Sonik1974 Sonik1974 komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pěkné, moc pěkné. Něco víc než jen detektivka.

02.10.2020 5 z 5

Žena z roku 1899 Žena z roku 1899 Milan Krčmář

Mně se kniha prostě nelíbila. Podle mého názoru špatně zpracované zajímavé události Třebíčska. Rámec jednotlivých událostí je hodně umělý a násilný.

03.07.2020 1 z 5

Případ Kukockij Případ Kukockij Ljudmila Ulická (p)

První setkání s autorkou, které se určitě vyplatilo. Mám ráda příběhy ruských lidí na pozadí jejich dramatických dějin. Zejména ty romány, v nichž i přes velké dějiny jde o obyčejného člověka. Doporučuji, i když se nejedná o lehké čtení.

18.08.2019 4 z 5

Kříž Romanovců Kříž Romanovců Robert Masello

Pěkné počteníčko, nic víc, nic míň. Autor pracuje s všeobecně známými historickými fakty. Trochu přitažené za uši mi připadají informace o možnostech šíření španělské chřipky. Ale nerozumím tomu.

08.08.2019 3 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Kniha, která se velmi dobře čte. Podle mého nedosahuje však kvalit autorovy prvotiny. V každém případě však autora zařazuji mezi své oblíbené a určitě se k němu vrátím.

08.08.2019 4 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Strhující příběh o různých podobách spravedlnosti. Oceňuji skvělou plejádu osob, které ji zastupují. Pro mne obohacující exkurze do americké justice, i když osmdesátých let.

08.08.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha se pěkně čte. Nic víc, nic míň.

16.05.2019 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Kniha se mi líbila. A zejména závěr. Vůbec mi nepřišel překombinovaný. Naopak skvělá pomsta. Hrdinku obdivuji.

14.03.2019 5 z 5

V jakém jazyce sním? V jakém jazyce sním? Elena Lappin

Čirá krása. Po všech stránkách.

11.02.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha mne velmi zaujala. Oceňuji způsob vyprávění, vypravěčku, závěr, hlavní myšlenku. Seriál jsem neviděla, ale nevadí.

05.01.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Kniha se četla dobře. V rámci detektivního žánru ji však považuji za průměr.

05.01.2019 2 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Silný příběh. Krásné vypravování. Vše o životě a smrti. Není co dodat.

09.10.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Několik set stran o ničem. Autor opakuje sám sebe.

09.09.2018 1 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Pěkná kniha. Patrný obdiv autorky k architektovi. A nyní něco odbornějšího o geniálním umělci.

04.08.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Krásný příběh - příběhy. Pro mne uvěřitelný a silný. Myslím, že přesně takový život je, složitý. A složití jsme i my, lidé, i když chceme všichni to stejné, Zažívat okamžiky štěstí.

Přečteno méně než za 24 hodin.

04.08.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silná kniha, nečekaný příběh a výjimečný způsob vyprávění.

05.07.2018 5 z 5

Zrození kmenového vůdce Zrození kmenového vůdce Dave Logan

Jedna z knih, které jsem nedočetla. Nenaplnila moje očekávání. Domnívala jsem se, že se jedná o sociologickou studii, a ona jedna z mnoha firemních... Začátek slibný, ale pak se opakují myšlenky a závěry jsou dle mého rychlé.

05.07.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Kniha přečtená na jeden zátah. Napínavá.

05.07.2018 4 z 5

Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Milovala jsem Pabla, nenáviděla Escobara Virginia Vallejo

Knize škodí vyprávěcí styl - autorka je monotónní. Jinak zajímavé nahlédnutí do jiné země a kultury. Jak jsem ráda, že žiji v Čechách.

05.07.2018 2 z 5

Velmi, velmi oceňuji závěr knihy. To by měla být povinná četba pro věčně nespokojené Čechy.

25.03.2018 4 z 5