Zločin na Starém Městě pražském

Dobrodružný detektivní román odehrávající se za života významného českého malíře Jakuba Schikanedera. K pátrání po původci smrti mladé dívky, která zemřela v důsledku pádu z pavlače, přispěje sám Jakub, jenž se stal v dětských letech svědkem této tragédie. Jakubovi se děsivá událost vryla hluboko do paměti, a když po mnoha letech potká osobu, která u ní také byla přítomna, vybaví se mu další vzpomínky. Co se vlastně tehdy stalo? Samotný děj příběhu nezachycuje jen složité pátrání, ale i život dodnes oblíbeného a uznávaného Jakuba Schikanedera (1855-1924), jehož známým obrazem je právě Vražda v domě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229357/big_zlocin-na-starem-meste-prazskem-CdT-229357.jpg 4.465

Kniha Zločin na Starém Městě pražském

Booky84
20.12.2021

Zajímavá a čtivá kniha, po jejímž přečtení jsem si musela hned najít obraz, o kterém je vyprávěno.

katy87
14.03.2021

Hned jsem si ten obraz musela jít najít :-)

Makii
02.09.2020

Moc pěkná, líbila se mi. Schikaneder je můj velmi oblíbený malíř, takže kniha byla jasná volba :) Spíš pro starší děti, skoro ani středoškolákům by neublížila.

Heyhey
11.07.2020

Skrytě vzdělávací, nepokrytě napínavé.

kuky921
07.04.2020

Na začátku jsem měla zmatek s lidmi a dobou. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách. Velmi pěkné.

Corso
03.04.2020

Najprv som to chcel skritizovat, lebo som si myslel ze do ruk beriem detektivku inspirovanu obrazom. Ono je to taka mala novela, detektivka to teda vobec nie je, skor fakt len pribeh inspirovany dost tajomnym obrazom. No a na konci som videl ze je to urcene citatelom od 12 rokov, a teda tie ilustracie silne zavanali detskou literaturou. Mihnu sa tam postavy ceskej historie, ale ulohu v deji nemaju,len defiluju. Dost nevyuzita sa mi vidi aj atmosfera tych cias, ktoru som si napr tak velmi uzival v Urbanovom Lordovi Mordovi. Stade trosku pramenili aj moje ocakavania a nasledne sklamanie. :)

efka.saf
04.05.2018

Na tuto knihu jsem byla velmi zvědavá. Schikanederův obraz Vražda v domě mě vždy oslovoval svojí ponurostí a syrovostí a byla jsem zvědavá na detektivku (samozřejmě fiktivní), která osvětluje jeho pozadí.

Čekala jsem ledacos, ale ne tak pěkný a doslova poetický detektivní příběh plný historických osobností dané doby. Stará Praha se mi téměř zhmotňovala před očima a cítila jsem štiplavý kouř vycházející z komínů. Oceňuji, že každá postava byla tak pěkně představena ve své vlastní kapitole a i prolínání minulosti a současnosti bylo doslova rafinované. Rovněž se mi líbil velmi krásný jazyk, se kterým si autorka očividně pohrála. Nevím ovšem, jestli tohle vše dokáží dnešní děti ocenit. Pokud už čtou, očekávají spoustu akce a krve, což zde rozhodně nenajdou. Proto se domnívám, že ačkoliv nám dospělým jsou obrázky v knize ze zásady odepřeny, kniha tedy musí nést označení pro děti, poetičnost této detektivky oceníme spíš my dospělí než většina dětí (které znám). Já tedy autorce za knihu děkuji.

babicka_amalka
06.04.2018

příjemná knížka, v níž je nenásilnou formou zařazena spousta informací o kulturním a společenském životě té doby i o jejích významných představitelích; zajímavé nejen pro malé děti;