Cesta pustinou

Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije. Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu. Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii. Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207251/monument-14-cesta-pustinou-cvL-207251.jpg 4.3162

Monument 14 (3.)

Savage drift (2013)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

Adriana21
03. listopadu

Poslední díl se četl naprosto skvěle. Vyprávění z pohledu Josie mi v knize vůbec nevadilo, právě naopak.
Celá série byla úžasná.

Sarah11

Za mě poslední díl bohužel nejslabší, což bylo po skvěle rozjeté dvojce docela zklamání. Kapitoly z pohledu Josie mě, na rozdíl od ostatních čtenářů tady, moc nebavily, přišlo mi to takové jednotvárné a nepřesvědčivé, nevěřila jsem tomu. Kapitoly z pohledu Deana byly o chlup lepší, ale stejně mi tam chyběla nějaká ta dynamičnost a napětí. Přišlo mi to zbytečně natahované, i když se v podstatě nic pořádného nedělo, akorát se všechno motalo kolem Astrid a jejich rozbouřených hormonů a neschopnosti se rozhodnout, co (nebo spíš koho) teda vlastně chce, což mi po nějaké době už začínalo vážně lézt na nervy.
Celá série je tak trochu naivní a dost optimistická vzhledem k tomu, co všechno se vlastně stalo, což mi v předchozích dílech až tak nevadilo, ale tady už mi to opravdu přišlo maličko přitažené za vlasy. Objevilo se tu docela dost náhod najednou, a to bohužel ubíralo knize na autentičnosti. Taky je škoda, že už bylo v podstatě hned od začátku vidět, jak autorka rozdělila hrdiny do párů a ty, kteří se tam nehodili, prostě nějakým způsobem odstranila.
Každopádně kdybych měla zhodnotit sérii jako celek, řekla bych, že byla docela povedená a originální a že určitě stojí za přečtení. Je jednoduše napsaná, takže se čte lehce a rychle ubíhá. Pro nenáročné čtenáře nebo ty, kteří hledají nějakou oddechovku, u které nemusí moc přemýšlet, ideální. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

michaela669

Poslední díl ani nenadchnul ale ani neurazil. Velice se mi líbily kapitoly z pohledu Josie z tábora, které přinesly příběhu opět jiné světlo. Téma koncentračních táborů je sice strašné, ale zde bylo opravdu pěkně (v rámci možností) popsané. Trochu mě mrzí, že se nakonec Josie nenechala testovat. Zajímá mě, co by to vůbec situaci přineslo a jaký by toho byl význam.
Konec byl lehce uspěchaný a až moc šťastný - všichni ztracení rodiče/příbuzní se objevili v posledních pár stranách a to mi moc reálné nepřišlo.
Celý nápad byl ale velmi pěkný a jsem ráda, že jsem se k této sérii dostala.

Laf

Ani poslední díl nezklamal. Hodně zvratů, napětí a dalších shledání. Závěr možná předvídatelný, ale i tak to stálo za to. Doporučuji všem :)

Andy0892

Poslední díl Monumentu... Mohl nabídnout víc, ale tak nějak to stačilo. Závěr trochu moc uspěchaný a až velké množství náhod (operace Josie x příjezd Deana), přesto dávám tři hvězdy, protože jsme se dočkali vcelku normálního konce :)

Kdo začal sérii číst tento díl stejně přečíst musí :D

Princezna22

Nějak nevím co si mám myslet. Tato kniha se mi líbila až poměrně ke konci kde se již něco začalo dít. A pak bum přišel epilog a já říkám sakra, to už je jako konec? Co to sakrá mělo být.. První díl udělal laťku hodně vysoko, druhý díl se poměrně nesl v etapě prvního dílu, i když byl už dost slabí. Tak jsem doufala,že tento třetí díl vyřeší mé otázky a dotazy.. Něco bylo zodpovězeno,ale následně nastal zlom a něco nového zase zůstalo otevřené. Sakra!! Nějak nevím co si myslet... Série je zřejmé ukončena,ale já chci prostě víc!!! :-D hodnotím tři a půl hvězdičky.

