st18321 st18321 komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Po vlažném začátku jsem se do knihy neskutečně pomořil. Skvěle podaný příběch jedné lidské zrůdy, která vždy dělala to co se jí řekne. Je neuvěřitelné jak se hlavní hrdina mění před očima. Od člověka, kterého byste obdivovali až po člověka, které ho byste bez váhání zabili. Kniha vypráví velmi detailně všechny brutální metody v tzv. zvláštní akci v Osvětimi.
O Němcích se říká, že jejich nejsilnější stránkou je jejich preciznost. Po přečtení této knihy jsem nabyl dojmu, že je i tou nejslabší.
Kniha ve mě zanechala velmi silné pocity, až jsem měl po přečtení problém usnout.
Koho toto téma zajímá ať neváhá (pokud na to má žaludek) za mě plný počet. Lépe zvládnutou knihu na toto téma jsem ještě nečetl.

25.10.2016 5 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Skvělá kniha. Téma vetřelců mám rád a tato kniha mě chytla od začátku do konce. Zajimavý hrdina a skvělý a napínavý děj. Dlouho mě už takhle nějaká kniha nechytla. Takže plný počet.

08.10.2016 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Četl jsem již lepší knihy od tohoto autora. Děj mě v tomto případě až tak moc nechytl. Nejvíce mě zaujal asi závěr knihy. Na tři kamarády ani náhodou nemá.

27.09.2016 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Nejprve jsem četl třetí díl a ten mě bavil od začátku do konce. Tento díl není špatný, ale děj mi přijde příliš překombinovaný a občas nudný. Nechápu proč tam autor za každou cenu musel nacpat Ripleyovou. Podle mě dost násilným způsobem.

12.08.2016 3 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Skvělá kniha. Líbilo se mi, jak na úvod jsou popsány hlavní postavy. Čtenář si k nim lehce vytvoří vztah. A až začnou umírat, tak to člověku není jedno.
Kniha skvěle doplňuje události předcházejícím vetřelcům 2. Od začátku do konce mě kniha bavila. Všem fanouškům univerza mohu vřele doporučit.

03.07.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Pro mě jedna z nejlepších knih od tohoto autora překonala i moji oblíbenou knihu Na západní frontě klid. Skvělý příběh o kamarádech Robby, Otty, Gottfrieda a Pat. Přál bych si, abych měl taky takové kamárády jako měl Robby.

17.07.2015 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Skvěle napsaný příběh o třech emigrantech, kteří nemají vůbec nic dokonce ani občanství. Jsou přehazovány z jedné země do druhé jako horký brambor nebo posíláni do vězení jen proto, že nemají kam jít. Přesto jsou schopni Kern a Ruth se do sebe zamilovat. A společně s jejich přítelem Steinerem přežít...
Rovněž mě zaujalo, jak je tento příběh odehrávající se před 90-ti lety aktuální. Když si člověk uvědomí, že žijeme v době, kdy čelíme expanzivní politice Putina nebo vlně emigrantů ze Sýrie nebo Ukrajiny a podobně jako v knize si je vlády přehazují jako horký brambor.
Myslím si, že Erich Maria Remarque tuto a i jeho podobná díla napsal proto, aby lidstvo na tyto události nezapomělo a poučilo se. Je smutné vidět jak neuspěl. Možná je to v každém znás ta touha po moci nebo po násílý.
Knihu si přečtěte možná se vám některé informace budou v budoucnu hodit...

02.05.2015 5 z 5

Na kometě Na kometě Jules Verne

Velmi mě zaujali fyzikální změny, které proběhly po přechodu na kometu a jak se k nim hlavní hrdinové postavili. Naopak mě zklamal prostředek knihy, kde se v podstatě neustále opakovali podobné otázky. Také mě zklamalo Verneovo rasistické pojetí, kde jedna s postav je židovského původu. Ta je poté vylíčena jako vypočitavá, sobecká, nevzhledná a lakomá postava, která kdyby zemřela všichni by byli rádi. Tato část mi připadala jako brožůrka NSADP. Rozhodně jsem po velmi slibném začátku očekával zajimavější příběh.

14.03.2015 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Poutavá a zajímavá kniha. Ale na Západní frontě klid se mi líbyl o hodně více. Zde je hlavní postava v boji z cela osamocena bez přátel. To je ale dáno poměry v Německu v této době, kdy se báli i na cokoliv zeptat jeden druhého.

09.05.2014 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Skvělá kniha velmi nápaditá a čtivá člověk si z ní něco odnese a poučí se něco o historii církve a symbolů, které církev vykládá zcela mylně. Jen mě mrzí, že jsem jako první zhlédl filmové zpracování. O proti filmu je kniha daleko podrobnější. Velmi mě zaujali pásáže ve, kterých autor popisuje životní pouť Sillase. Ve filmu působil jako psychopat v knize je postava Sillase daleko zajímavější a dá se i jeho jednání pochopit.

20.03.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvěle kniha, pěkně čtivá a napínavá. Autor skvěle zachycuje atmosféru oné doby. Velmi zájímavé svárněné postavy, které si člověk zamiluje.

11.02.2014 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Po pravdě čekal jsem něco lepšího. Příběh byl celkem předvídatelný navíc jsem se nedokázal s postavami nějak vcítit. Čekal jsem něco jako příběh z knihy Děti kapitána Granta. Možná je to tím, že už je mi 27.

03.02.2014 3 z 5

Plavčíci kapitána Bontekoea Plavčíci kapitána Bontekoea Johan Fabricius

Kniha mě moc nebavila

11.01.2014 2 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Jedna z nejlepších knih o druhé světové. Kniha dokáže člověka zaujmout, udržet v napětí a dokonce i pobavit. Kniha podrobně popisuje mimořádné vztahy v rotě E, které obzvláštˇ v dnešní době jsou záviděnihodné.

28.05.2012 5 z 5