Sudin Sudin komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Úplně jiný typ knihy, než na co jsem zvyklý, ale líbilo se mi to. Bylo to čtivé, surové, některým věcem jsem až tak neuvěřil, ale jistým způsobem odrážejí realitu tehdejšího Sovětského svazu.

15.11.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Originální zpracování historického dramatu. Úplně jiný Nesbo než jsme zvyklí, což je pochopitelné když příběh vymyslel někdo jiný.

27.08.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Rozhodně nejslabší díl série. Neuvěřitelné, překombinované, závěr taky nic moc ... hodně se mi líbila narážka na Ramba v komentářích :-)).

05.08.2019 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se dobře četla, zajímavé střídání vyprávění obou žen. Mrazivý thriller to nebyl, ale stálo to za přečtení.

14.07.2019 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Docela mě to bavilo, krátké kapitoly, rychle to ubíhá, teď ještě sehnat volné pokračování.

14.07.2019 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Dávám hvězdu na víc za originálního hlavního "hrdinu", ale jinak mi příběh přišel takový průměrný. Wow efekt se u mně nekonal. Možná z toho bude v budoucnu úspěšný seriál.

15.05.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha nebyla špatná četla se dobře, ale jaksi jsem postrádal zásadní prvek pro detektivku a to je napětí. Ve finále mi bylo úplně jedno kdo to udělal. Za týden už nebudu o knize vědět.

18.02.2019 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Mě se kniha líbila více než Ostré předměty. Pořád se něco dělo a postupné odkrýváni osudného dne mě bavilo. Konec mohl být o trošku propracovanější, ale i tak převládá spokojenost.

12.02.2019 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Víceméně navazuje na Skálu, pro mě to byl o něco slabší díl než první. Čekal jsem oddychové čtení a dostal jsem ho. Čte se to dobře a příběh uteče hodně rychle.

03.01.2019 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Za mně zatím nejslabší díl HH. Nevím jestli jsem rozmlsaný trilogii Milenium, kterou jsem četl před touto knihou a nebo mi příběh tentokrát nesedl, ale přišlo mi to překombinované a zdlouhavé. Ještě že ten konec to zachránil a byl poměrně zajímavý.

23.09.2018 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak kde začít... námět a zápletka byly napínavé a originální. Akorát kniha byla napsána, pro mně takovým zvláštním způsobem, přišlo mi to takové neučesané, na rychlo poskládané, asi snaha narychlo navázat na úspěch Hadrového panáka a vytřískat z toho co nejvíce peněz. Škoda, někde trošku přidat a jinde trochu ubrat a kniha mohla být mnohem lepší. Jinak mi chyběl WOLF, Baxterová s Rauchem mi v téhle knize moc nesedli a nebyli mi vůbec sympatičtí, spíše otravní.

01.08.2018 4 z 5

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Druhá kniha autorky a oproti Hrobařovi, velké zklamání. První polovina knihy mi přišla jako růžová knihovna, dokola se opakující otázky, zbytečně dlouhé a sympatie jsem si k postavám rozhodně nevybudoval. Uvažoval jsem že knihu nedočtu, ale takové věci nedělám. Závěr už byl o něco lepší, ale bylo to průhledné a některé věci nelogické.

02.07.2018 2 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Dobrá kniha, jen ten konec mě trochu zklamal. Jelikož jsem četl jako první knihu Řekni lituji, tak jsem asi rozmlsaný :-). Určitě si přečtu další knihy, škoda že jsou přeloženy jen čtyři z této série.

02.06.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Z počátku mi dělo problém se do příběhu začíst, navíc válečné téma není mé oblíbené téma, ale ten konec byl skvělý. Jak všechno do sebe krásně zapadlo, nelze hodnotit jinak než 4 a 1/2 *. 1/2 hvězdy jsem srazil za některé nedotažené dějové linky, snad se v dalších knihách dočkám...

06.05.2018 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Na Mo Hayder docela slabota. Přijde mi, že si vybrala slabší chvilku. Příběh ničím nepřekvapil, vraha jsem tušil od počátku, byly tam docela okaté nápovědy, čekal jsem kdy přijde nějaký zvrat ... a on nepřišel :-(. Taková oddychovka na dlouhé zimní večery. Překvapuje mě jaké má kniha vysoké hodnocení.

21.04.2018 3 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Mám rád sérii s Lincolnem, ale tahle kniha mi moc nesedla. Nešlo se nějak začíst. Přijde mi, že narůstající počet stran a zvratů už jde u Deavera na úkor kvality. Uvítal bych spíše návrat ke kořenům.

23.03.2018 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Mé třetí setkání s Nesbem a po Netopýrovi a Švábech konečně jízda, jakou jsem po přečtení recenzí a komentářů na jeho knihy čekal.

22.03.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Moc mě nechytil počátek s vyšetřováním zabitého koně. Každopádně palec nahoru za skvěle vykreslenou atmosféru mrazivých Pyrenejí. Jelikož se jedná o první příběh série, Kruhu dám určitě taky šanci.

21.03.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Za mně to nebylo až tak dobré jako Hypnotizer, ale i přesto skvělé napínavé čtení.

21.03.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jedna z nejlepších knih jaké jsem četl. Málem jsem zmeškal oslavu, protože ji bylo třeba dočíst. Už se těším na další v sérii.

21.03.2018 5 z 5