Scharks

Skvělá série! Napínavá, akční a prostě celkově super :) Báječný konec z několika přeskakujících úhlů pohledu a samotný závěr byl sice až hodně kýčovitý, ale jsem za to hrozně moc ráda a čtení jsem si opravdu užila :)

Rumplestiltskin

Poslední díl byl pro mě nejslabší, ale i přesto se mi líbil.
Je to jednoduché čtení, které má rychlý spád. Bohužel mi přišlo, že postavy jednají až moc nereálně, což trochu kazí dojem z knihy. Navíc jsem čekala spíše smutný konec, s ohledem na dění těsně před koncem knihy. Ač se jedná spíše o román cílený na mladší generace, rozhodně by jeden špatný konec neuškodil a příběh by pak prostě skončil.

lucie.8
11.11.2016

V tomto díle se mi líbila hlavně část vyprávěná Josií - život v táboře, kde na Vás nikomu (ani dozorcům) nesejde. Část s Deanem, Jakem, Astrid a Nikem mi přišla trochu slabší. Astrid mi šla hodně na nervy, protože pořád neví, co (nebo hlavně koho) chce. Konec už byl moc neuvěřitelný...

Horbet
05.10.2016

Poslední díl série byl už takový hodně žůžový. Nebudu vyzrazovat děj, ale tak krásně všechno do sebe zapadalo, tolik načasovaných událostí, až se tomu nechce věřit. A taky, že jsem nevěřil. Možná to bude vypadat po komentáři divně, že i přesto dávám 4/5, ale v době čtení to ve mě vyvolávalo libé pocity, takže nemůžu říct...ne, to se nedalo.

Barbarka_CZ
30.08.2016

Navzdory pár nepřesnostem asi nejlepší díl. U epilogu i nějaká ta slza ukápla. :) Celkově velmi čtivá trilogie, byť je tam několik věcí, které mi ne úplně sedí. Rozhodně ale mile překvapila a stojí za to ji přelouskat (mě to trvalo 3 dny).

Danago
03.08.2016

Celá série se mi moc líbila a hodně překvapila. Nový nápad, napínavé. Rozhodně doporučuji.

M1ra
29.07.2016

Mírně zdlouhavé, ale skvělý závěr Monumentu 14. Jen mám milion otázek ohledně ostatních postav, které nemají ukončený děj :/

monita333
23.06.2016

Já nevím, jak pro ostatní, ale tenhle díl pro mě rozhodně nejslabší nebyl. Vlastně žádný z nich. Všechny tři mají pro mě stejnou váhu. Každý je něčím speciální a hlavně napínavý. Tolik napětí, tak jako u téhle série, jsem při čtení knižky ještě necítila. Občas bylo hrozně těžké se odtrhnout. Malá rada: Nikdy nečtěte tu nejnapínavější část ve vlaku, to se pak může stát, že přejedete zastávku :D Ale nicméně musím říct, že série je krásně zakončená, bylo mi sice líto, že tam nakonec nežijí všechny děti z Monumentu, ale aspoň, že jsou naživu. V části Astridina porodu jsem měla hrozný strach, ale to asi každý, že? :D A musím říct, že ta věc s příjmením doktora Cutlasse mi vůbec nedošla, fakt :D Nejlepší pro mne asi bylo to shledání v nemocnici. A na konci tolik radost, až to na mě prosakovalo skrz stránky :) Naprosto úžasně napínavá série :))

JajaCZ
21.06.2016

Tretia časť tejto v celku podarenej trilógie je naslabším a najmenej premysleným článkom. Osobne by som už túto časť nepotrebovala. Dosť som sa, oproti predchádzajúcim dvom dielom, nudila. Škoda tohto konca. Ale ako oddychovka je to fajn.

Jass
16.05.2016

Můžu se jen přidat k názoru, že jde o nejslabší díl série, přesto bych nad ním ale nelámala hůl, protože je pořád velice slušný, i když na můj vkus asi moc optimistický - ale to je vlastně celá tahle série... Ale když se povznesete nad logickou stránku věci - jejich logika kolem utrácení peněz mě zabíjela - tak si to dost užijete. Pěkné zakončení série.

