Cesta pustinou

Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije. Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu. Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii. Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207251/monument-14-cesta-pustinou-cvL-207251.jpg 4.2201

Monument 14 3.

Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Savage drift, 2013

Kniha Cesta pustinou

Usměváček

Asi jsem na tuhle knížku o trošku starší, ale jinak byla moc pekna.

PetraBery

Poslední díl série Monumentu byl stejně jako předchozí díly čtivý, občas překvapivý a odpovídající žánru. Za mě ano, konec byl sice typicky americký, ale to dalo čekat. Takže 4 hvězdy, mě se to líbilo.

oblakaknih

Poslední díl série Monument 14.
Musím uznat, že to bylo docela dojemné zakončení.
Bohužel byl díl slabší, než předchozí dva.
Příběh jako takový je originální, má super námět.
První a druhý díl jsem četla asi před dvěma lety, takže jsem měla trochu zmatek v postavách.
Bylo to čtivé, ale styl psaní byl takový neoriginální a obyčejný.
Velké plus za dva pohledy, na celou situaci jsem mohla nahlížet z odlišných prostředí.

-Heluš-

Skvělý konec, skvělé trilogie. Všechny tři knihy se dají přečíst na jeden nádech.

buldozer5
09.02.2018

Podařené zakončení celé série. Postavy prožívají svoje dobrodružství zase na úplně jiném místě, takže mě čtení bavilo, pořád se tam něco dělo a konec mi přišel opravdu dojemný.

Adriana21
03.11.2017

Poslední díl se četl naprosto skvěle. Vyprávění z pohledu Josie mi v knize vůbec nevadilo, právě naopak.
Celá série byla úžasná.

Sarah11
27.08.2017

Za mě poslední díl bohužel nejslabší, což bylo po skvěle rozjeté dvojce docela zklamání. Kapitoly z pohledu Josie mě, na rozdíl od ostatních čtenářů tady, moc nebavily, přišlo mi to takové jednotvárné a nepřesvědčivé, nevěřila jsem tomu. Kapitoly z pohledu Deana byly o chlup lepší, ale stejně mi tam chyběla nějaká ta dynamičnost a napětí. Přišlo mi to zbytečně natahované, i když se v podstatě nic pořádného nedělo, akorát se všechno motalo kolem Astrid a jejich rozbouřených hormonů a neschopnosti se rozhodnout, co (nebo spíš koho) teda vlastně chce, což mi po nějaké době už začínalo vážně lézt na nervy.
Celá série je tak trochu naivní a dost optimistická vzhledem k tomu, co všechno se vlastně stalo, což mi v předchozích dílech až tak nevadilo, ale tady už mi to opravdu přišlo maličko přitažené za vlasy. Objevilo se tu docela dost náhod najednou, a to bohužel ubíralo knize na autentičnosti. Taky je škoda, že už bylo v podstatě hned od začátku vidět, jak autorka rozdělila hrdiny do párů a ty, kteří se tam nehodili, prostě nějakým způsobem odstranila.
Každopádně kdybych měla zhodnotit sérii jako celek, řekla bych, že byla docela povedená a originální a že určitě stojí za přečtení. Je jednoduše napsaná, takže se čte lehce a rychle ubíhá. Pro nenáročné čtenáře nebo ty, kteří hledají nějakou oddechovku, u které nemusí moc přemýšlet, ideální. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

michaela669
20.07.2017

Poslední díl ani nenadchnul ale ani neurazil. Velice se mi líbily kapitoly z pohledu Josie z tábora, které přinesly příběhu opět jiné světlo. Téma koncentračních táborů je sice strašné, ale zde bylo opravdu pěkně (v rámci možností) popsané. Trochu mě mrzí, že se nakonec Josie nenechala testovat. Zajímá mě, co by to vůbec situaci přineslo a jaký by toho byl význam.
Konec byl lehce uspěchaný a až moc šťastný - všichni ztracení rodiče/příbuzní se objevili v posledních pár stranách a to mi moc reálné nepřišlo.
Celý nápad byl ale velmi pěkný a jsem ráda, že jsem se k této sérii dostala.

antiutopie, dystopie apokalypsa