SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Kniha se mi určitě líbila, děj byl zajímavý a člověk prostě potřeboval vědět, co se bude dít dále.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moc krásná kniha, psána více méně dětský stylem, ale plná hlubokých myšlenek. Určitě si ji přečtu někdy znovu a zase mi dá něco víc.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Mrazivé, ale pravdivé. Lidstvo se ke zkáze vede samo.

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Dobrý příběh, trochu znepokujující ze začátku, který se na konci vygradoval.

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Je to sice klasika, ale u mě úplně neboduje a neobsazuje první příčky.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Bylo to fajn, ale u Greenových knížek mi pokaždé něco chybí. Tahle knížka byla navíc slabší než jiné od tohoto autora, mírně nudná.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Skvělé a neotřelé. Překvapující, autorka přišla s něčím, co ještě nikde nebylo.

Proces Proces Franz Kafka

Nemůžu říct, že to byla špatná kniha jen proto, že mi dělalo opravdu problém ji přečíst. Bylo to zajímavé a nervy drásající. Vlastně přečtete celou knihu a na konci nemáte nejmenší tušení o čem jste četli nebo co se vlastně stalo.

Bývalé přítelkyně Bývalé přítelkyně Kylie Adams

Jedna z opravdu slabších knih. Spousta vulgarismů a příběh téměř o ničem.

12.09.2017 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

První polovina byla skvělá, druhá ale už zaostávala. I přesto dávám 4 hvězdy.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Skvělé pokračování prvního dílu. Hunger games je prostě můj šálek kávy.

12.09.2017 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Vlastně to bylo i docela vtipné a nelituju, že jsem si to v rámci povinné četby přečetla.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knížka se mi líbila mnohem více než film. Konečně jsem pochopila, o co ve filmu vlastně šlo. Skvělé.

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Tato sbírka básní mi opravdu dala zabrat a nebyl to zrovna šťastný výběr do povinné četby. U některých básní mi unikala myšlenka, často jsem se ztrácela a nechápala, i když jsem opravdu chtěla.

Rebel Rebel Amy Tintera

Pokračování skvělého prvního dílu. Nezklamalo, opět jsem se téměř nemohla odtrhnout.

Reset Reset Amy Tintera

Za mě naprosto skvělý příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Přečteno za pouhý den, kdy jsem se sotva zašla najíst. Nápad skvělý a bylo to zase něco jiného, než na co jsem zvyklá.

Řezník Řezník Alina Reyes

Tohle se mi vůbec nelíbilo. Skoro bez příběhu, nezaujme, jen pár sprostých erotických scén.

12.09.2017 1 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povídky, které mě vždycky na konci dostaly. Čapek je prostě můj oblíbený autor.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

U knížky jsem plakala, u filmu taktéž. Takové příběhy mě vždycky dostanou a zůstávají ve mně ještě dlouho po přečtení.

12.09.2017 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Skvělá manga kniha. Napětí, příběh, atmosféra, mělo to všechno. Ilustrace krásné, co víc si přát.