no ... jenže pak přiběhne Niko a hezky ten konec otevře :D
Musím okamžitě sehnat třetí díl :)

Jass
Jass
06.03.2016 5 z 5

Další skvělý díl, přečteno za den. Posledního dílu se trochu bojím, určitě bude boží, ale pak už bude prostě konec...

paja2311
paja2311
27.02.2016 5 z 5

Zase super!Trojku už mám nachystanou.

coffeelover2
coffeelover2
13.02.2016 5 z 5

Paráda, knihu jsem zhltla během pár hodin. Příběh naprosto strhující, tolik zvratů. Kdo má rád post-apo určitě si musí tohle přečíst.

Perry
Perry
08.02.2016 5 z 5

Druhý díl mě zaujal prostě na 100%!!! Kolikrát jsem ani nevěděla, že sedím v metru nebo v autobuse (až tak zažraná jsem byla :D ) ...naprostá bomba! Miluji tyhle apokalyptický příběhy ♥ :) Druhý díl se mi líbil o něco více než první, což je strašně fajn, protože většinou mají série opačný spád :) Nevadilo mi ani střídání pohledů - Deana a Alexe, tady se to prostě hodilo, jako slunce v létě ;) Knihu s čistou myslí doporučuji!
PS: Konec je napsaný tak, že si ten třetí díl stejně musíte koupit... i kdyby jste nechtěli :D

svatas007
svatas007
03.02.2016 4 z 5

Mám-li být upřímný, druhý díl mne bavil o trochu více, než první. Přepínání mezi realitami dvou vypravěčů je velmi dobrý nápad, obzvláště ve scéně mise do obchodního domu. Moc se mi líbilo vykreslení "dozrání" hlavních hrdinů, kteří za pár dnů vyřešili spoustu dospěláckých věcí a viděli ještě více nechutností než by v jejich věku vůbec měli vidět/řešit. V podstatě to v knize přináší prvek naděje, že se nejmladší generace umí v případě potřeby zachovat tak, aby přežila a není příliš útlocitná, když dojde na nepěkná rozhodnutí.
To, co jsem zmiňoval posledně tj. jak na tom jsou okolní sáty a vůbec planeta obecně tedy jestli je to lokální nebo globální katastrofa, zde není zmíněno a ponecháno v pozadí. Vše leží na bedrech americké vlády, která logicky nechce některé věci vůbec řešit a jen "zneužívá" situace ve svůj prospěch (viz "nefungující" síť).
Jistě, osudy lidí jsou zajímavé, ale děsí mne trend, že pokud si chcete z dané situace pomoct, musíte sami. Vláda řeší něco úplně jiného a o jednotlivce ji v podstatě nejde. Systém se zhroutil, ale jak moc?
I přes tyhle drobnosti knihu můžu doporučit, čte se moc dobře.

Adadelka
Adadelka
04.01.2016

Celá série se mi líbila, doporučuji :)

Kateřina10
Kateřina10
29.12.2015 5 z 5

Stejně skvělá jako první díl.

Cryptkeeper
Cryptkeeper
23.11.2015 5 z 5

Sníh za okny,vlak narvaný k prasknutí,překrásné 95 leté agresivní průvodčí,o kterých jsem si při čtení této knihy myslel,že snad mají také krevní skupinu 0,týden staré ponožky natažené na spocených nohách od protisedícího,jinak velice milého pána..
Ani tyto skvělé věci mě neodradily od toho,abych přečetl tuto knihu jedním dechem..
Výborné,napínavé,vášnivé,drsné...naprosto úžasný druhý díl!!;)

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm
08.09.2015 3 z 5

V komentáři k prvnímu dílu jsem psala, že jsem si (narozdíl od jiných čtenářů) nevšmla, že by kniha byla plná klasických post-apo klišé. Tentokrát si tím už nejsem tak jistá. Hrozně mi vadila ta jednoduchost popisů i děje, místy to na mě působilo až naivně. Já vím, že nejsem cílová skupina, evidentně je kniha určena mládeži a ne náročnějším čtenářům, kteří potřebují v knize nalézt nějaký hlubší smysl (nebo aspoň chtějí, aby tento žánr dával smysl). Většina dějových zvratů byla příliš prvoplánová a překvapivá maximálně v tom smyslu, že to autorku (a všechny její pomocníky - viz její poděkování) vážně netrklo :) Přijde mi zbytečné používat dva různé typy písma k odlišení dvou různých dějových linií, pozorný čtenář to nepotřebuje a v postavách se vyzná (zas tolik jich tu přece není!), mě to i trochu rušilo. Musím ale pochválit závěrečnou část, ta byla pořádně napínavá! Samotný závěr byl naopak opět lehce naivní, prostě až příliš velká náhoda...Třetí díl si ujít nenechám, jsem zvědavá, ale velké očekávání nemám.

FishMac
FishMac
01.09.2015 4 z 5

Opět čtivé, děj odsýpá, je to akčnější a zajímavější než první díl a to díky změnám prostředí a tomu, že tentokrát je to psáno z pohledu obou bratrů...autorka přitvrdila, vývoj postav byl ve většině případů zajímavý ale stále mi tam chybělo něco, co by mě donutilo bát se o hlavní hrdiny, být v napětí.. kniha určitě stojí za přečtení a já se těším na další autorčiny počiny, kde už se konečně dočkám té povolené uzdy :-)

adelaska
adelaska
02.08.2015 5 z 5

Musím souhlasit s většinou, že tento díl je ještě lepší než první. Pořád se něco dělo, bylo to napínavé. Začíná se mi tato trilogie hodně líbit, brzy se vrhnu na závěrečný díl.

Aléda
Aléda
28.07.2015 5 z 5

O dost akčnější než 1. díl. Zase skvělý a poutavý děj. Těším se na poslední díl a jsem zvědavá jak to celé dopadne. 5*

IvettKremrová
IvettKremrová
27.07.2015 5 z 5

Autorka nezklamala a i druhý díl má velmi bohatý děj :) doporučuji přečíst první i druhý díl :))

Ronnie68
Ronnie68
10.07.2015 5 z 5

Kniha mě opravdu zaujala...

zuzanagelnarova
zuzanagelnarova
17.06.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka na konci sem se musela držet, abych se nerozbrečela :(

Autorovy další knížky

Emmy Laybourne
americká, 1971
2013  83%Monument 14
2013  86%Nebe v plamenech
2014  83%Cesta pustinou

Kniha Nebe v plamenech je v

Právě čtených1x
Přečtených442x
Čtenářské výzvě24x
Doporučených23x
Knihotéce228x
Chystám se číst125x
Chci si koupit31x
dalších seznamech5x