O modrém světle

O modrém světle https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222571/mid_o-modrem-svetle-222571.jpg 5 48 12

V poutavém a napínavém „příběhu v příběhu“ se seznámíme s vyprávěním o chlapci Otíkovi, který nerad čte a nemá vztah ke knížkám. Dostal však pohádkový příběh o modrém světle a chtěl by se dozvědět, jestli mládenec Jaromír zlomí moc kouzla, jímž mu zlý černokněžník ukradl zrak. Otíkovu zvědavost navíc zvyšuje skutečné modré světlo v okně protějšího domu. Přemůže Jaromír hrozné kouzlo a podaří se Otíkovi překonat těžkosti při čtení? A jak je to se záhadou modrého světla? Současně s líčením dětského objevování přitažlivosti knížek autorka postupně rozvíjí pohádkový děj, v němž se tajemně proplétá skutečnost z Otíkova okolí a děj pohádky o boji s nezdarem a zlými kouzly.... celý text

Knihomolka506
30.12.2023 5 z 5

Čtení v knihovně miluju. Člověk se tam zahrabe, vybere co najde a čte.
Kromě Otíka, který ke knihám nemá ještě vypracovaný vztah. Narazí na tajemný příběh o muži Jaromírovi. Ten v knize přijde o zrak. A to dost hnusným způsobem. V knize se objevuje vše, po čem začátečnický čtenář prahne : napětí, boj dobra se zlem, kouzla , knihy a napínavé příběhy.
Čtení zdar!

Pokorna_Praha
04.08.2021 4 z 5

Dobré, ALE: u citlivějších dětí pozor, chlap tam příjde o zrak docela drsným způsobem. Nestačila jsem si to ani uvědomit a přečetla to dětem "na plný knedlík" a pak je musela utěšovat. Uf. Ale jinak příběh pěkný. Jen bych zvolila jiné barvy textu u "současnosti" a u "pohádky". Protože při večerním čtení u lampičky se to hůře rozeznává kde jaká barva je.

Mína161
18.12.2020 5 z 5

Je super!

broskev28
05.11.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih Daniely K. Myslím, že tuhle knížku by měly povinně nakupovat všechny školy, aby malí čtenáři věděli, že začátek čtenářství je vždycky a pro každého pracný. A aby pochopili, že ten, kdo vytrvá, bude mít po zbytek života mnoho úžasných papírových přátel . . .

Siwan
12.07.2017 5 z 5

Můj syn ji miluje. Krásný příběh v příběhu. Dobře se na něm učí čtení. Pobaví i rodiče :-) vřele doporučuji. Plus krásně ilustrovaná.

Liilith
12.03.2017 4 z 5

Kniha je určená pro malé čtenáře. Kapitoly jsou krátké, písmena velká a text je psaný jednoduchou formou, který je pro tak malé děti snadno pochopitelný. Pro snazší rozeznání jednotlivých příběhů, je pohádka o Jaromírovi psána modře, o Otíkovi byla použita klasická černá. Knihu doprovázejí barevné ilustrace Michaely Bergmannové, která se zabývá kreslenou animací a ilustracemi dětských knížek.

Elen telemna
08.02.2017 4 z 5

Pěkná knížka pro děti. Vsadím se, že menším dětem se moc líbila. I mi se líbila. Samozřejmě nebyla čtivá a napínavá (vždyť už taky nejsem nejmenší), ale byla moc pěkně napsaná. :D

DaliborHrabec
29.01.2017 5 z 5

Moc pěkné. Přečetli jsme s dětmi (7 a 5 let) jedním dechem. Doporučuji.

TerJac
26.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha, autorka opět nezklamala. Přečteno jedním dechem, moc doporučuji :-)))

Chabuba
06.03.2016 5 z 5

Krásná a napínavá knížka. Otík se stejně jako já učí číst. A to se mi moc líbilo.

aninka.b
29.12.2015 4 z 5

Zajímavý a motivující příběh pro děti, který je donutí dočíst knihu až do konce a zjistit, jak to celé dopadne. Občas zdlouhavě a nezajímavé psané, avšak bych jej dětem doporučila.

Ada23
04.06.2015 5 z 5

Další krásná kniha od paní Krolupperové. Příběh je velmi čtivý a pro děti napínavý. Moc se nám s dcerou kniha líbila.