Jde sem lesem - Bylinková pohádka

Cesta lesem se stala pro malého chlapce Toníka napínavým dobrodružstvím a přinesla mu také seznámení s některými léčivými rostlinami. Chlapec tráví prázdniny na venkově u babičky, a protože se nechoval příliš dobře, musí za trest nevědomky překročit bludný kořen a ztratí se v lese. Čtenář sleduje Toníkovo napínavé dobrodružství s panenkami z květin a skřítky, kteří se mu snaží pomoci najít cestu z tajemného hvozdu. Děti se při četbě seznámí s některými léčivými rostlinami, pochopí, že každá rostlina má na světě své místo, a poznají také, že řada rostlin může být pro lidi užitečná. Aby si získané poznatky upevnily, mohou si společně s rodiči zodpovědět otázky na konci každé kapitoly. V poznávání rostlin dětem pomáhají názorné ilustrace. Kniha je určena dětem mladšího školního věku, k předčítání i předškolákům, jejich rodičům a učitelkám mateřských škol....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304992/jde-sem-lesem-bylinkova-pohadka-Lpc-304992.jpg 4.744
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Portál

Kniha Jde sem lesem - Bylinková pohádka

jituliste
08.12.2020

Moc milá kniha pro děti, pohádkové vyprávění o léčivých bylinkách, z každé kapitoly si děti odnesou spoustu informací, které si snadno pamatují právě díky konkrétnímu příběhu. Co mě učarovalo, jsou kresby, takové snové :o)

maminkoutek
15.10.2020

Knížka dětem ukazuje, k čemu jsou dobré bylinky. ???????? Přináší příběh o Toníkovi, který je zvyklý na tablet, televizi a internet, ale najednou musí trávit prázdniny u staromódní babičky někde na okraji lesa.????Zprvu není nadšený, ale pak zjišťuje, co všechno babička umí a jakou mají byliny sílu....

V knize je na začátku každé kapitoly vyobrazena jedna bylina a k ní je uvedeno pár základních informací (pár doslova, je to většinou jen 5 krátkých bodů). Děti se tak seznámí, k čemu vlastně slouží máte, jak poznat levanduli a mnoho dalšího. ☺️ Poté následuje příběh a na konci otázky, které prověří, co si děti zapamatovaly.

slamenka
24.09.2020

Nádherná knížka, dětem se příběh moc líbil a dost si z ní odnesli. Zatím za nás ta nejlepší z této poznávací série od Krolupperové :-)

kristykristy
26.06.2020

Skvělá knížka. Četla jsem dětem ve školce a velmi se jim líbila a s nadšením poslouchaly :)

bacouch
16.12.2019

Od této autorky jsme již četli Mizící hmyzíky a bylo to skvělý. Tohle bylo o trochu méně skvělý, ale pořád zábavný, lehce naučný a krásně ilustrovaný. Děti se zde naučí poznávat základní byliny, jejich použití a léčivé účinky.

Michal_
11.10.2019

Děti pohádky z této knihy - a jim podobných (Zákeřné keře a další) - rády poslouchají. Dobrý nápad, jak lehce naťuknout dnešní nejmladší generaci přírodou. Délka příběhů tak akorát před spaním.
Co bych malinko vyčetl, že by autorka měla v těchto knihách používat správnou terminologii a vyhnout se nepřesným výrazům, které se běžně - ale chybně - v botanickém i zoologickém pojmosloví objevují. Byť je to pro malé děti (právě v tomto věku je třeba naučit se věci pojmenovávat správně).

Bablu
13.09.2019

Dcery zamilovaná kniha, máme ji v audioverzi a slyšeli jsme ji snad desetkrát, je skvěle namluvená Andreou Elsnerovou.

Kulhavá
02.05.2019

Přesně takových příběhů potřebuje dnešní svět více. Dokonalé propojení různých světů - moderní dítě, babička bylinkářka, příroda, fantazie. Ač jsem koupila jako dárek vnukovi, ponechám si knihu ve své knihovně jako "knižní poklad". Vnoučkovi přečtu :-)