Siwan Siwan komentáře u knih

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Asi nejvíc bych tuhle sérii přirovnala ke stylu Off-Campus od Elle Kennedy. Pouze více romantiky a méně explicitně popsaného sexu. Napsané je to lehkým, čtivým stylem, takže pokud chcete letní čtení, tak asi není co vytknout. Na druhou stranu co se týká postav a příběhu je to oproti ostatním knihám tohoto typu dost ploché. Vlastně nejzábavnější jsou většinou vedlejší postavy, jejichž příběhy se následně rozvíjí v dalších knihách, což je asi největší plus téhle série. Další knihy si přečtu, ale je to prostě průměr. Pokud chcete něco zajímavějšího doporučila bych sérii Dublin Street, Off Campus.

15.06.2021 3 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Jedna z lepších sérií v tomto žánru. Rozhodně stojí za přečtení. První díl mě bavil nejvíc, přečetla jsem ho za odpoledne, prostě tam všechno sviští. Postavy mi přirostly k srdci, prostředí super. Doznávám, že druhý díl mě bavil o něco míň, ale pořád přečteno jedním dechem. Třetí díl, který je schematicky pořád stejný jako dva předchozí, už jsem přelouskala spíš pro výsledek než ze zábavy. Vlastně bych dala víc hvězd, ale autor to tak překombinoval, že už jsem si místy fakt klepala na čelo. Ale obecně stojí za přečtení.

23.02.2021 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Zcela souhlasim s david5746, proste to asi neni pro me.

19.01.2021

Písek Písek Hugh Howey

Autor umí psát, takže děj i postavy jsou v pohodě. Co mi vlastně chybělo nejvíc je nějaká informace, linka...něco, proč a jak se ocitáme v té konkrétní době a proč je stav "neustálého písku" takový...připadá mi, že trilogie Sila byla v tomhle propracovanější. Každopádně jinak dobrý.

01.10.2020 3 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Mám ráda tyhle romány, rozvíjející děj přesahující jednu generaci je zajímavý, s postavami se člověk sžije snadno a prostředí Zélandu taky na jedničku. Obecně bych řekla, že v celé knize...i ve druhém díle, který teď čtu jsou ženské hrdinky silnější než muži a tak nějak až neuvěřitelně si se vším poradí. Ale to je spíš drobnost v jinak perfektním románu.

01.10.2020 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Výborné jako vždy, obzvlášť od půlky a konec parádní. Odkaz na hodináře jako bonus :)

14.08.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Jde to, ale kniham ze serie Off campus se to proste nevyrovna.

15.07.2020 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Me tahle kniha proste bavi, ctu ji uz po nevim kolikate a pokazde je to proste pecka.

15.07.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak za me jedna z nejlepsich serii tohoto zanru. Delka posledni knihy mi vubec nevadila, naopak jsem si ke konci rikala, jeste a jeste... postavy prirostou pomerne rychle k srdci a to jak ty hlavni, tak vedlejsi. Maji dost prostoru a to me bavilo asi nejvic. Neda se rict, ze by dej byl nejaka uchvatna podivana, ale me prave sedi, ze je venovano vic pozornosti vztahum mezi postavami a jejich vyvoji. Znacka slo by.

15.07.2020 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Obvykle nejsem ctenar pro toto tema, ale tahle kniha je tak dobre napsana od prvni do posledni stranky, ze to vubec nevadi. Pokud mate pocit, ze vas tohle tema nebude bavit, zkuste to. Za me plny pocet bodu a dala bych i vic.

15.07.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Naprostá bomba, do jedné ráno už jsem chvíli nečetla, ale tohle se prostě nedá odložit. Běžím na další díl... :-)

28.04.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Výborná ukázka YA literatury, dobře se čte, všechno dobře odsejpá.

22.04.2020 5 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

Mě se velmi líbil i druhý díl trilogie, především to jak se osudy postav "náhodně" protínají. Prostředí opět na jedničku.

21.02.2020 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Jeden z nejlepších románů, pojednávající o životě v koloniích, z období plantážníků a také o životě otroků v té době. Autorka čerpá při psaní románů vždy z historických zdrojů a i když je zasazuje do fiktivních postav nebo situací je z nich tehdejší atmosféra výborně znatelná.
Doporučuji i její trilogii z Nového Zélandu.

