3x Hercule Poirot 3

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malé šedé buňky belgického detektiva nikdy nespí – důkazem jsou další tři mistrné případy: Vánoce Hercula Poirota (1938), Smrt staré posluhovačky (1952) a Kočka mezi holuby (1959). Vánoce bývají časem dobré vůle a rodinné pospolitosti – nikoli však pro Leeovy. Letos ale má být všechno jinak… Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili svátky v jeho společnosti. Sentimentální milující otec na stará kolena? Nebo má snad jiné, zlověstnější úmysly? V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude potřebovat veškerý svůj um, aby zločinu přišel na kloub. V Broadhinny, poklidné anglické venkovské obci, „žijí nóbl lidi“, jak tvrdí paní poštmistrová Sweetimanová. Zaběhnutý řád sice naruší násilná smrt staré posluhovačky, ovšem policie koná, jak má, a brzy dopadne a před soudem usvědčí pachatele. Nebo ne? Vrchní policejní inspektor Spence má pochybnosti, a když se s nimi svěří Herculu Poirotovi, rozčeří hladinu tradiční idyly pořádný uragán a z hlubin vypluje na povrch mnohé, co nikdo ani netušil. Dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy se pozdě v noci vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo. Mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo najdou neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil. Ve chvíli, kdy „kočka“ udeří podruhé, zavládne v ústavu zmatek. Studentka Julia Upjohnová toho naneštěstí ví příliš mnoho. Bez pomoci Hercula Poirota by se mohla sama stát příští obětí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358591/3x-hercule-poirot-3-MVs-358591.jpg 4.416
Série

Hercule Poirot

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha 3x Hercule Poirot 3

Přidat komentář
levac
10. srpna

Opět skvělý výběr detektivek z pera mistryně. Postupně zjišťuji, že nevýhodou těchto mini sérií je, že každý příběh překládá někdo jiný, což působí zbytečně rušivým dojmem. Nejvíce to bylo cítit u posledního příběhu, kde Poirot najednou začal mluvit až archaicky. Na druhou stranu mě zrovna v tomto příběhu potěšilo, že jsem uhodla, kdo to byl. To se mi u Agathy stalo snad poprvé :)

konicekbily
23.02.2018

Vítám na knižní trhu opětovné série "3x", kdy jsou zařazovány tituly oblíbeného autora a jeho oblíbeného vyšetřovatele. Výběr příběhů je perfektní - a přineslo mi to plné uspokojení.


Doporučujeme

Pokud přijde zítřek
Pokud přijde zítřek
Záhada na zámku Styles
Záhada na zámku Styles
Dům na úskalí
Dům na úskalí
Plavý kůň
Plavý kůň