Cesta pustinou

Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije. Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu. Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii. Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207251/monument-14-cesta-pustinou-cvL-207251.jpg 4.2212

Monument 14 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Savage drift, 2013

Kniha Cesta pustinou

Janaves
16.11.2020

Ač tenhle žánr nečtu, líbilo se mi. První dva díly jsem četla již dříve, a i ty se mi líbily.

Arev122
13.08.2020

První dva díly se mi líbily, ale tento závěrečný mě dost zklamal, jak dějem (jevil se mi jako literatura pro mládež), tak i rozuzlením a koncem příběhu

marina4088
07.07.2020

Celou sérii hodnotím spíš kladně. I když je pravda, že v knize měli postavy někdy až moc štěstí, nevidím to jako -, protože se to tady i celkem hodilo. Konec byl teda až moc přeslazený na to, že to bylo post-apo, ale dejme tomu (ale vážně, v posledních pár stránkách se vrátí všichni nezvěstní rodiče a kamarádi, jak kdyby nic). Zase bylo v knize spoustu akce a výzev, aspoň to tady nechybí. Astrid byla klasicky moc citlivá a stále si nedokáže vybrat. Ale jelikož se mi líbila série jako celek, hodnotím kladněji i třetí díl.

sgjoli
05.04.2020

Na to, jak jsem první dva díly prolítla a byla z nich nadšená, tak tady jsem jaksi narazila. A úplně si nejsem jistá, co se vlastně stalo. Nedokázala jsem se začíst, musela jsem se do čtení nutit a cítila jsem často potřebu přeskakovat. Vlastně by mi ani nevadilo, kdyby tato série skončila po druhém díle. Občas jsem měla u této knihy pocit, jako by byla zbytečně a za každou cenu natahovaná. Bohužel mi úplně neseděl ten směr, jakým se příběh vyvíjel.
Navíc - jak mi nevadilo, že v předchozích dílech mají postavy obrovské štěstí a všechno jim vychází, tak tady mi to připadalo trochu přehnané - už to na mne bylo moc.
Dost mne to mrzí, protože jsem doufala v peckový závěr série, který budu moci hodnotit plným počtem hvězd, ale nakonec hodnotím průměrně. Nechci autorce křivdit, pořád tu je spousta akce, spousta zvratů a tak, ale neseděl mi vývoj příběhu a kam to směřovalo. A ten konec byl na mne až moc přeslazený. :-( Škoda, ale stane se... Nicméně jsem moc ráda, že jsem si celou tuto sérii konečně přečetla. :-)

Usměváček
26.07.2019

Asi jsem na tuhle knížku o trošku starší, ale jinak byla moc pekna.

PetraBery
13.05.2019

Poslední díl série Monumentu byl stejně jako předchozí díly čtivý, občas překvapivý a odpovídající žánru. Za mě ano, konec byl sice typicky americký, ale to dalo čekat. Takže 4 hvězdy, mě se to líbilo.

oblakaknih
07.05.2019

Poslední díl série Monument 14.
Musím uznat, že to bylo docela dojemné zakončení.
Bohužel byl díl slabší, než předchozí dva.
Příběh jako takový je originální, má super námět.
První a druhý díl jsem četla asi před dvěma lety, takže jsem měla trochu zmatek v postavách.
Bylo to čtivé, ale styl psaní byl takový neoriginální a obyčejný.
Velké plus za dva pohledy, na celou situaci jsem mohla nahlížet z odlišných prostředí.

-Heluš-
14.02.2019

Skvělý konec, skvělé trilogie. Všechny tři knihy se dají přečíst na jeden nádech.

antiutopie, dystopie apokalypsa