SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha je hodně čtivá, přečetla jsem ji za dva dny. Ale... Detektiv Joona mi připadal jako ňouma, který nic nevypátral. Trochu přitažené za vlasy mi připadá, že únos náctiletého policie řeší jen tak mimoděk... Zkrátka, po další knize od těchto autorů už asi nesáhnu.

28.03.2023 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Podle mě je to takový průměr. Neurazí ani nenadchne. Nevím, jestli se pustím do pokračování.

21.03.2023 3 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Tři hvězdy dávám za to, že jsem měla možnost seznámit se s čínskou kulturou a mentalitou z devatenáctého století. Zvyky a obyčeje byly popsány dokonale. Dej jako takový mě moc nebavil a hlavní hrdinka Lilie mi byla nesympatická. Nevím, jestli se někdy pustím do další knihy od této autorky.

15.01.2023 3 z 5

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

Alžběta Woodvillová mi hodně pila krev. Jestli je tady popisovaná její skutečná historická osobnost, tak to musela být mrcha. Dokonale je tady popsané, jak se může stát, že ten, kdo vás usadí na trůn, se nakonec obrátí proti vám.

12.10.2022 5 z 5

Válka růží: Bouře Válka růží: Bouře Conn Iggulden

Nádherná kniha, ze začátku jsem měla obavy z tolika postav, ale v úvodu je jejich seznam a rodokmeny jednotlivých stran, což usnadňuje orientaci. Bonusem navíc pro mě byla historická poznámka na konci knihy. Těším se na pokračování.

03.10.2022 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Detektivka je to průměrná možná i trochu zmatená, ale hvězdu navíc dávám za postavu a řeči Phila Marlowa. "...Nevadí mi, že na mne koukáte svrchu nebo že snídáte skotskou. Nevadí mi, že předvádíte nohy. Jsou to parádní nohy a těší mě, že jsem se s nimi seznámil. Nevadí mi, že se vám nelíbí mé chování. Je mizerné a za dlouhých zimních večerů se tím rmoutím..."

26.08.2022 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Knihu jsem zhltla za jeden den. Obě dějové linky se tak úžasně a náhodně propojí, že je to jen těžko uvěřitelné, ale na dovolenou je to ideální čtení.

23.08.2022 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Tak tahle kniha mě nějak nenadchla. Nedokázala jsem se zabrat do děje. Jednu hvězdu v hodnocení přidávám za poslední stranu Odilina příběhu. Ale jinak si myslím, že za měsíc nebudu vědět, o čem kniha byla.

19.05.2022 3 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Děj knihy je o lásce na pozadí války. Styl psaní se mi líbil, ale čekala jsem, že mě rozluštění starého tajemství překvapí, porazí. Ale zas tak velké překvapení se nekonalo. Došla jsem k tomu sama během děje. Proto dávám jen 4*. Slavíkovi se asi nic nevyrovná...

05.04.2022 4 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Spojení detektivky a červené knihovny funguje, jako vždy u této autorky. Ale na plných 5 * to není.

29.01.2022 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Skvělé zakončení série. Naprosto úchvatné finále. Jen mi trochu unikaly některé detaily, protože jsem minulý díl četla před rokem. Naštěstí bylo dost z toho vysvětleno. Někdy si budu muset přečíst celou sérii znovu a v kuse.

12.01.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Námět knihy je skvělý a neotřepaný. Jen v tom zpracování mi něco chybělo.

18.10.2021 4 z 5

Kobaltové nebe Kobaltové nebe Wilbur Smith

Tak tahle mnohem lepší, než předchozí knihy, které W. Smith píše s jinými autory. Jen ten, kdo psal anotaci, četl jenom posledních třicet stran. Kniha je úplně o něčem jiném, než slibuje na přebalu.

05.10.2021 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Druhá půlka výrazně vylepšila můj dojem z knihy. Nicméně na 5 hvězd to není.

09.09.2021 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Musím říct, že s touto knihou jsem se dost prala. Kdyby měla jen 150 stran, příběh Ciri a ostatních by neutrpěl, ale naopak by byl přehlednější. Tisíc vedlejších postav, jejich osudů a pohledů na děj, bylo na mě moc. Při čtení celé série jsem se pohybovala od zmatení přes naprosté nadšení až po znechucení. To bohužel přetrvává...

06.09.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha mě zklamala. Že to nebude legrace, s tím jsem počítala, ale že se deprese potáhne celou knihou, to jsem nečekala. Po přečtení mám jedinou myšlenku, jít ke svému muži a pořádně ho obejmout za to, jak je skvělý.

21.06.2021 2 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Tenhle díl považuji za nejslabší z celé série. Příběh Cecily se mi líbil, ale ten Elektřin mi přišel těžko uvěřitelný. Navíc mě zklamalo, že se ani o maličký kousek nepoodkryl příběh jejich otce.

15.06.2021 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

(SPOILER) Tahle kniha se mi moc líbila. Celou dobu jsem si říkala, kde ta bestie matka je, takže konec mě hodně překvapil. Eleanor vystoupení z ulity zvládla opravdu skvěle.

01.06.2021 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Po nadějném začátku přišel ubohý konec. A to nemluvím o chybách, které by neměly editorovi uniknout. 2 hvězdy dávám za neobvyklé téma.

07.05.2021 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pro mě téhle knize uškodila obrovská reklama v médiích. Díky tomu jsem od knihy čekala mnohem víc než "jen" krásný příběh. Proto dávám 4*

23.03.2021 4 z 5