st18321 st18321 komentáře u knih

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tato kniha je moje třetí setkání s touto autorkou a musím říci, že moje nejlepší. Sedlo mi úplně všechno od sympatických dětí, které jsem si ihned oblíbil až po zajímavou zápletku. Sice jsem se vůbec nebál ale zato skvěle bavil. Knihu můžu všem doporučit.

18.10.2022 5 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Tato kniha byla moje prvním setkání z rodinou kata. Většina knihy mě velmi bavila. Zajímavá byla zápletka i samotné hlavní postavy. Rozuzlení a konec knihy mi ale moc nesedl. Přišlo mi to takové až moc překombinované. Každopádně si časem přečtu i ostatní knihy u tohoto universa.

09.10.2022 3 z 5

Malý Dobráček Malý Dobráček Jules Verne

O této verneovce jsem nikdy neslyšel ale musím říci, že byla přímo vynikající. Je to úplně něco jiného než na co jsem byl u Julese Verna zvyklý. Trochu mi to připomínalo knihu Nabarvené ptáče. Příběh se točí okolo malého chlapce, který prochází těžkými zkouškami. Během své pouti potká spoustu lidí z niž někteří dobráčka přímo týrají.
Knihu všem doporučuji. Má velmi silný příběh.

07.08.2022 5 z 5

Tajemství pralesa Tajemství pralesa Jules Verne

O této verneovce jsem nikdy neslyšel. Musím ale říci, že je vynikající. Plavba na obrovském voru po Amazonce mě hodně bavila. Úplně jsem cítil tu svobodu a bezstarostnost. Hlavní hrdina i záporák jsou zajímavé postavy a stěžejní příběh je také poutavý. Člověk předem ví, že to dobře dopadne ale to vůbec nevadí. Odpočinková kniha. Zjistil jsem, že u verneovek se stále dobře bavím bez ohledu na to zda mi je 10 nebo 35let. Vrhnu se hned na další.

22.06.2022 5 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Tato kniha je prostě vynikající. Od začátku do konce jsem se skvěle bavil a ten závěr knihy byl prostě skvělí. Ještě nějakou dobu po přečtení musím na postavy z knihy myslet. Příběh je velmi silný a myslím, že málokoho nechá chladným.

23.05.2022 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moje první setkaní s tímto autorem a musím říci, že rozhodně ne poslední. Příběh všech postav mě velmi zaujal a celou dobu udržoval v napětí. Jedinou výhradu bych měl k tomu že invaze samotná začala až téměř na konci knihy. Líbil se mi kontrast mezi hlavními postavami knihy. Bohatá versus chudý. Svobodný versus žijící za železnou oponou.

24.04.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Moje druhé setkání s touto autorkou a znovu trefa do černého. Příběh mě bavil ještě o něco více než v případě Domu Ashburnů. Velmi jsem si oblíbil hlavní postavu Davida, který je sympaťák od začátku do konce. Určitě si ještě něco ze série strašidelných domů přečtu.

13.03.2022 5 z 5

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Asi nejslabší kniha, kterou jsem od tohoto autora četl. Kniha obsahuje 16 krátkých povídek. Některé jsou lepší některé horší. V podstatě ve všech se autor strefuje do politiky nebo do chodu země. Pokud se knize vyhnete asi o nic nepřijdete.

20.02.2022 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první setkání s touto autorkou a rozhodně ne poslední. Kniha mě po většinu času držela v napětí a velice dobře se četla. Trochu mě ale zklamalo co nadpřirozeného v domě straší. Proto za čtyři hvězdy.

12.02.2022 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tuto autorku mám opravdu rád. Již jsem četl Ti druzí nebo Upálené. Tato kniha mě ale bavila ze všeho nejvíce. Asi to bude tím, že mám slabost pro knihy kde se skloubí parta kamarádů, letní prázdniny a záhadné události. Knihu můžu všem doporučit a určitě si ještě přečtu Jámu. Tohle se fakt povedlo takže za pět hvězdiček.

