stoun25 stoun25 komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kdysi dávno jsem četl tuhle knihu a dodnes ji mám v živé paměti, až má dcera bude mít o nějaký ten rok víc, tak jí ji dám také přečíst a budu doufat...
5 hvězd.

13.06.2023 5 z 5

To co tady někteří píší jako negativum, to jest Hrabalovy dlouhé odstavce, je přesně to co se mi na jeho díle strašně moc líbí, ten neuvěřitelně dlouhý tok myšlenek zachycených na papír.
Pan Hrabal je pro mě mistr pera.

20.06.2023 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Jako asi třináctiletý jsem viděl v televizi černobílé zpracování této knihy a udělalo to na mě takový dojem, že od té doby jsem jak slavný Jarka Metelka. Na Dušína mi ještě kus chybí. Ten příběh se mi dostal tak hluboko pod kůži a byl jsem tak roztrpčen tím fanatismem a zlem, že dodnes nesnesu, když někdo ubližuje slabším.
Nicméně jsem se po letech rozhodl si přečíst knihu, která je vážně skvělá.
Dávám 5 hvězd.

01.06.2023 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Nádherné pohádky, které jsem prvně slyšel jako mluvené slovo. Když je čtu, stále slyším pana Wericha v hlavě. Krásná čeština, krásný humor, moudro nad moudro.

01.06.2019 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Krakatit.. Karel Čapek tehdy byl v Chyši u Žlutic a viděl až tam hřib výbuchu muničky v Plzni v Bolevci, to ho inspirovalo k napsání této knihy.
Knihu jsem četl a na díry po muniční továrně jsem se byl podívat.. knihu hodnotím na 5 hvězd. Výbuch na -10

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Já neholduji náboženským tématům, ani nechodím do kostela, ale tahle kniha mne zasáhla a věřím, že je něco mezi nebem a zemí. Mám rád lehké čtení pro pobavení i knihy moudrosti pro rozšíření obzorů... A tato kniha mi rozšířila obzory tak jako málo která jiná, týkající se náboženství.
Dávám plný počet bodů a doporučuji. Od té doby co jsem knihu četl stále přemýšlím jestli i islám má nějaký takový zázrak..

06.03.2019 5 z 5

Jak krtek ke kalhotkám přišel Jak krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Tak tuhle knihu jsem miloval jako malý a teď jsem se k ní vrátil při četbě dětem a musím říct, že pro mě kouzlo neztratila ani po letech

20.08.2023 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Tak jsem přečetl Prima sezonu a pořádně jsem se pobavil. Dan Smiřický a jeho náhled na svět... Tohle napsal sám život.. Plno okamžiků jsme zažily podobně. Nádhera jako kniha Zbabělci.
Plný počet.

06.05.2019 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Hodně slušná kniha. Už je to nějaký rok zpátky co jsem ji četl, ale vzpomněl jsem si na ni, když mě jedna žena povídala, jak to bylo za komunistů všechno lepší, co se teď všechno děje a že dřív skoro žádný zločin nebyl...
Sladká nevědomost..
Je pravda, že dnes v době absolutní informovanosti by se člověk mohl zbláznit.
Nicméně, zpátky ke knize.
Dost silná káva, od které jsem se nemohl odtrhnout a tudíž, hodnotím pěti hvězdami.

20.08.2023 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Hodně silné čtení...

29.01.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Tedy, dlouho jsem nečetl tak silný příběh. Komunisti si s nacisty v ničem nezadaly. To vím i od táty, dědy a taky kamaráda, jehož děd sloužil v RAF a když se vrátil do Čech protože chtěl domů tak ho tady nenechaly normálně žít.
Najde se určitě dost lidí, kteří budou tento a jim podobné příběhy bagatelizovat a tvrdit o nich že to je nesmysl, ale komanči už takoví jsou.
Za mě plný počet.
Ještě musím dodat, že vše co jsem si do teď spojoval s bezprávím za dob totality se více méně spojovalo s tím, jaké příkoří a bezpráví se dělo mužům... Je silné kafe číst o tom jak se zacházelo s ženami. I když nevím proč mě to překvapuje. Příběh Milady Horákové je mi znám...

19.05.2020 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Jak by řekl Bender: Vyhubit lidstvo...
Hodně dlouho jsem nečetl takhle dobrou Sci-Fi.

06.09.2019 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Prima knížka, kterou jsme si četli na čundru ve světle petrolejky. Jenom do té doby, než jsem chtěl dolít do lampy, ale někdo omylem vzal láhev benzínu místo petroleje. Zbytek hororu jsem si prožil na vlastní kůži a knihu dočetl, až když mě pustili po 14 dnech z nemocnice.
Nezapomenutelná kniha za 5 hvězd.
Jasně...
Nezapomenutelná pouze pro mě a kamarády co se mnou u toho byli

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Nejkrásnější pohádka, která se stala.
Ota Pavel byl velikán.
Škoda, že jeho život také nebyla pohádka...

07.04.2023 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Přesně jak napsal DuSiČíst..
Mě chvilku trvalo, než jsem pochopil, že všechno co čtu není to, na co jsme zvyklí a že je to vlastně dobře promyšlená sranda. Krásně poskládaná čeština, důvtip.... Mě se kniha moc líbila, krásná oddechovka do pandemické doby. Mám rád tenhle styl humoru..
Punk na papíře.

24.01.2021 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Olsen mě baví. Knize nelze nic vytknout. Opět velmi dobrá detektivka, asi jsem naivní nebo tupý, když tady v recenzích čtu, že to bylo od začátku jasný, kdo je vrah a že příběh je jednoduchý a jsou tam zbytečné pasáže..
Já byl napnutý až do konce a nakonec jsem byl překvapen.
Nic bych na knize neměnil. Jak říkám, krásné čtení. Doporučuji a za mne plný počet.

15.09.2019 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Neználka jsem jako malý zbožňoval.. Nyní jsem se ke knihám znovu vrátil při četbě svým dětem a dávám plný počet hvězd

02.06.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Vizionářství...

07.01.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Dost drsné, stálé napětí a nečekané rozuzlení... Tak bych knihu shrnul. Plný počet...

20.06.2020 5 z 5

Byl jsem překvapen jakou krásnou a poetickou knihu mám v ruce navzdory hodnocení zde. Já dávám plný počet bodů,protože Hrabal je úžasný

23.03.2019 5 z 5