Rozbité okno

Můžeme se ubránit člověku, který o nás ví úplně všechno? Svět se přehoupl do 21. století a ze sběratelů kostí se stali sběratelé dat. Klíč k penězům a moci drží ten, kdo disponuje největším počtem informací o našich kreditních kartách, zdravotní dokumentaci nebo nákupních zvyklostech. Může to být komerční firma, může to být slídivá vláda... a může to být i vraždící psychopat. Ten muž získal přístup do databází největší informační společnosti v Americe a využívá získaných informací k tomu, aby pronikl do života vytipovaných obětí, které zavraždí a vinu následně svalí na nevinné občany. Vše nasvědčuje tomu, že nalezl recept na dokonalou vraždu – jenže pak se jedním z jeho obětních beránků stane bratranec kriminalisty Lincolna Rhyma. Rhyme se uvolí zoufalému bratranci pomoci a postupně začne rozplétat zločinnou pavučinu upředenou pachatelem posedlým touhou sbírat: pouličním haraburdím počínaje a intimními detaily cizích životů konče. Během tří dnů zažije kriminalista desítky zápletek, zádrhelů a zvratů a odhalí bezpočet šokujících informací o krádežích totožnosti a obchodování s daty. Proti němu tentokrát stojí pachatel nového věku: muž vyznávající vizi, že nejspolehlivější smrtící zbraní jsou informace... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1323/rozbite-okno-1323.jpg 4.6404

Případy Lincolna Rhyma (8.)

The Broken Window (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

ivoiro

Těžko něco dodávat. Kdo nečetl, nepochopí. Prostě další skvělý Deaver.

Romžiry

Zase žádné zklamání. Doporučuji.

tibicards1710

Aký príznačný názov. Nakukávanie do okien v prenesenom význame slova. Otváranie a zatváranie okien... Ten, komu je svet počítačov cudzí, ten sa bude nudiť. Ale za seba môžem povedať: vynikajúce a napínavé čítanie

Kerberos

Jedna z nejlepších celé série.

Eve_linnka

Skvělá detektivka! Kdo je přehlcen severskou krimi, tomu doporučuji tuto knihu. Výborná zápletka a strhující děj. Celou recenzi najdete na http://zivotjehappy.blogspot.cz/2017/04/precteno-rozbite-kno.html?m=1

katka_dv

Dobrý námět (informační technologie a krádeže identity), čtivá kniha … možná je to až na škodu, protože si zpětně uvědomuji, že jsem to přečetla tak rychle, že vlastně ani nevím, jak se vlastně podařilo Sachsové a Rhymovi odhalit pachatele. Zdá se trochu přehnané, kolik toho o nás může vědět jedna jediná společnost, ale když si vezmu, co všechno „ví“ takový Facebook a to ani nemusí informace odnikud sbírat, tak to vlastně možná až tak překvapivé není. Jako největší nesmysl mi nakonec přišlo to, že se Ron (v roce 2008) ptal, co je to Excel …

KaiShun

Vynikajicne

Manyna

Je to hrozný, kolik toho o nás vědí. Otázka je, jestli je to ku prospěchu či nikoliv. Nechci být paranoidní, ale kdo ví. :) Deaver opět bodoval, do posledních 50 stránek jsem neměla absolutně šajna, kdo bude sériovým vrahem. Perfektně vykreslená postava zločince, přenesení jeho pocitů a tužeb. Tenhle díl je malinko okořeněn účastí Lincolnovy rodiny a autor nás nechal malinko nakouknout i do Lincolnovo minulosti.

dominika2585

Můj žebříček hodnocení "Rhymovek" musím opět pozměnit. Rozbité okno zatím řadím na špici celé série, a před Deaverem opět smekám. Opět kniha plná zvratů a překvapení. Při jejím čtení jsem si několikrát myslela, že už vím kdo je vrah, nakonec mě Deaver vždycky přesvědčil o opaku. Zpracování tématu opět na jedničku, vždycky jsem si říkala jak je možné, že mi často volají cizí firmy, které nabízejí své produkty. Jak ksakru přišli na moje telefonní číslo? No a teď už si na to konečně dokážu odpovědět .

