Nebe v plamenech

Svět neskončil… Ještě ne. V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele. Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163876/monument-14-nebe-v-p.jpg 4.3314

Monument 14 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Sky on Fire

Kniha Nebe v plamenech

Arev122

Jako v prvním díle tohoto postkatastrofickeho románu jsou hrdiny děti. Příběh měl spád, napětí a je s otevřeným koncem. Je to psáno spíše pro mladé čtenáře, ale jako oddechové čtení mě bavilo.

marina4088

Druhý díl je ještě víc čtivý, než ten první. Začínají se tu dělat skupiny a tím je tu ještě více akce. Vidíme totiž příběh z více perspektiv, tudíž si na něj dokážeme udělat i lepší názor. Každopádně díky příběhu nám dochází, že daleko horší než chemikálie jsou doopravdy lidé. Konec je takový sladký a k tomu nás ještě donutí si přečíst i třetí knihu, protože tu stále zůstává dost nezodpovězených otázek. Dost se mi líbilo, jak tu bylo popsáno, že na každou krevní skupinu působí ten, říkejme tomu kouř, jinak. Od zdánlivě v pohodě věci jako je neplodnost až po naskákáni obrovských puchýřů, které každou chvíli praskají a dovedou vás k smrti. Nápad skvělý a tohle je jedno z těch lepších post-apo knížek, co jsem přečetla. 4,5 hvězdy

sgjoli

Štve mne, že tu nejdou zadávat půlhvězdičky, protože tohle bylo ještě lepší než první díl, kterému jsem dala 4 hvězdy, ale 5 hvězd si stále schovávám pro závěrečný díl série.
Baví mne, že si autorka i v tomto díle zachovala tu laťku, kterou nastavila v prvním díle. Je tu spousta akce, napětí, děsně dobře se to čte a je to hodně svižné - stále se tu něco děje. Líbí se mi, že i ty postavy se posouvají kupředu a adekvátně reagují na vývoj situace. Někdo by možná mohl namítnout, že postavy mají možná až moc štěstí a vycházejí jim snad úplně všechny věci a že je to nereálné. Ale mně to vůbec nevadí. Postavy dostávají průběžně docela slušnou sodu, tak si zaslouží trochu toho pozitiva - já jim to přeju.
Tuto sérii si užívám a vůbec mi nevadí, že věkově nespadám do primárního čtenářského publika, pro které je to určené. Chytlo mne to, vyhovuje mi to a sedlo mi to do mé momentální nálady. A moc doufám, že ten poslední díl bude ještě o trochu lepší, abych konečně mohla dát těch pět hvězd.

Usměváček
08.07.2019

Je asi trochu pro mladší, ale i tak jsem ji přečetla jedním dechem :)

oblakaknih
12.02.2019

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Úžasný a napínavý příběh!

Janaves
04.11.2018

Super jako první díl!

alfinha2321
22.02.2018

Když jsem ve výprodeji knih viděla i pokračování Monumentu 14, neváhala jsem ani chvíli a zakoupila obě dvě. Protože už po přečtení prvního dílu jsem si skutečně chtěla přečíst pokračování. A ono bylo ještě o něco lepší, než jsem čekala. Rozdělení do více linií knize prospělo a příběh jsem přímo hltala. Paráda, jdu na třetí díl, jsem zvědavá, jak to dopadne.

buldozer5
08.02.2018

Dle mého názoru se pokračování prvního dílu povedlo mnohem víc. Děj se odehrává i na jiném místě než je obchoďák, což považuju za velký plus, protože celá parta pohromadě už mě omrzela, jak spolu nevycházeli a místo, aby řešili případný konec světa, jim větší starosti dělalo, kdo s kým bude chodit. V druhém díle se toho přihodilo mnohem víc, děj mi přišel napínavější a víc propracovanější a konec autorka vymyslela tak, že jsem zadržoval dech, jak to dopadne. Takže já jsem spokojený a hned si letím do knihovny vypůjčit třetí díl.

Piata vlna
Piata vlna
Temný obraz
Temný obraz
Mravenci
Mravenci
2061: Třetí vesmírná odysea
2061: Třetí vesmírná odysea

Kniha Nebe v plamenech je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x