21.02.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nebavilo. Nemůžu si pomoct, ale s atmosférou Kinga to nelze srovnávat ani po dvou deci a pro mě z toho čiší plochost. Nálepku bestseller doporučuji slepit.

21.02.2020 2 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Uf, jak na to? No, asi takhle...pokud dočtete až do konce, včetně autorových poznámek na konci, dojde vám, jak byla celá tahle série myšlená. Pak je samozřejmě i jasné, proč postavy neměly celou sérii v podstatě šanci, aby vám přirostly k srdci. O ně tady totiž vlastně vůbec nejde. Autor používá "vymyšlený" svět k prezentaci vlastních názorů a zamyšlení se nad světem naším a také nad událostmi našich dějin i doby. Jste-li ochotni toto přijmout jako premisu, pak jsou všechny tři díly výbornou, leč místy ne zcela zábavnou četbou. Ano, můžete se zamyslet, ano můžete si uvědomit, jak se i dnes spolu střetávají civilizace žijící v "moderní" době, s dobou "středověkou". Jenom je to prostě trochu vopruz.

21.01.2020 3 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

První dvě třetiny mě nebavily, protože se jedná víceméně o popisy bojů. V poslední třetině se víc rozvíjí děj, ale pořád tu je ta citelná neschopnost sžít se s postavami, autor se tomu prostě věnuje míň, než všemu ostatnímu. Jinak je tu spousta myšlenek, nad kterými můžete přemítat. Škoda, že tu není větší prostor pro rozvinutí charakterů. Autor psát umí, určitě si přečtu i závěrečný díl, i přes všechny nedostatky mě zajímá, jak to dopadne. Linka s Kleistem asi nakonec nejzajímavější.

19.01.2020 2 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Za mě to od začátku chytne a přečte se jedním dechem. Prostředí vykupitelské "svatyně" brutálně brutální a bez toho popisu by se fakt nedalo pochopit, jak na všechny působí prostředí "jiného světa".. co mi ubírá to, aby bylo pět hvězd je vlastně jen jedna věc...popisy pocitů postav jsou prostě tak nějak odfláklé...možná nepropracované, prostě se s nimi neumím sžít. Vztah, který má být řekněme osudový, je jaksi o ničem...nevím, všechno ostatní sedlo, jenom tohle prostě není autorova silná stránka. Nebo mi možná nesedí to pojetí. Každopádně se do dalších dílů pouštím.

18.01.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Nevím, kdy přesně se to stalo...nejspíš někde mezi tím, kdy jsme prožili lásku, která nedokázala být větší než naše potřeby, možná tam, kde jsme pocítili, jaké to je, když nás někdo miluje tak zoufale, že to známe, ale nedovedeme mu to oplatit, protože nemůžeme a nejspíš tam, kde jsme hnáni pocitem něčeho většího, měli potřebu někoho chránit, protože prostě nemůžeme jinak...tam někde se stalo, že tohle všechno je víc, než propracované divy Lothlorienu. To nejsou povídky, to je život dokonale smrsklý do několika stran. Je v tom všechno.

06.01.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

K přečtení mě motivovalo shlédnutí parádního seriálu od Netflixu. Většinu příhod jsem znala ze seriálu, ale vůbec to nevadilo. Naopak bych řekla, že se mi kniha tolik líbila i díky tomu, že postavy v knize byly v seriálu perfektně vystižené a s mojí představivostí naprosto souzní. Dokonce bych řekla, že postava zaklínače mi byla sympatičtější i díky zfilmované verzi. S nadšením se pouštím do celé knižní série. Vždycky jsem měla zaklínače - mylně - spojeného jen se zabíjením monster, ale o tom, nebo snad jen o tom, knihy opravdu nejsou. Naopak. Těším se na objevení další parádní ságy. Ještě bych dodala, že prolínání minulosti a přítomnosti na mě vůbec nepůsobí neuceleně, ale naopak děj zpestřuje. Působí jako úvod do uceleného světa a dějů, které se budou rozvíjet v dalších knihách.

05.01.2020 5 z 5