veronie

Jedna z nejlepších knih ze série. Dnešní době vládne internet a tak bylo pro mě téma velmi zajímavé. Je fascinující jak bylo vše dokonalé, propracované a promyšlené. A tím nemám na mysli jen vrahovo počínání, ale i celkový systém sběru a uchovávání dat. Až děsivé. Co se týče autora, je to prostě borec :)

Lenyaa
25.11.2016

Tato kniha mě opravdu pohltila. Dokonale promyšlené, napínavé a i pro laika v tomto oboru, velice čtivé... Atmosféra "Muže který ví všechno" na mě působila děsivě, protože v dnešní době jsou lidé opravdu závislí na datech v počítači. Nemohu jinak než 5* !!!

Lu89
25.08.2016

Jedna z nejrychleji přečtených knih, které jsem kdy četla. Jak už se tu několikrát zmiňovalo, jak začnete číst, nedokážete přestat do doby, dokud to celé nepřečtete. A když jste na konci, tak se až divíte, jak moc se všichni spoléháme na data v počítačích. Je jedno, zda jsou pravdivá či ne, život Vám i tak ale mohou velmi poznamenat či dokonce zničit.

Aymira
15.07.2016

Přečteno jedním dechem. Jedna z nejlepších autorových knih. Velmi přitažlivé čtení a to i přes skutečnost, že v příběhu tentokrát nenastane žádný velký zvrat. Rhyme mi tentokrát přišel spíše v pozadí, koneckonců pachatele objevila sama Amélie. Zajímavý námět, který vás donutí přemýšlet o bezpečí života v dnešní společnosti. A ty dialogy mezi vyšetřovateli, a především mezi Rhymem a Thomem, jsou prostě dokonalé. Tolik sarkasmu, ironie a pohotových vtípků! Tuto sérii čtu postupně a upřímně řečeno se netěším na okamžik, až dospěju k poslední straně Lincolnova příběhu.

helenkan
13.04.2016

Jakmile začnete číst,nejde přestat. Úplně tomu propadnete. :)

Selinute
28.03.2016

Deaver je pro mě záruka dobrého čtení.

Adieles
25.03.2016

Jeffery mne opět nezklamal :-) a duo Amelie a Lincoln je skvělá volba. Kniha je psaná čtivě, děsivě a také tak, že jakmile začnete číst, nechcete přestat, dokud neodhalíte pravdu.

Rozmarýna Rozm
14.03.2016

Výborná kniha, četla jsem jedním dechem, téma mě velmi zaujalo. Jen mi vadilo, že se průběžně v knize řešil jiný případ, zřejmě Hodinář, kterého jsem zatím nečetla. Vytkla bych jen zbytečně natahovaný závěr.

nelajsia
05.03.2016

Moja prvá kniha od tohto autora a - som nadšená, napínavé, zaujímavé, desivé.
Určite si chcem prečítať aj ďalšie.

TeaPeter
02.03.2016

Tohle je podle mého názoru nejmrazivější Deaverova kniha. Děs na člověka nejde z nějakého brutálního násilí, ale z toho, že někdo o něm muže vědět úplně všechno a použít to bezskrupulózně proti němu v jakoukoli chvíli. Jinak to ale není žádný klenot, Deaver napsal i lepší knihy.

Kexina
18.01.2016

Průměrná detektivka, u které bylo vcelku brzo jasné, kdo je pachatel. Celkové hodnocení - nepotěší, neurazí. Snad jen by neškodilo, kdyby se zkrátila zhruba o těch 100 stran zbytečných rozvláčných plků o ničem.

seredomi
11.12.2015

Deaver je pro mě je maestro! Nejím, nespím, nedýchám...