SeverusSnape
16.05.2016

Nejslabší díl z trilogie Monumentu 14.
Ale stálo to zato přečíst si ho.Ten konec jsem popravdě ani nečekala tak dobrý

svatas007
16.02.2016

Z celé série mne tenhle bavil asi nejmíň. Očekával jsem více informací o aktuálním stavu světa. Dozvěděl jsem se však jen něco o všech hrdinech. Je pravda, že je kniha v jistém ohledu nejdrsnější v popisu reality. Zároveň zde vrcholí celý chaos - víme proč ta situace nastala, jak se s ní vláda vypořádala, ale zůstávají dotazy. Nejvíce pak tápu v tom, proč je ta realita tak postavená a co za tím vlastně je. A kdo je současným hybatelem světa.
Konec se dal asi předpokládat tj. happy end, ale s ohledem k promyšlenosti děje předtím mi přijde hodně odfláknutý a zjednodušený. Navíc se jedná o věc uzavřenou a v těch intencích konce se jaksi nedá moc vymýšlet dále.
Shrnu-li to : všechny tři díly se určitě vyplatí přečíst a příběh je zajímavý.

Cryptkeeper
08.01.2016

Právě dočteno..
Skvělé zakončení celé série.
Napínavé,dojemné,drsné...až do posledního konce :)
Ted jen čekat,kdy se nějaký ten vládní Drift objeví i v našem světe..

Adadelka
04.01.2016

Celá série se mi líbila, doporučuji :)

adelaska
04.12.2015

První díl byl naprosto skvělý, druhý si držel laťku "druhých dílů", ale třetí mě teda zklamal. Hlavní hrdinové mi ke konci opravdu lezli na nervy, nejspíš je to tím, že už nejsem ve věkové kategorii, které je kniha určená, ale s tím jsem samozřejmě do toho šla a opravdu první dva díly byly velmi dobré. Ale některé schopnosti postav mě trochu iritovali, přece jen je divné, že patnáctiletá holka složí bez problémů dva pětadvacetileté chlapy... Konec mě taky celkem zklamal.
3 hvězdičky za celou trilogii.

Ronnie68
26.08.2015

Kniha byla ze začátku taková rozvážná (jak to 3. díly obvykle bývají), ale v průběhu přibyla opět nějaká ta zajímavá akce = drifty. A nakonec šťastné shledání .. tato trilogie mě zaujala a doporučuji ji

Elf007
26.07.2015

Tahle kniha je naprosto suprovááá!!! Jako ostatní díly.Napínavá tak že jsem se od ní nemohla odtrhnout.Já doufám že spisovatelka napíše další díly a nebo podobnou knihu.Dávám

Sušenka1556
27.06.2015

Popravdě... Třetí díl mě zklamal :/ Nelíbilo se mi ,že zde nebylo skoro žádné napětí. Ani konec nebyl nic extra... Epilog byl zdlouhavý a nijak zajímavý. Rozhodovala jsem se ,zda mám dát 3 hvězdy nebo 4. Bohužel ,když jsem si ale prošla děj ,dávám 3 hvězdičky.
První díl byl prostě nejlepší! :)

Týnušxxx
06.06.2015

Opět jako předchozí díly - napínavé, úžasné, děsivé. Hvězdičku autorce strhávám za ten příšerný konec! :D
Bylo to až moc optimistické, všichni přežili, všichni se našli,... Aspoň někdo mohl umřít a nenajít se :D

Misa25
18.04.2015

Závěr celé série je moc dobře dořešený...myslím, že se autorce povedlo vyřešit všechny otázky, které byly otevřené....

Rodaw
05.02.2015

Monument 14 je taková má srdeční záležitost. Pokud jste četli předchozí díly, nemáme se o čem bavit, po tomto rozhodně sáhnete také! :-) Neuvěřitelně čtivá, akční a zajímavá série od začátku do konce.
Je pravda, že jsem se místy (především v první půlce) této knihy trošku nudila, protože mi to přišlo lehce překombinované, ale konec to všechno zlepšil a opravdu mě dostal... Na konci jsem byla opravdu napjatá jak kšandy, nevěděla jsem, co bude dál a autorka mě několikrát opravdu překvapila.
Celou tuhle sérii moc moc doporučuju (hlavně pokud je Vám okolo 15 let), stojí za to :)

evafort
17.01.2015

Tento třetí díl už malinko slabší, ale stejně napínavý a čtivý, jako dva předchozí.

Petra Ďat
11.01.2015

na konci trochu moc doják už na mě, ale tak sem ráda že to dopadlo dobře:)

rarášek
02.01.2015

Skvělé zakončení trilogie :)

Emmy Laybourne

Emmy Laybourne