Štěnice

Susan a Alex našli byt snů. Majitelka domu je sice poněkud výstřední a údržbář stále mumlá něco o sklepě, ale za tak nízký nájem by byl hřích ten byt nebrat. Jednoho rána se Susan probudí s divnými štípanci na těle. Každé ráno přibývají další. Susan zjišťuje, že jejich byt je zamořen štěnicemi. Proč má ale štípance jen ona? A jak to, že odporný hmyz nikdo jiný nevidí? Začíná z toho šílet. Děje se něco zlověstného. Ale je to doopravdy, nebo má ty odporné štěnice jenom ve své hlavě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249636/big_stenice-OWm-249636.gif 3.5136
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Fragment (ČR)

Bedbugs, 2011

Kniha Štěnice

Verunka289
09. srpnaodpad!

Toto byla tak zbytečná kniha, nic mi to nedalo.... dočetla jsem ji jen proto, že knížky prostě dočítám, když už s nimi začnu, nic víc, nic míň.

MichalHoráček
18.04.2021

Tak nějak nevím co si o tom mám myslet.... Chvílemi mě kniha hodně bavila a pak za pár stránek hrozná nuda... Závěr to malinko vylepšil, ale myslím si, že za pár dní už ani nebudu vědět o čem to bylo...

Jurajovamaka
03.03.2021

Kniha je rozdelená do niekoľkých častí, kde v každej je dej viac a viac napínavý. Priznávam, že kniha ma úplne pohltila až od druhej časti, tá prvá je len taký rozjazd.
Pre náročnejších čitateľov to asi nie je to pravé, čo by si mohli želať, no stále dostanete kus napätia a pocit, či tie potvory nemáte doma aj vy. Ľahko sa číta, čo je plus, a je to, v rámci možností, „oddychovka“ na pár hodín.
Koniec knihe uberá na hodnotení a bol trochu prehnaný, no aj tak som si knihu užila.
O D P O R Ú Č A M ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

jprst
31.12.2020

Docela slušná kombinace mezi horrorem a psychothrillerem s patřičnou gradací, kterou ale autor závěrem dost "úspěšně" pokazil, jako by si nevěděl rady co s tím.

mynamail
13.10.2020

Vzhledem k tomu, že mám hrůzu i z mouchy a cítím k veškerému hmyzu a broučkům a podobné havěti neuvěřitelný odpor, byla odvaha otevřít první stránku. Ale nelituji. Opravdu přečteno za jedno deštivé odpoledne. Nebylo žádné hluché místo, žádná nuda. Vývoj nepředvídatelný. Doporučuji.

evilunicorn
21.07.2020

I přesto, že mě postava Susan svým chováním občas iritovala, nemůžu příběhu upřít svižné tempo, zajímavý námět a skvělý konec.Zajímavé dílko, díky kterému jsem měl téměř potřebu se poškrábat na kůži.Body navíc za noir obal knihy.

Iva B.
29.01.2020

Tohle nebylo vůbec zlé!! Už ten název.. Já jsem sice četla jako eknihu, tam to nebylo, ale graficky je kniha prý na každé stránce plná štěnic a každou stránkou jejich vice a vice. Druhou část knihy jsem četla v noci, takže asi to nejhorší. Měla jsem pocit, že po těle mi furt něco leze :). Konec byl docela velké překvapení!!!!

Morbidus
22.01.2020

Tohle vůbec není špatná záležitost! Na knihu jsem narazil v knihovně zcela náhodou a ani nevím, co mě přimělo si ji půjčit - prostě mi přišla zajímavá. Brouka mi do hlavy sice nenasadila, ale rozhodně na ni jen tak nezapomenu.
Aby bylo jasno, považuji tuto knihu spíše za horor, než za thriller (jak se potenciální čtenáře snaží zklamat obálka). Ovšem proč polemizovat o žánrech, hlavní je, že jde o svižné čtivo, které lze bez problémů zdolat za jeden či dva večery! Atmosféra (společně s množstvím štěnic) houstne takřka geometrickou řadou. Finále zapadne na ta správná místa, i když uznávám, že jde o lehké zklamání. Nicméně jsem rád, že některé otázky zůstaly nezodpovězeny. Za prvé mi otevřenost konce sedí a za druhé - to musí být řečeno vše?
Zábavná psychologická jednohubka. :-)