Ostrov rudých mangrovníků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Volné pokračování románu Ostrov tisíce pramenů, odehrávající se v Karibiku v polovině 18. století. Deirdre, dcera Angličanky Nory Fortnamové a otroka Akwasiho, žije milovaná a chráněná na plantáži své matky a nevlastního otce. Mladí muži na ostrově ji i navzdory jejímu nežádoucímu původu obletují. Deirdre ale o žádného z nich nejeví zájem, dokud se o ni nezačne ucházet mladý lékař Victor Dufresne. Po nádherné svatební oslavě nasednou Victor a Deirdre na loď plující do Saint-Domingue na ostrově Hispaniola. Tam se ale stane něco, co změní jejich další osud…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243587/karibska-saga-ostrov-rudych-mangrov-DjU-243587.jpg 3.954
Série:

Karibská sága (2.)

Orig. název:

Die insel der roten Mangroven (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Ostrov rudých mangrovníků

Přidat komentář
alexis818
24. března

Hezké pokračování předchozího dílu.Ojednu hvězdičku dávám méně,protože první díl byl opravdu lepší.Jinak pěkné čtení.

Frupet
17.07.2018

Příjemné letní čtení. Děj se točí především kolem Deidre a jejího nevlastního bratra... Je zajímavé sledovat, jak se během jedné generace mění přístup k otroctví.

Sofie75
03.10.2017

Kniha se mi moc líbila. Sice trochu děj byl podobný prvnímu dílu, ale i tak se mi moc líbila. Přeci jen děj se odehrával s pirátama, tak to knize dávalo zase trochu jiný pohled.

85098211
09.06.2017

Kniha se mi líbila přesně do toho okamžiku, kdy si Deirdre začne s Jeffem. Potom už to nestojí za moc, i když později se zase autorka začne snažit. Příběh je stejně zdlouhavý jako v prvním díle a místy dokonce i lehce nudný. Rozhodně se k této knize nevrátím...

NikolP.
14.03.2017

Tato kniha mě neoslovila jako první díl, děj je moc předvídatelný. Jef má na můj vkus moc velké ego, Dede je zase moc naivní. Přestože jsem teenager, nikdy jsem neměla ráda dívčí romány, jsou moc "jednoduché" a předvídatelné, bohužel se k tomuto druhu psaní kniha nebezpečně přiblížila. Knihu ale nezavrhuji, na zkrácení dlouhé chvíle je optimální. :)

Drahuš
08.12.2016

Trochu zklamání, taková pohádka s červenou knihovnou dohromady. Dede by si zasloužila pár facek za rozmazlenost :-), jinak postavy sympatické. Jsem ráda, že jsem knížku dočetla a vrátit se k ní...to určitě ne!

Helenicka
26.07.2016

Sága o osidlování Nové Zélandu byla úžasná. Těšila jsem se proto i na další krásné čtení, ale bohužel se někam vytratilo. 1. díl Karibské ságy ještě ušel, ale 2. díl mě připadal, jak kdyby ho chvílemi psal někdo jiný. Typická červená knihovna, předvídatelná... chvilkami i nuda. Prostě zklamání.... Škoda.

Acquenta
08.07.2016

Sarah opět nezklamala. Nora zůstala stále stejnou skvělou ženou a Dede ? Ano, měla občas chvilky, kdy byla na zabití, ale v duši zůstala hodná a spravedlivá jako matka. Jeff se mi v knize líbil nejméně, arogantní a namyšlený...co se týče příběhu, hodnotím o jednu hvězdu méně jak u prvního dílu, přece jen jedničky jsou vždy nejlepší :-) Ale i tento díl se spisovatelce velmi vydařil.

Štítky

ságy Karibik Haiti

Autor a jeho další knihy

Christiane Gohl

Sarah Lark (p)
německá, 1958

všechny knihy autora

Kniha Ostrov rudých mangrovníků je:

v Právě čtených3x
v Přečtených75x
v Doporučených7x
v Knihotéce65x
v Chystám se číst41x
v Chci si koupit5x