Siwan Siwan komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Serii Royalové jsem ještě nedočetla, takže si netroufám hodnotit to jako celek, ale zatím to přiměřeně funguje. Jenom nějak nemůžu přijít na chuť těm zpovykaným děckám.

20.11.2017 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Přečetla jsem celou serii Off Campus. Nebudu hodnotit jednotlivě - nemá to totiž smysl. Všechny čtyři knihy jedou podle přesně stejného, funkčního schématu. Abyste to správně pochopili - bavily mě všechny čtyři díly. Jenom je to prostě na jedno brdo. Jednička se mi líbila nejvíc - bylo to poprvé :)

20.11.2017

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Přečetla jsem celou trilogii - nebudu tady hodnotit jednotlivě, ale myslím, že mluví za vše, když řeknu, že jsem ji přečetla za tři dny. Prostě je to čtivé, odsejpá to. Místy mi to přišlo lehce překombinované, ale jako celek to fungovalo.
Rozhodně zajímavý námět. 3,5 hvězdy za nápad, spád a fajn hrdinku.

20.11.2017 3 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

V rámci žánru hodně čtivé, motiv neotřelý. Hlavní hrdinka má u mě body za to, že se chová jako člověk, který je skutečně v šoku z toho, že se má smířit s něčím naprosto neuvěřitelným.
Ruku na srdce - co byste dělali vy, kdyby vám na zádech vyrostla kytka?
Za mě rozhodně jo - pokud se dostanu ke zbytku série, rozhodně přelouskám.

Exodus Exodus Leon Uris

Je to prostě dobře napsané, má to spád a náboj.

20.11.2017 5 z 5

Skvostná atmosféra. Některé příběhy mě bavily víc, některé míň. Povídky obecně nejsou můj šálek, ale Poe má takový smysl pro gradování příběhu, že mu prostě rozsah povídky stačí.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Postavy jsou dobře vykreslené, líbí se mi, jak se formou vzpomínek dozvídáme, co je motivovalo k tomu, jak jednají. Jen bych ocenila ukončení knihy. Další díl by mohl navazovat i volněji. Děj má spád. Za mě supr počin.

20.11.2017 4 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Kniha má zajímavou, tajuplnou atmosféru, postavy vás chytnou, zápletka taky. Jediný problém je, že se asi autorka nemohla rozhodnout, kterou knihu napíše. Námět je sice fascinující, rozumím i tomu, s jakým poselstvím to bylo celé myšleno, ale je to tak absurdně nedotažené, že by tam nakonec námět s miniaturistou vůbec nemusel být. Což je škoda.
Každopádně po delší době autorka se smyslem pro atmosféru. Do další knihy od ní se určitě pustím. Dávám 3,5*

07.11.2017 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Příjemně čtivé, přečteno za dva dny. Sympatické postavy, zajímavě načrtnutý příběh, těším se na další díly. V rámci tohohle žánru to lepší k čemu se člověk může dostat. I téma s vlkodlaky poutavě vymyšlené :-)

13.07.2017 5 z 5

Zátiší s Datlem Zátiší s Datlem Tom Robbins

Nejlepší milostný román vůbec :-)

Závoje mlhy Závoje mlhy Izumi Šikibu

Vždycky když si na tuhle knihu vzpomenu, něco se ve mně zachvěje. Mám ji spojenou s láskou :-)

12.07.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mě to prostě nebavilo. Asi bylo všechno technicky v pořádku, jenom nějak nic po ničem.

12.07.2017 1 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Sáhla jsem po ní v rámci většího zásobení se knih v knihovně na léto. Očekávala jsem silnou podobnost s Ranhojičem od Gordona a byla jsem zvědavá, co z toho autorka vytříská.
A kupodivu vytřískala. Velice poutavě popsané prostředí židovské komunity a čtvrti zasazené do období morových ran. Příběh má spád a autorka píše dobře, takže přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji.

Divergence Divergence Veronica Roth

Přečetla jsem celou sérii. Pokud bych měla hodnotit knihy jednotlivě, pak se mi určitě nejvíc líbil první díl. Zároveň příjemně překvapil konec celé série. Osobně se mi líbilo téma frakcí, ale mě obecně baví různé verze o tom "co by kdyby". A to celé mezi tím většinu času dobře fungovalo. Jenom se po přečtení celé serie nemůžu zbavit dojmu, že dvě knihy by možná stačily. Love story přiměřeně neotravující, takže za mě dobrý :-)

12.07.2017 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasná atmosféra je zachycená tak nadčasově, že se hned člověk ponoří do děje a je vtažen a na konci pozměněň a vyplyvnut. Trochu pocuchaný, trochu pozměněný, trochu otřesený, trochu zamilovaný, trochu všechno. Je prostě fakt výborná.

O modrém světle O modrém světle Daniela Krolupperová

Můj syn ji miluje. Krásný příběh v příběhu. Dobře se na něm učí čtení. Pobaví i rodiče :-) vřele doporučuji. Plus krásně ilustrovaná.

12.07.2017 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

příjemně ubíhající děj, velmi vtipné momenty a sympatické postavy. příjemná oddechovka :-)

18.06.2017 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Miluju, prostě miluju.

24.05.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kdyby tuhle knihu vydal někdo jiný, nebo ji vydali pod pseudonymem, byl by podvědomý přístup čtenáře mnohem ohleduplnější a nemusela by být vůbec špatná. Ona totiž není špatná. Je vlastně opravdu dobrá, napínavá, čte se sama, téma perfektní. Snad si najde širší publikum, které nebude čekat jenom na Joonu.

21.05.2017 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

A zase mě po dlouhé době něco opravdu nadchlo. Dobře vystavěný příběh, má to spád, hrdinové jsou přiměřeně sympatičtí a historka přiměřeně uvěřitelná. Supr. Už se těším na další díly. Nečekala jsem od téhle knihy moc a naopak mě příjemně překvapila.

21.05.2017 5 z 5