Zrození kmenového vůdce

Zrození kmenového vůdce https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193938/zrozeni-kmenoveho-vudce-bjv-193938.jpg 5 13 13

Ptáci tvoří hejna, vlci smečky a lidé kmeny, skupiny o sto dvaceti až sto padesáti lidech. A jak zjistíte, zda někdo patří do vašeho kmenu? Když se potkáte, zastavíte se a prohodíte pár slov. Ve firmách kmeny zajišťují, že se udělá, co je třeba udělat. Práce ale není hlavní důvod, proč kmeny vznikají. Kmeny jsou základním stavebním prvkem jakéhokoli rozsáhlejšího lidského úsilí. Mají větší význam než týmy, celé podniky a generální ředitelé. Jsou to právě kmeny, kdo v podniku rozhoduje o tom, zda se novému šéfovi bude dařit nebo zda ho vrzy nahradí někdo jiný. Některé kmeny vyžadují od svých členů maximální výkony a neustále se rozvíjejí. Jiné dělají jen to, co je nezbytně nutné. Co je příčinou tohoto rozdílu? Kmenoví vůdci!... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Synergie
Originální název:

Tribal leadership


více info...

Přidat komentář

RenataP
06.06.2019

Vyšla v druhém vydání.
Je skvělá pro pochopení motivací lidí a obsahuje metody, jak si uvědomit svoje cíle, motivovat ostatní a... ostatně můžeme ji využít i jako třeba matky od rodin apod.. Všude, kde je potřeba psychologická logistika.

Jolina
19.08.2018 5 z 5

Dobrá kniha pro vedoucí pracovníky - k té se ještě člověk bude muset několikrát vracet, aby si uvědomil, jak komunikace ovlivňuje mnoho životních situací. Doporučuji!


Sonik1974
05.07.2018 3 z 5

Jedna z knih, které jsem nedočetla. Nenaplnila moje očekávání. Domnívala jsem se, že se jedná o sociologickou studii, a ona jedna z mnoha firemních... Začátek slibný, ale pak se opakují myšlenky a závěry jsou dle mého rychlé.

petr3048
18.07.2016 5 z 5

Naprosto zásadní kniha pro každého manažera či majitele firmy. Jako taková pomůže lepšímu nastavení skupiny lidí, se kterými spolupracujete. Na knize oceňuji především fakt, že je vše podloženo vědeckými studiemi a převedeno k přímému praktickému použití. Tolik zvýrazňovače jsem ještě na žádnou knihu nevypotřeboval...

Madlobina
17.12.2015 4 z 5

Je to prvá kniha na tému vedenia ľudí, ktorú som čítala. Inšpirujúce príbehy realných firiem, z ktorých sa autori snažia vytvoriť funkčný univerzálny model. Určite mi priniesla nový pohľad na to, ako by mohol team lepšie fungovať. Pri čítaní som však často zaujala i kritký postoj. Mala som šancu jej obsah konzultovať s inými leadrami a diskusia, ktorá nastala pridala knihe na význame. Vnímam ju teda ako učebnicu :).