Cesta pustinou

Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije. Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu. Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii. Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207251/big_monument-14-cesta-pustinou-cvL-207251.jpg 4.2218

Monument 14 3.

04.12.2021

HODNOCENÍ SÉRIE: 92 %

Akisi
11.09.2021

Rozhodně to nebylo špatné, ale třetí kniha už mě nebavila tolik jako ty předešlé dvě musím říct. Rozhodně mi části s Josie přišly zajímavější než ty, co byly psány z pohledu Deana.

Každopádně celá triologie je určitě čtivá se zajímavým nápadem a mladší čtenáři se zájmem o tento žánr určitě neprohloupí, pokud se knihy rozhodnou si přečíst.

Janaves
16.11.2020

Ač tenhle žánr nečtu, líbilo se mi. První dva díly jsem četla již dříve, a i ty se mi líbily.

Arev122
13.08.2020

První dva díly se mi líbily, ale tento závěrečný mě dost zklamal, jak dějem (jevil se mi jako literatura pro mládež), tak i rozuzlením a koncem příběhu

marina4088
07.07.2020

Celou sérii hodnotím spíš kladně. I když je pravda, že v knize měli postavy někdy až moc štěstí, nevidím to jako -, protože se to tady i celkem hodilo. Konec byl teda až moc přeslazený na to, že to bylo post-apo, ale dejme tomu (ale vážně, v posledních pár stránkách se vrátí všichni nezvěstní rodiče a kamarádi, jak kdyby nic). Zase bylo v knize spoustu akce a výzev, aspoň to tady nechybí. Astrid byla klasicky moc citlivá a stále si nedokáže vybrat. Ale jelikož se mi líbila série jako celek, hodnotím kladněji i třetí díl.

sgjoli
05.04.2020

Na to, jak jsem první dva díly prolítla a byla z nich nadšená, tak tady jsem jaksi narazila. A úplně si nejsem jistá, co se vlastně stalo. Nedokázala jsem se začíst, musela jsem se do čtení nutit a cítila jsem často potřebu přeskakovat. Vlastně by mi ani nevadilo, kdyby tato série skončila po druhém díle. Občas jsem měla u této knihy pocit, jako by byla zbytečně a za každou cenu natahovaná. Bohužel mi úplně neseděl ten směr, jakým se příběh vyvíjel.
Navíc - jak mi nevadilo, že v předchozích dílech mají postavy obrovské štěstí a všechno jim vychází, tak tady mi to připadalo trochu přehnané - už to na mne bylo moc.
Dost mne to mrzí, protože jsem doufala v peckový závěr série, který budu moci hodnotit plným počtem hvězd, ale nakonec hodnotím průměrně. Nechci autorce křivdit, pořád tu je spousta akce, spousta zvratů a tak, ale neseděl mi vývoj příběhu a kam to směřovalo. A ten konec byl na mne až moc přeslazený. :-( Škoda, ale stane se... Nicméně jsem moc ráda, že jsem si celou tuto sérii konečně přečetla. :-)

Usměváček
26.07.2019

Asi jsem na tuhle knížku o trošku starší, ale jinak byla moc pekna.

PetraBery
13.05.2019

Poslední díl série Monumentu byl stejně jako předchozí díly čtivý, občas překvapivý a odpovídající žánru. Za mě ano, konec byl sice typicky americký, ale to dalo čekat. Takže 4 hvězdy, mě se to líbilo.