Skripi
24.08.2015

Super, odporúčam... :)

Šárka345
04.08.2015

Skvělá kniha, opravdu čteno jedním dechem. Ale opravdu mrazí z pocitu, že vše fikce rozhodně nebude.....

ondrash77
03.05.2015

Když něco děláte často, dříve či později se neubráníte opakování zaběhnutých postupů, zkrátka se začnete opakovat. To se stává mnoha autorům včetně Jeffreyho Deavera. Pokud znáte více než dvě jeho knihy, jste ve značné nevýhodě. Můžete si být jisti, že u některých scén budete zhruba vědět, co bude následovat nebo jakým směrem se dějová linie vydá. Celá recenze je tady: http://www.kniznistrepy.cz/2015/05/03/rozbite-okno/

rose
02.03.2015

Hodně děsivá tématika, tím spíš, že to není zase až taková fikce. V dnešní době kamer, čipů, odposlechů a elektronických vynálezů je možné všechno. Dobře se to čte, i když je to občas trošku dlouhé. Ústřední dvojice Lincoln/Amélie jsou opět skvělí.

technolog
26.02.2015

Ani tato kniha mě nezklamala. Spis budu smutný až dočtu všechny volné pokračování.

Luciga
25.02.2015

Opět nové, naprosto neotřelé téma. Deaver mne prozatím vždy dokázal tématem překvapit. A i když to není jedna z těch lepších jež jsem od autora četla, tak stejně hodnotím vysoko :). Zajímavé, napínavé, tentokrát nepřekombinované (za to chválím). Prostě dobrá detektivka na pár večerů.

Figol
10.02.2015

Asi před deseti lety jsem četla Sběratele kostí a byla jsem totálně nadšená a chtěla další Deaverovy knihy. Bohužel jsem tehdy žádnou jinou nesehnala a postupně jsem úplně zapomněla, že někdo takový existuje. A když se před pár týdny tahle kniha objevila u mě doma, nevěnovala jsem tomu větší pozornost. Tedy až do chvíle, než mi secvaklo, že je to stejný Deaver jako před lety. Tak jsem se do knihy s chutí pustila a musím říct, že mě kniha mile potěšila. Skvěle se četla, děj plynul a já za dva dny ani nevěděla, jak se stalo, že jsem na poslední straně. Téma informačních technologií, ztráty soukromí, krádeží identity... mě zajímá a musím říct, že po přečtení ve mě zůstal dost nepříjemný pocit a víra v to, že si Deaver většinu informací prostě vycucal z prstu. Jinak je to skvěle poskládaná mozaika, které snad ani nelze nic vytknout. I přesto však dávám jenom čtyři hvězdy-asi proto, že po dřívějším nadšení ze Sběratele kostí jsem prostě čekala něco málo víc.

Ennie
22.01.2015

Souhlasím s Wally, na jednu stranu mi to přijde fakt dobré! (Pro ty, kteří čtou poprvé knížku od Jefferyho z dané série.) Ale třeba v téhle knížce mi to přišlo až moc. Stačí napsat jednou, ale tady to zmiňoval víckrát, a jak už čtete skoro "8" ze série... Nečtu je po pořade :D - Tak jak se k nim zrovna dostanu (knihovna, knihkupectví). Akorát občas koukám, že mě s těmi zvraty ještě překvapí :D. Většinou už ho mám "přečteného" a přesně to čekám. Tahle knížka mě tedy nutila přemýšlet i o dnešním světě - internet!

PonížilováA
16.10.2014

Jedna z mých slabých stránek je, že si přečtu knihu a teprve po roce píši recenzi na mém oblíbeném webu databaze. Ale nevím co mám psát o téhle knize, kterou jsem četla už před rokem.. vždy čtu knihy, které mi někdo doporučí, nebo si přečtu jejich recenze, ale deavera mám ráda jako spisovatele.. Takže na 100% vím, že tato kniha byla SUPER.. :D