SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

V prvé řadě zatleskáme autorce Twilight ságy, Stephenie Meyer, protože bez ní by tahle kniha asi nevznikla. Bohatý a snad ten nejkrásnější muž si všimne obyčejné a stydlivé dívky a najednou není žádná jiná, kterou by chtěl více. Anastasie se do Christiana zamiluje a on ji pomalu zasvěcuje do tajů svého života. No upřímně, nepřipomíná Vám to Edwarda s Bellou?
Jinak obsahově byla kniha strašně prázdná. Začátek dobrý, ale dalších 500 stránek se řešila pořád jedna a ta samá věc. A mezi řešením té věci bylo každou chvíli vloženo nějaké to "vzrušení" a Anino povídání se svou vnitřní bohyní.
Konec knížky jsem dočítala s donucením a zklamal mě její hrozně rychlý spád. Přišlo mi to velice náhlé. Jako by autorka sama nevěděla, jak to dokončit.
Zbylé dva díly si asi přečtu, ale jenom proto, abych věděla, jestli jsou lepší než tento.

19.12.2014 2 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Skvělé doplnění pro fanoušky Harryho Pottera. Těm knížku doporučuji, i když je místy trochu zdlouhavá (u popisování jednotlivých famfrpálových družstev). Ale ti, kdo Harryho Pottera nečetli a nemají k němu nějaký vztah knížku nedoporučuji, protože by z ní takřka nic neměli.

12.12.2014 4 z 5

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Jedním slovem krásná kniha. Představuje nám pohled na věc, na kterou nikdo z nás vlastně nezná odpověď a tahle verze představy se mi líbí. Za mě nejvyšší hodnocení, protože mi poskytla odlehčení v dobách, kdy jsem z téhle věci měla upřímný strach.

12.12.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tenhle příběh podává jiný pohled na rakovinu. Hazel je se svým stavem smířená a když se objeví Gus zdá se, že konečně našla to, co jí celou dobu chybělo. Poté se ovšem příběh obrací a nabírá jiný směr. Částečně je psán vtipnou formou, kniha se četla dobře, ale musím přiznat, že mi v ní něco chybělo. Emotivně mě moc nezasáhla. Nejsmutnější ze všeho mi přišel Isaacův proslov, ale jinak jsem byla z knížky trochu zklamaná. Čekala jsem od ní více a nějak mě neláká si přečíst od Johna Greena další knihy. Každopádně příběh je to pěkný a za přečtení stojí.

12.12.2014 3 z 5

Zloděj kufrů Zloděj kufrů Arnošt Lustig

Přečíst tuhle knihu mi dalo vážně zabrat. Ze začátku jsem se musela opravdu nutit, některé věci se opakovaly a v ději jsem se ztrácela. Asi v polovině jsem si ale zvykla na to, jak Lustig píše a už to nebyl takový problém. Líbily se mi hlavně pasáže o přátelství, lásce a Ludvíčkových citech k Markétce. Je to citlivě napsaná kniha, která ale podává realistický pohled na život v Terezíně. Nevím ovšem, jestli někdy sáhnu zrovna na další knihu od téhož autora.

07.12.2014 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Podle mě je kniha skvělá. Pohádky jsou krásně napsané a poznámky Albuse Brumbála k jednotlivým příběhům některé informace doplňují a místy jsou i vtipné. Nejvíce se mi líbila Fontána příznivé sudby a Příběh tří bratří, který je pro mě neodlučitelnou součástí knih Harryho Pottera.

02.11.2014 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ze začátku byla kniha docela nudná, musela jsem se do čtení trochu nutit. Pak ale děj nabral úplně jiný směr, z pana Kopfrkingla se stal úplně jiný člověk s jinými názory a hodnotami. Hodně mě také překvapilo, jak nenuceně a meziřečí psal Fuks o jeho vraždách. Kniha je určitě zajímavá a dá se přečíst, pokud se dostanete přes první stránky.

28.10.2014 3 z 5