Zemí šelem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zemí šelem, česky vydáno též jako Nana Sahib nebo jako Ocelový olbřím. Román vypráví napínavý příběh odehrávající se v Indii roku 1867. Inženýr Banks pozve plukovníka Munra, kapitána Hooda a Francouze Mauclera na výpravu po severních částech Indie. Jako dopravní prostředek jim má sloužit obrovský ocelový slon poháněný parním strojem, původně vyrobený jako hračka pro bohatého rádžu. Kolos jako kráčející lokomotiva táhne dva pojízdné obytné bungalovy, je však také schopen plavby ve vodě, neboť jeho nohy mohou ve vodním prostředí sloužit jako lopatková kola a bungalovy mohou rovněž plavat. Jako komín slouží stroji zvednutý chobot. Popis putování výpravy je pro Verna rámcem, do kterého kromě geografických a přírodních zajímavostí vložil jako hlavní dobrodružný motiv snahu plukovníka Munra pomstít smrt své ženy. Za tu je odpovědný jeden z bývalých vůdců povstání sipáhijů z roku 1857 Nana Sáhib, který je již deset let hledán pro zločiny, které během tohoto povstání spáchal. Na jeho rozkaz byla plukovníkova žena vržena do studny a tam pak byla zasypána. Dozvídáme se však také, že plukovník Munro zavinil smrt družky Nany Sáhiba......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44742/zemi-selem-44742.jpg 3.9170
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

La maison a vapeur, 1880


více info...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Zemí šelem

Atak
19. února

Tento příběh z pera Věrného jsem neznal, je to velice čtivé

Lothar.777
15. února

Moc pěkné povídání o Indii, klasika Verne :-). Dobrodružství nechybí, happy end taky, je tam skoro všechno :-)


arcs
23.02.2022

Nejmilovanější verneovka, protože jsem se zamiloval do mechanického slona (jo, tak od té doby toužím po životě v maringotce!). Taky mi přišla dynamičtější než jiné, rozhodně krvavější (bože, co ti tygři?). Přivázání k dělu, to jsem dost prožíval. Verneovky taky znamenají illustrace od Benneta, bez nich by nebyly.

MonikaJanka
26.12.2021

Verneovka, ktorú sa oplatí prečítať.

former3980
22.11.2021

INDIA. Veľmi som sa tešil na túto knihu a nesklamala - je to absolútna pecka! India - ako ju väčšina z nás nepoznala. Vedeli sme, že bola pod britskou nadvládou, ale určite sme netušili, aké krutosti sa tam v tom čase odohrávali. Parádna jazda na sever (nielen za krásami Himalájí, ale najmä za zlosynom) v dvoch vagónoch, ťahaných mechanickým slonom z kovu na paru! Čo viac si čitateľ môže želať? Občas sa síce motáte v názvoch jednotlivých kmeňov či vo viacerých menách hrdinov - Nana Sahib alias Dandu Pant a podobne. Verne je opäť schopný opísať každý kameň na ceste, ale finále odbije na dvoch stranách. Ale toto už poznáme aj z predošlých kníh. Aj tak zaslúžených 95 percent z kúta zemegule, ktorý je pre väčšinu nás stále veľkou neznámou...

Meda77
21.11.2021

Verneho netřeba komentovat. Ve své době nadčasový autor s velmi reálnými vizemi. Jeho knihy došly až k filmové tvorbě. Všechny knihy jsou dobrodružně zábavné a zároveň lehce naučné v části zeměpisu a dějin. Hlavním cílem je pobavit a nenudí, což autor umí v každé knize. Mladší by měli z takovými začínat a my starší nostalgicky vzpomínáme. Poctivé 4.

zuzana4291
09.10.2021

Na knihu jsem narazila u svého kamaráda, který vlastní dokonce druhé vydání této knihy z roku . Takže je psaná ještě starší češtinou. Asi o to více se mi kniha líbila. Klasicky jsem u knihu totoho autora bojovala s popisovými části. Ale i tak má tato kniha své kouzlo.

st18321
06.09.2021

Méně známá kniha od Verna ale o to více mě překvapil parní slon, který táhne vozy. Příběh mě celkem bavil. Vadilo mě až příliš mnoho střílení nebohé zvěře jenom pro započítání skóre. A přiznám se že i záporákům jsem fandil více než hrdinům. Přece jen to byli okupanti, kteří v Indii neměli co dělat.

1