SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Co na to říct. Klasickou knižní verzi jsem ohodnotila 5 hvězdičkami a ani po třetím přečtení jsem hodnocení nezměnila. Komiksové vydání je samozřejmě krásné, originální a ilustrace jsou vážně povedené, kloubouk dolů. K pěti hvězdičkám mi ovšem chyběla celá ta linka příběhu, která v původním deníku je. Toto vydání má jen útržky toho, co mě na původní verzi tolik zasáhlo a mě tam jednotlivé situace a pocity chybí.
Doporučila bych ji dětem, které tak moc nečtou, aspoň pro seznámení se s příběhem Anny a také spousty a spousty dalších Židů v té době, ale pro mě to bylo "málo".

23.07.2018 4 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Pokud chcete knížku, která vás zaručeně znechutí, donutí vás si prohlížet postel, jestli po ní něco neleze, anebo jestli snad není nějaký ten brouk na vás, doporučuju!
Gradace skvělá do třetí čtvrtiny knihy, všechno to mělo skvěle našlápnuto a já čekala nějaké mistrovské rozpletení. Místo toho mě ale čekalo zklamání. Závěr byl slabý, spousta věcí zůstalo nedořešených, nevyřčených. Čekala jsem víc.

13.07.2018 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Začátek knihy měl pěkně nakročen, to ano. Dva tajemní a zlomení lidé, kteří nějakým způsobem potřebují zachránit. Ale čím dále jsem v knize byla, tím více se mi chování obou hlavních postav zdálo nesmyslné, hloupé a nepochopitelné. Asi bych byla spokojenější, kdyby se tato kniha nakonec vyvinula v klišé s happyendem, než tyto všelijaké vztahové komplikace.

08.07.2018 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Skvělé zakončení celé série, které jsem dočítala opravdu s úsměvem na tváři.

23.06.2018 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Mé hodnocení je jen tří hvězdičkové asi proto, že prostě nejsem pejskař a nedokážu knihu a příběhy v ní úplně ocenit. Ano, bylo to milé a místy zábavné, na konci smutné, ale pro mě někdy i přitažené za "uši" a pouhý průměr.

01.06.2018 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Knížka dobrá, určitě lepší než film, rozhodně vybízí k zamyšlení nad různými aspekty života.

01.06.2018 4 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Gradace děje asi do poloviny knihy a pak dlouhé pasáže téměř o ničem. Potom zajímavý konec na posledních 15 stránkách.
Myšlenky a propojenost skvělá, ale zkrátka mi tam něco chybělo. Nepomáhal tomu ani středoškolský styl psaní, ačkoli se to četlo rychle a snadno, takže jako oddechovka dobré, ale toto téma by si zasloužilo "něco víc".

25.03.2018 3 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Do čtení jsem se nutila, pro mě napsáno velmi nepohodlným a zmateným způsobem. Děj mi až do třičtvrtiny knihy nepřišel zajímavý, pořád omílání toho samého dokola. Konec překvapivý, proto si nakonec vysloužila alespoň dvě hvězdičky.

06.03.2018 2 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

Příběh, který mě dostal takřa do kolen.
Ještě nikdy jsem se od knihy nemusela tolikrát odvracet s pocitem, že cítím všechno bolest, kterou Shy popisovala.
Ještě nikdy jsem neměla tolikrát slzy v očích.
Ještě nikdy jsem necítila pocity nevolnosti jen při čtení.
Obdivuju, jak se nakonec s celou záležitostí vyrovnala a práci, kterou momentálně dělá.
Její příběh by se k lidem měl dostat, měli by ho chtít číst... aby věděli. Aby věděli, čeho jsou lidé schopni.

21.01.2018 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

I v tomto díle jsem se našla snad na každé stránce!

25.12.2017 5 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Celou knihu jsem v napětí čekala, že se dozvím více o kouzelném deníku a nakonec se děj stočil někam jinam. V některých částech jsem se nudila, v jiných naopak zvědavě hltala text dál. Ovšem nebyl to pro mě úplně skvělý knižní zážitek.

04.12.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Abych použila Schrödingerovu metodu, tahle knížka byla a zároveň nebyla dobrá. Některé věci prostě byly a zároveň nebyly vtipné. A tak to bylo u všeho. Čekala jsem od ní trochu více.

21.10.2017 3 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

Několik opravdu pěkných myšlenek, ale styl, jakým je kniha napsaná se mi vůbec nelíbil. Nebavilo mě to, nudilo, některé části pro mě byly prázdné vychloubání.

02.10.2017 2 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Naprosto odstrašující příběh života Židů v druhé světové válce. Člověk se při čtení snaží sám nedýchat a nedělat hluk, aby náhodou Annu a její rodinu nevyzradil.

17.09.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nebavilo mě to..

17.09.2017 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Miluju Shakespeara! Romantika, verš, krášně se to čte, naprostá klasika.

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Moc dobrá knížka s otevřeným koncem. Děsivé.

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Pro mě jedna ze slabších knížek od autora.

17.09.2017 3 z 5

Doupě nestvůry Doupě nestvůry Robert Lawrence Stine

Knížka, kterou jsem jak mladší četla snad 10x a pořád mě bavila. Je psána jednoduše, srozumitelně a čte se takřka sama.

Fakt "šílenej" rok Fakt "šílenej" rok Tim Collins

Oddechovka pro mladší čtenáře.

17.09.2017 3 z 5