16.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Další skvělá kniha od této autorky. Sice jsem se moc nebál a je to spíše detektivka než opravdový horor. Ale příběh je vynikající a ten závěr byl opravdu skvělý. Už na mě v knihovničce čeká Kříďák.

18.11.2021 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Knihu jsem si koupil spíše náhodou. Upoutala mě překrásná obálka. Když jsem si pak přečetl zadní stranu a čem kniha vlastně je, nabyl jsem dojem, že se bude jednat o horor. O horor se opravdu nejedná a musím říci, že mi to vůbec nevadilo. Kniha se četla doslova sama a životní příběh Anny mě bavil po celou dobu. Poslední část knihy byla doslova fantastická. Určitě se k této autorce ještě vrátím.

29.10.2021 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Velice silný a pochmůrný příběh. Vždy když čtu knihy z touto tématikou, tak si uvědomím jaké mám štěstí, že řeším pouze starosti každodenního života. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

27.09.2021 5 z 5

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Méně známá kniha od Verna ale o to více mě překvapil parní slon, který táhne vozy. Příběh mě celkem bavil. Vadilo mě až příliš mnoho střílení nebohé zvěře jenom pro započítání skóre. A přiznám se že i záporákům jsem fandil více než hrdinům. Přece jen to byli okupanti, kteří v Indii neměli co dělat.

06.09.2021 4 z 5

3x Hercule Poirot 3 3x Hercule Poirot 3 Agatha Christie

Opět další skvělý výběr detektivek z pera slavné autorky. Nejvíce se mi líbila Kočka mezi holuby. Vánoce Hercula Poirota byla taky zajímavá. Smrt staré posluhovačky mě moc nebavil.

07.08.2021 4 z 5

Hvězda jihu Hvězda jihu Jules Verne

Tato Verneovka mě příliš nezaujala. Celý příběh je takový nemastný neslaný. A když už to vypadá celkem zajímavě, tak je následně zazděno nějakou stupiditou. Až jsem si občas říkal co to jako má být. Rozhodně jsou daleko zajímavější knihy od Verna. Tuto moc nedoporučuji.

23.06.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět se to autorce povedlo. Příběh byl prostě vynikající. Moc se mi líbí jak autorka příběh vždy zasadí do významných historických událostí našich dějin. Tentokrát to by 17. listopad i když dopadl nakonec úplně jinak než jak známe. Postavy jsem si okamžitě zamiloval a jejich osud jsem doslova hltal stránku za stránkou. Kniha ve mě zanechala hluboké pocity a ještě několik dní budu na Maju a Magdu v duchu myslet.

29.05.2021 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Temné léto pro mě byla jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Doslova jsem si zamiloval všechny hlavní postavy. Autor jejich osudy vylíčil tak vynikajícím způsobem, že jsem si je ani při jejich velkém počtu nikdy nepopletl. Příběh Temného léta je neuvěřitelně napínavý. Z knihy úplně sálá svoboda z nekonečného léta, přátelství a tajemství. Nestává se mi často, že by mi bylo líto, že jsem již knihu dočetl.

12.05.2021 5 z 5

Carův kurýr Carův kurýr Jules Verne

Jedna z méně známých verneovek. Kniha je psána na Verna docela nezvykle. Pozadí Tatarské invaze a s nimi spojené válečné krutosti, kterým se nevyhnou ani hlavní hrdinové knihy. Celou knihu jsem si velmi užil, akorát místy mohlo být trochu méně popisků nepřátel a jejich zvyků. Jinak dobré.

29.03.2021 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Po přečtení mohu potvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších knih od Julese Verna. Myslel jsem si, že když jsem viděl několik filmů, tak mě kniha nepřekvapí. Opak je ale pravdou takto poutaví a napínaví děj zatím žádné filmové zpracování nenabízí.

27.02.2021 5 z 5